נגזר העונש החמור ביותר שניתן בגין עבירות הטרדה מינית

הנאשמים הודו והורשעו, במסגרת הסדר טיעון, בכך שהפיצו באופן שיטתי, בעשרות הזדמנויות שונות, לאלפי משתמשי טלגרם תוכן מיני של צעירות ישראליות ללא הסכמתן.

23.07.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
נגזר העונש החמור ביותר שניתן בגין עבירות הטרדה מינית

 

ביהמ"ש השלום בקריות גזר על אורן עוזיאל 31 חודשי מאסר בפועל, ועל אחיו, מאור עוזיאל, שסייע לו בביצוע העבירות, גזר 9 חודשי עבודות שירות. בנוסף, ביהמ"ש הטיל על הנאשמים קנס כספי בסך כולל של 8,000 ש"ח ומאסר על תנאי. הנאשמים חויבו בפיצוי לנפגעות העבירה בסך כולל של 92,000 ש"ח. 

לצד ההפצות, על פי רוב צורפו תצלומים של הפרופילים האישיים של אותן הצעירות ברשתות החברתיות ובהם פרטיהן האישיים, וזאת לשם זיהוין וכדי להוכיח לחברי הקבוצות כי מקור התכנים המיניים הוא נשים ישראליות שאינן עובדות בתעשיית המין.

במסגרת ניהול הקבוצות, יצר אורן עוזיאל 'בוט' – כלי עזר ביישומון ה'טלגרם' - אשר שימש לקטלוג, שמירה ואחזור של תמונות וסרטים. באמצעות השימוש ב'בוט' זה, הופצו התכנים המיניים לכל דורש. בנוסף, הורשעו שני הנאשמים בכך שצילמו קיום יחסי מין שלהם עם קטינה כבת 16, ללא ידיעתה, ואורן אף הפיץ חלק מן הסרטונים באפליקציית הטלגרם. הנאשמים הורשעו גם בפגיעה בפרטיות ובעבירות נוספות.

כאמור, מדובר בעונש החמור ביותר שניתן בגין עבירות לפי "חוק הסרטונים" מאז חוקק החוק בשנת 2014.

בגזר הדין התייחס ביהמ"ש לכך שעל אף שהנפגעות אינן צד להליך הן שותפות מלאות בו, והוסיף כי " יש מקום לראות בהליך הפלילי כלי, בכל שלביו, להשיב הסדר על כנו ולאפשר ראיית הנפגעת כסובייקט ולגנות השימוש בה כאובייקט....נפגעות עבירה הן בעלות תפקיד בהליך הפלילי בשירות המדינה, כעדות תביעה להוכחת מעשי הפגיעה בהן ובה בעת בערכים החברתיים המוגנים. לצד זאת, אין לשכוח כי קודם לכל אלה ואף לאחריהם, נפגעות הן נערות ונשים לעצמן שבמהלך חייהן נאלצו שלא מטובתן להיות מעורבות בהליך זה...".

עורכי-הדין איתי גוהר ומורן אשול ממחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה, שניהלו את התיק, הדגישו כי "העובדה שבמרבית המקרים הנאשמים היוו רק חלק מ"שרשרת ההפצה", ולא המפיצים הראשונים של התכנים המיניים, לא הקהתה את הנזק שהסבו לנפגעות העבירה אשר סבלו מהטרדות בלתי פוסקות ומקשיים תפקודיים משמעותיים בעקבות הפרסומים. גזר הדין מסמן העלאה של רף הענישה בעבירות על 'חוק הסרטונים'". 

 

תגובות

מומלצים