נחנך שביל אופניים חדש במגידו בהשתתפות יו"ר קק"ל

יו"ר קק"ל דני עטר, מנכ"ל קק"ל אמנון בן עמי, מנהל מפ"ק ירון אוחיון, מנהל מרחב מרכז חיים מסינג, מנהל חטיבת החינוך שר שלום ג'רבי ובכירים נוספים התארחו במועצה אזורית מגידו וחנכו שביל אופניים חדש, בפגישת העבודה הוצגו פרויקטים מרכזיים בתכנית הפיתוח של המועצה.

08.08.2019 מאת: פורטל הכרמל
נחנך שביל אופניים חדש במגידו בהשתתפות יו"ר קק"ל

 

הפרוייקט המרכזי הוא אתר ג'וערה  למורשת, טבע, חינוך ותיירות. המועצה וקק"ל הקימו מנהלת משותפת שמכינה תכנית לפיתוח האתר ההיסטורי החשוב. על פי התכנית מתחם ג'וערה, שננטש לפני מספר שנים לאחר שצה"ל סגר את הבסיס בתחומו, ישוקם ויוקמו בו מרכז מנהיגות של קק"ל, מרכז מבקרים, מוזיאון, מבואה של המרחב הביוספרי ליציאה לטיולים ופעילות סביבה, יער וטבע ומיזם תיירותי 'חווית ג'וערה' שיכלול לינה למשפחות וקבוצות.

לנחל השופט ישנה תכנית  להסדרת תנועת המטיילים, חניונים ועוד, קק"ל הבטיחו להתחיל בביצוע התוכנית כבר בשנת 2020.

פרויקט הפיכת נחל קיני לאתר טיולים ותיירות, המועצה הקימה מנהלת בהשתתפות קק"ל וגורמים נוספים שמקדמת את הפרוייקט.

בישיבה הוצגו פרויקטים נוספים: מרכז טכנולוגי חינוכי קהילתי, שיפוץ ושחזור אמפיתאטרון בקיבוץ דליה ותוכניות פיתוח לשביל המרובע והסביבה, מפעל השבת מים . פרויקטים אלה ייבחנו על ידי אנשי המקצוע של קק"ל לגיוס מקורות לביצועם .

הביקור המצוין והפורה הסתיים  בטקס מרגש בו נחנך שביל האופניים החדש ליד קיבוץ רמות מנשה .

השביל מחבר בין צומת רמות מנשה לכניסה לקיבוץ (אורכו כ-3 ק"מ). לטקס ברמות מנשה  הצטרפו חברי הנהלת המועצה ,נציגי האגודה הקהילתית של קיבוץ רמות מנשה, רוכבי אופניים בוגרים וילדים מנבחרות המועצה  ותושבים מהקיבוץ והאזור .

יו"ר קק"ל , דני עטר אמר בטקס: " אני שמח להיות  ברמות מנשה ולהיפגש עם הקהילה החמה ולברך על המוגמר.  גאה לבשר לכם על התוכניות הרבות שלנו עם המועצה והעיקרית להנציח את ההיסטוריה של ג'וערה ולהחיות את המקום מחדש ,לזכור את המייסדים שהקימו את המקום ,לצקת לו תכנים ציוניים שהביאו לגידול דורות של מנהגים לטובת המדינה שלנו .ברצוני  לציין את העבודה המצוינת עם  ראש המועצה איציק חולבסקי ואנשי המקצוע של מ.א. מגידו זה מעודד את אנשינו להמשיך ולהשקיע במועצה "

איציק  חולבסקי , ראש המועצה : "שבילי אופניים שמחברים בין היישובים למרכזי הפעילות של המועצה ובין היישובים עצמם הם חלק מחזון המועצה . בהמשך לשביל רמות מנשה יסללו בקרוב שבילים לדליה , עין העמק ואליקים ,בנוסף אני מקדם את הרעיון שלי לסלול שביל אופניים לאורך כביש 66 במסגרת שדרוג כביש זה .  אני רוצה להודות לדני עטר שבהנהגתו המעולה מוביל את קק"ל  ליוזמות ברוכות בארץ בכלל ובמועצה אזורית מגידו בפרט .קק"ל מקיימת שיתופי פעולה הדוקים עם המועצה בתוכניות מגוונות בהשקעה בתשתיות, תוכניות חינוכיות, מפעלי חברה ותרבות ".

 

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים