נחשף נתיב הברחת סיגריות במגדל שאמס

אלפי חפיסות של סיגריות מוברחות, נתפסו בסופ"ש, בפיצוצייה ברמת הגולן בכפר מג'דל שאמס, תפיסת הסיגריות המוברחות נעשתה במסגרת מבצע משותף של יחידת היס"מ וממונה מודיעין בית מכס מעברים של רשות המסים

31.12.2018 מאת: פורטל הכרמל והצפון
נחשף נתיב הברחת סיגריות במגדל שאמס

צילום: מכס מעברים רשות המסים בישראל

חשיפת נתיב ההברחות של הסיגריות נעשה בהמשך לתפיסת אלפי סיגריות  שהוסלקו בארבעה רכבי או"ם במעבר ראש הנקרה לפני כחודשיים, אז בזכות ערנותם של בודקי המכס בראש הנקרה נמנעה הברחה של 20,000 חפיסות סיגריות בערך כולל של כ 500,000 שקלים.

החקירות הסמויות שנפתחו בעקבות תפיסה זו, הובילו לחשיפת "נתיב הברחה" מירדן ומלבנון עד למג'דל שאמס, דרך מעברי הגבול  ובהם מעבר הגבול הצפוני בראש הנקרה

 עוד עלה בחקירות, כי בעלי הפיצוצייה ממג'דל שאמס מחזיקים למכירה סיגריות מוברחות, שהמס בגינם לא שולם ומוכרים אותם לכל דורש.

כאמור, עם המעבר לחקירה הגלויה עוכב החשוד המרכזי, בעל הפיצוצייה במג'דל שאמס, והסיגריות המוברחות  שהיו ברשותו נתפסו.

בחקירתו הודה החשוד המרכזי באופן מלא בביצוע העבירות המיוחסות לו דהיינו,  מכירת סיגריות מוברחות לצורך התחמקות מתשלום מס כדין.

מבצע זה, הינו חלק ממאמץ מתמשך של בית מכס מעברים כנגד הפצת סיגריות מוברחות וכנגד עברייני מס והון שחור, במסגרת המדיניות ברשות המסים להגביר את פעילות האכיפה בכול מקום ולשפר את כושר ההרתעה, בין היתר ע"י עריכת מבצעי שטח בכול מקום שמטרתם להביא לדיווחי וגבית מס אמת.

 

תגובות

מומלצים