ניסה לשחד סוהר שיחדיר 50 טלפונים לאגפי חמאס

במהלך מעצרו המנהלי, ניסה לשחד סוהר על מנת שיחדיר 50 טלפונים לאגפי חמאס בכלא "מגידו". כתב האישום מייחס לו עבירות של מתן שוחד, קשירת קשר לפשע למתן אמצעים לארגון טרור.

23.01.2019 מאת: פורטל הכרמל
ניסה לשחד סוהר שיחדיר 50 טלפונים לאגפי חמאס

ארכיון משטרה

כתב אישום נגד עצור מנהלי שניסה לשחד סוהר על מנת שיחדיר 50 טלפונים לאגפי חמאס בכלא "מגידו" 

פרקליטות מחוז צפון הגישה היום לבית המשפט השלום בירושלים כתב אישום נגד אבראהים עבדאללה ערוג' (33)  מבית לחם,  עצור מנהלי עד לאחרונה, אשר במהלך מעצרו המנהלי ניסה לשחד סוהר על מנת שיחדיר  50 טלפונים לאגפי חמאס בכלא "מגידו" . כתב האישום  מייחס לו עבירות של  מתן שוחד , קשירת קשר לפשע למתן אמצעים לארגון טרור, קשירת קשר לפשע להחזקת ציוד קצה רט"ן במטרה לסייע לארגון טרור והחזקת ציוד קצה רט"ן.

מעובדות כתב האישום שהוגש באמצעות עוה"ד יעל כ"ץ,  עולה כי  בעת שהיה  הנאשם כלוא במעצר מנהלי בבית הסוהר "מגידו"  פנה  ביום 11/3/18 לסוהר, שאל אותו לגובה משכורתו ואמר לו שבאפשרותו לעשות עסקה גדולה בה ירוויח הסוהר כסף רב ששווה את הסיכון שייתפס הסוהר וייעצר. הסוהר הודיע לגורמי שב"ס אודות הפנייה שנעשתה אליו על ידי הנאשם והופעל משלב זה כסוכן לביום פעולות מתן השוחד והכנסת הטלפונים הסלולריים לבית הסוהר.

במסגרת הקשר ולמען קידומו, פנה הנאשם לסוהר ביום 26/3/18, בעת היותו של הסוהר במשמרת באגף בו הוחזק הנאשם, והציע לו להחדיר 50 מכשירי טלפון סלולריים לאגפים  1 ו- 8; זאת עשה הנאשם ביודעו כי אגפי 1 ו- 8 הינם אגפים בו שוהים אסירי חמאס ובמטרה לסייע לארגון החמאס.

ע"פ הקשר, סוכם כי עבור כל מכשיר טלפון שיחדיר לבית הסוהר יקבל הסוהר בין 5,000 ל- 10,000 ₪. סה"כ, עתיד היה הסוהר להרוויח, לדברי הנאשם, סך של כ- 250 אלף ₪ בעסקה כולה.

התיק נחקר ע"י יחידת פח"ע ירושלים במשטרת ישראל, ימ"ר דרור בשב"ס ולווה ע"י שב"כ ירושלים. 

הפרקליטות ביקשה מביהמ"ש להורות על מעצרו של הנאשם עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו, נציין כי התיק יתנהל בבית המשפט השלום בנצרת .

 

תגובות

מומלצים