ניצב שמעון לביא מונה למפקד משטרת מחוז צפון

בטקס שנערך במטה המחוז בנצרת, ניצב שמעון לביא החליף את ניצב אלון אסור שכיהן בשלוש וחצי השנים האחרונות כמפקד המחוז, לפני כן שימש כמפקדה הראשון של המכללה הלאומית לשוטרים בבית שמש, ובסבב המינויים האחרון מונה לתפקיד סגן המפקח הכללי.

09.07.2019 מאת: פורטל הכרמל
ניצב שמעון לביא מונה למפקד משטרת מחוז צפון

טקס החלפת הפיקוד התקיים הבוקר במעמד השר לביטחון הפנים ח"כ גלעד ארדן, ממלא מקום המפקח הכללי ניצב מוטי כהן, סגל הפיקוד של משטרת ישראל, קצינים, שוטרים ובני משפחותיהם הנרגשים של המפקדים

ניצב אלון אסור שסיים בשבוע שעבר את תפקידו כמפקד מחוז צפון ציין בנאומו: "לפני שלוש שנים וארבעה חודשים עמדתי כאן נרגש ותחת יראת כבוד בעת כניסתי לתפקיד מפקד המחוז. אז אמרתי ואני מצטט " למדתי כי יש פה מחוז מיוחד ובו אנשים חמים ומאירי פנים, אנשי מקצוע חדורי אמונה בדרכם", נכנסתי לתפקיד ולא ידעתי עד כמה המעטתי בתיאור. תוך זמן קצר התאהבתי עד מעל לראש. התאהבתי בפסיפס האנושי המיוחד והמרתק המורכב מאוכלוסייה מגוונת שמורכבת מכל העדות והדתות מוסלמים, נוצרים, יהודים, בדואים, דרוזים וצ'רקסים שחיים יחד בשכנות טובה בכפרים, בערים, בקיבוצים ובמושבים. כולם אזרחי מדינת ישראל, אזרחים שלנו, תושבים שלנו ואנחנו שלהם. ניתנה לנו ההזדמנות לפעול לחיזוק האמון בנו בכל המגזרים, באמצעות תהליכים רבים שהובלנו יחד כמו הקמת שלושה מרחבים, שלוש תחנות וחמש נקודות. גייסנו מאות שוטרות ושוטרים מכלל המגזרים והדתות, קידמנו מפקדות ומפקדים רבים, יצרנו מודלים של הסדרה ומודלים של משילות, העצמנו את הנשים שבקרבנו, הפעלנו את מג"ב שלנו באחריות משימתית, הקמנו יחידות רבות,החזרנו את הכנרת למשפחות, טיפלנו בתופעות כמו סד"ח, פשיעה חמורה, אמל"ח ופשיעה חקלאית. אני הפכתי לצפוני פטריוט תוך ימים ספורים וכזה אשאר. אני אוהב אתכם וכבר מתגעגע. שמעון חברי היקר ,אנחנו מכירים שנים רבות. אתה איש מיוחד אוהב אדם, בעל ניסיון רב וזכויות רבות. אין לי ספק שתצעיד את המחוז להצלחה, שגם אתה תתאהב באנשים כאן ושהם יחזירו לך אהבה. מאחל לך הצלחה ואהיה לשירותך תמיד".

מפקד המחוז הנכנס, ניצב שמעון לביא, בירך את ניצב אלון אסור ואיחל לו הצלחה רבה בהמשך דרכו ובתפקידו המאתגר כסגן המפקח הכללי, ובהמשך דבריו אמר:"ביראת כבוד ובהתרגשות גדולה, אני מקבל עלי היום את תפקיד מפקד מחוז צפון של משטרת ישראל. אני נכנס לתפקיד ורואה לנגד עיני את גודל המשימה, רוחב היריעה, היקף האתגרים ומסתכל עליכם שוטרי מחוז צפון, שותפי למסע הזה ויודע שיש לי על מי לסמוך. עוצמתו של המחוז טמונה באנשים שלו, בחיבור, בפרגון ובתמיכה. אנחנו נמצאים בתקופה מרובת אתגרים מורכבים, מדינת ישראל על כל אזרחיה, זקוקים אולי יותר מאי פעם,לעוגן יציב של ביטחון. אנחנו שוטרי המחוז נשרת ונגן,עם שירות שוויוני ובגישה רב-תרבותית. משטרה עם יד של ברזל נגד העבריין, אבל עם פנים מאירות כלפי האזרח שומר החוק".

בהמשך דבריו פנה ניצב לביא למפקד המחוז היוצא ניצב אסור ואמר:"אלון אתה מעביר לפיקודי מחוז שהוא מכונה משומנת. למעלה משלוש שנים הובלת את מחוז צפון בתבונה ובנחישות, תוך הפגנת ידע רב ומנהיגות. אתה משאיר אחריך מחוז עתיר הישגים עם עוצמה מבצעית ותשתית אנושית איכותית. אני רוצה להודות לך מעומק הלב,ולאחל לך הצלחה בתפקידך כסגן המפכ"ל. אנו,שוטרי מחוז צפון נמשיך להוביל להישגים נוספים וליעדים חדשים".

מ״מ מפכ״ל המשטרה ניצב מוטי כהן אמר:״טקס זה של החלפת פיקוד במחוז צפון, הוא הזדמנות לעמוד על אופיו הייחודי כמחוז המתמודד עם אוכלוסייה מגוונת ורב תרבותית, אתגרי הגבולות ומרחב התפר והיבטים מורכבים נוספים. לאורך השנים, משכיל המחוז להתאים עצמו למציאות המשתנה ולהגיע להישגים מרשימים בכל תחומי העשייה של המשטרה בשגרה ובחירום״.

למפקד המחוז הנכנס ניצב שמעון לביא ולמפקד המחוז היוצא שמונה לאחרונה לסמפכ״ל המשטרה ניצב אלון אסור, אמר מ״מ המפכ״ל:״משטרת ישראל התברכה במפקדים ושוטרים מעולים. אין לי ספק, כי תמשיכו להצעיד את המשטרה בבטחה לאתגרים הרבים העומדים לפתחנו״.

השר לבטחון פנים גלעד ארדן אמר:"מחוז צפון התמודד באופן ראוי עם מבחנים קשים ונכונו לו אתגרים רבים שהמרכזי בהם הוא המשך העמקת שירותי המשטרה בחברה הערבית. 19 שנים חלפו מאז אירועי אוקטובר. אני רוצה להאמין שאירועים כאלו לא ישנו כאן לעולם. אנחנו רוצים להדק את הקשר עם ההנהגה והאוכלוסיה, אנחנו רוצים שוטרים מוסלמים רבים יותר בקרבנו, אנחנו רוצים לתת שירות, רוצים פחות תאונות, פחות אירועי אלימות, יותר דיווח, יותר קשר עם הקהילה הערבים כולה. זהו האתגר המרכזי של מפקד המחוז: לזהות את הצרכים הייחודיים, לקיים את הקשרים, להיפגש, לבקר, לספק מענה, לתת שירות ולאכוף".

קורות חיים מפקד המחוז הנכנס, ניצב שמעון לביא בן (49)נשוי+3. בוגר תואר ראשון במינהל עסקים, תואר שני במינהל ציבורי ובוגר קורס דירקטורים באוניברסיטת תל אביב.

התגייס ב-1991 כבלש במרחב דן במחוז ת"א.שירת בין היתר כמפקד תחנות שכונות וגלילות, קצין אגף המבצעים של מרחב ירקון,קצין אגף המבצעים של מחוז תל אביב, ב-2013 מונה למפקד מרחב דן, ב- 2016 מונה למפקד מרחב שרון, ב-2018 מונה לסגן מפקד מחוז מרכז והבוקר (9/7/19) מונה למפקד מחוז צפון.במהלך שירותו הצבאי כלוחם בשנת 1990 הוענק לו אות מצטיין הנשיא ע"י הנשיא חיים הרצוג ז"ל על נטרול מחבל בסמוך לשכם ובשנת 1998 כקצין משטרה הוענק לו אות מצטיין הנשיא ע"י הנשיא עזר ויצמן ז"ל על תפיסות של אמצעי לחימה.

 

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים