נלחמים בקורונה ובסמים בשב"ס

לא קורונה ולא סמים במתקני הכליאה, לצד היערכות שב״ס במניעת חדירת נגיף הקורנה לבתי הכלא לשם שמירה על חיי האסירים והסגל, יחידות המודיעין של שב״ס ממשיכות לפעול כל העת לסיכול כל נסיון של החדרת סמים וציוד אסור לבתי הכלא.

11.03.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
נלחמים בקורונה ובסמים בשב"ס

צילום דוברות שב״ס

 

שירות בתי הסוהר פועל למניעת מקרה הידבקות בנגיף הקורונה בתוך מתקני הכליאה ומפרסם הנחיות בנוגע למניעת הידבקות והדבקה בנגיף הקורונה, שנבחנות ומועברות על בסיס יומי לאוכלוסיית האסירים, לאנשי הסגל והאזרחים הנכנסים אל מתקני הכליאה של שב"ס.

לפי ההנחיות, יאושרו להגיע לביקורי משפחות אסירים ועצורים עד שני בני משפחה מקרבה ראשונה. משפחות אסירים פעם בחודש ומשפחות עצורים פעם בשבוע. הביקורים יתקיימו מאחורי מחיצה.

יתר ההנחיות נותרו על כנן:

-המשך היערכות רפואית בכל הרמות לרבות הצטיידות ורכישת ציוד מיגון וציוד רפואי נוסף.
-צמצום תנועות אסירים ככל הניתן ובהתאם לשיקול דעת גורמי הביטחון.
-צמצום כניסות אזרחים שלא לצורך חיוני לבתי הסוהר, כגון סיורי הסברה והחתמת הנכנסים על טופס הצהרת בריאות (כפי שמפורסם באתר שב"ס).

-המשך תיאום לקליטת עצורי שטח מצה״ל והמשטרה בהתאם להנחיות גורמי הרפואה.
-היערכות ארגונית לבידוד מוחלט של אגפים ובמקרה הצורך אף בידוד מתקן שלם.
- ככלל ובתיאום עם לשכת עורכי הדין והסנגוריה הציבורית, יתקיימו המפגשים של עו״ד עם אסירים מאחורי מחיצה.
- מפגשי התייחדות לאסירים לא יתקיימו בעת הזאת.
-חל איסור על כל אנשי סגל שב״ס לצאת את גבולות המדינה.

ניתן להתעדכן בכל הנחיות. באתר שב"ס בכתובת: www.ips.gov.il

כמו כן, בהמשך להערכות המצב נבחנים צעדים נוספים ע"י גורמי המקצוע בשב"ס לשמור על בריאות האסירים והסגל במתקני הכליאה וככל ויעלה הצורך יפורסמו עדכונים.

בשב"ס מחדדים: "נדגיש שיש להסתמך רק על הודעות והנחיות רשמיות לציבור ולהימנע מהפצת 'חדשות כזב'.
שב"ס פועל וימשיך לפעול בשיתוף פעולה עם משרד הבריאות, גופי הביטחון ומשרדי הממשלה הרלוונטיים. בברכת בריאות טובה לכולם וחג פורים שמח".

לצד היערכות שב״ס במניעת חדירת נגיף הקורנה לבתי הכלא לשם שמירה על חיי האסירים והסגל, יחידות המודיעין של שב״ס ממשיכות לפעול כל העת לסיכול כל נסיון של החדרת סמים וציוד אסור לבתי הכלא.

סוכן סמוי משירות בתי הסוהר הביא לתפיסה ענקית של סמים שהיו בדרכם לבית סוהר בדרום הארץ.

במהלך החודש האחרון הופעל סוכן של מערך המודיעין בשירות בתי הסוהר ביחידת 'דרור', בבית סוהר פלילי בדרום הארץ.

במהלך הפעלתו הצליח הסוכן להביא למעצרם של אזרח ואסיר, שניסו באמצעות הסוכן להבריח לתוך מתקן הכליאה כמות גדולה מאוד של סמים מסוכנים.

לאחר פעילות מודיעינית ומעקב לאיסוף הראיות נקבע אתמול (ג' 10.3.20) המפגש המפליל בין הסוכן לאזרח באזור התחנה המרכזית בבאר שבע. במהלך המפגש, העביר האזרח החשוד סמים וכסף לסוכן ובעת ביצוע עסקת הסמים, ניתן האות ע״י בלשי יחידת ׳דרור׳ ויחד עם בלשי משטרת באר שבע תפסו ועצרו את הבלדר.

נתפסו כמויות גדולות מאוד של סמים מסוגים שונים בינהם פלטות חשיש, אבקות סם מסוכן , 182 כדורי סם מסוגים שונים וכסף רב . העצור הועבר להמשך טיפול חקירות תחנת באר שבע.

חטיבת המודיעין של שירות בתי הסוהר וכלל היחידות המיוחדות של שב״ס ימשיכו להאבק בנגע הסמים ובכלל סוגי הפשיעה המכוונת אל ומתוך כתלי הכלא וזאת מתוך הגנה על ביטחונם האישי של תושבי המדינה,גם בתקופה זו בה סגל שב״ס ממשיך בהיערכות קפדנית בכל המתקנים למנוע את חדירת נגיף הקורונה לתוך הכלא.

 

תגובות

מומלצים