נעצרה חוליית ג'יהאד אסלאמי בצפון

חטיבת המודיעין ובלשי יחידת דרור של שב"ס, תפסו חולייה שניסתה להבריח טלפונים סלולאריים לתוך בית סוהר ביטחוני בצפון, נתפסו שלושה חברי חוליה, שניים אסירים לשעבר המשתייכים לג'יהאד האסלאמי והשלישי לפתח ולכולם רקע פלילי או ביטחוני.

17.09.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
נעצרה חוליית ג'יהאד אסלאמי בצפון

 

חטיבת המודיעין של שב״ס הצליחה ׳ליירט׳ תכנון של חולייה מאזור טולכרם שכם, להבריח טלפונים סלולאריים באמצעות רחפן לתוך בית הסוהר 'גלבוע' לאסירים ביטחוניים המשתייכים לג'יהאד האסלאמי.

בלשי יחידת ׳דרור׳ של חטיבת המודיעין  בשב״ס בשיתוף כוחות של סוהרי מחוז צפון ויחידת 'גלבוע' נפרסו במארבים ותצפיות ביום 28.07.20 במספר מוקדים סביב בית הסוהר גלבוע. בסביבות השעה 22:30 הגיע רכב חשוד והחל נוסע סביב המתקן במה שנראה כמו ׳סיור לבחינת השטח׳ לעיני תצפיתני המארב.

בתום סיור השטח שביצעו החשודים ברכב, הם נכנסו לשטח פתוח הפונה לשדות של קיבוץ בית השיטה. בלשי יחידת ׳דרור׳ החלו בסריקות שקטות בשטח הגדול בסיוע יחידת הרחפנים של משטרת ישראל. רחפני המשטרה סרקו מגובה באמצעות מצלמות תרמיות את האזור והכווינו בחושך את הכוחות בשטח עד שאלה איגפו את הרכב והחשודים בו, דקות לפני הפעלת רחפן לכיוון בית הסוהר. מפקד הכוח נתן את האות והבלשים הפתיעו את החשודים ותפסו אותם בהכנות להברחת הטלפונים. 

נתפסו שלושה חברי חוליה, שניים אסירים לשעבר המשתייכים לג'יהאד האסלאמי והשלישי לפתח ולכולם רקע פלילי או ביטחוני. שלושת החשודים נתפסו ברכב עם לוחיות זיהוי משוכפלות שבתוכו נמצאו גם סמים מסוגים שונים. בסיוע שוטרי משטרת בית שאן, בוצעו סריקות מקיפות שנמשכו עד לבוקר למחרת ונמצא הרחפן יחד עם שישה טלפונים שהיו מיועדים להחדרה לשטח בית הסוהר. 

תיק החקירה נוהל ע״י בלשי ימ״ר צפון במשטרה בשל המורכבות והרגישות.

במהלך המעצר עלה חשד שאסירים מתוך כלא ׳גלבוע׳ פעלו ישירות מול חברי החולייה שנתפסה ועל כן בוצעו פעולות נוספות על מנת לאתר את האסירים.

במבצע לילי, בוצעה פריצה שקטה  לתוך אגף הג'יהאד האסלאמי בבית הסוהר גלבוע ע״י בלשי 'דרור' ויחידת ימ״ז מחוז צפון בשב"ס.

הכוחות נכנסו לאגף ופרצו לתא בעקבות מידע מודיעיני שם תפסו אסיר ביטחוני המדבר בטלפון בזמן אמת. האסיר נעצר במקום והועבר להמשך טיפול חקירתי.

היום, 17.9.20 הוגשו כתבי אישום כנגד חמשת המעורבים בפרשה, בהם 2 אסירים ו-3 נוספים.

חטיבת המודיעין של שירות בתי הסוהר עושה לילות כימים בדגש על תקופה מורכבת זו של מאבק בנגיף קורונה, בכדי למנוע פשיעה מתוך ואל תוך בתי הסוהר. גם במהלך תקופת החגים המתקרבת ומתוך הבנת הרגישות המאפיינת אותה ואת תקופת הסגר, ימשיכו בעבודה מקצועית ונחושה להגנה על ביטחון תושבי המדינה.

 

תגובות

מומלצים