נתוני הגיוס במועצה אזורית מגידו דומים לדרוזים

מועצה אזורית מגידו מובילה בנתוני גיוס מרשימים במחוז צפון ובארץ, עובדה זו מעידה על תכנית ההכנה של תיכון מגידו והחינוך הבלתי פורמלי של המועצה, העושים עבודה נפלאה ומושקעת בכל המעגלים הסובבים את המועמד לרשות הביטחון בצד הערכי ובידע.

11.02.2019 מאת: פורטל הכרמל
נתוני הגיוס במועצה אזורית מגידו דומים לדרוזים

 

במפגש שהתקיים, הציגה אילנית לאור, מאגף ביטחוני וחברתי במשרד הביטחון את נתוני הגיוס של מתגייסי מ.א. מגידו  בפני מנכ"ל המועצה אברהם אזולאי, סימה מנט מנהלת תיכון מגידו, שולה גיא מנהלת כישורי חיים בתיכון, מיכל מלכה מנהלת החינוך הבלתי פורמלי ועמית לביא מנהל תכניות חברתיות במנהל לחינוך התיישבותי  המלווה את בית הספר.

אחת לשלוש שנים מובאים נתוני הגיוס בפני הרשות, הנתונים משקפים מחזור שנים של מתגייס מגיוסו ועד שחרורו. הסקירה הרחבה והמעמיקה הציגה את נתוני המתגייסים מכל יישובי המועצה של שנתון 1997, שסיימו את לימודיהם בשנת 2015.

 נתוני הגיוס הוצגו על פי מגזרים גברים לחוד ונשים  לחוד והיו מרשימים וגבוהים בשניהם.

ממוצע הגיוס אצל הגברים עומד על 88% ,גבוה מהממוצע הארצי שהוא רק 73%, בלחימה 63.5% ,הממוצע הארצי 47%בלבד .המתגייסים במגידו  משרתים בשירות משמעותי , עם עליה באחוזי הקצונה.

גיוס הנשים במגידו הינו גבוה מאד ועומד על 91% ביחס לממוצע הארצי שהוא 58.2%  . בלחימה- 13% שהממוצע הוא 9.7% בלבד .אחוז גבוה של שירות משמעותי ולחימה עומד על 94.3%.

נתון מאד גבוה ומשמעותי למגידו 97% של מכלל המתגייסים במגידו מגיעים ליום המא"ה יום מיון עבור המתגייסים .  אין כלל תלמדים שלא מגיעים לצו גיוס במגידו.

 הנתונים המזעריים של אי גיוס הם מסיבות רפואיות או שהות בחו"ל.

בתיכון מגידו נעזרים בסל שירותים של משרד הביטחון לפעילות חינוכית מכינה המשתלבת במסגרת הלימודים בתיכון  ובפעילות מיוחדת של החינוך הבלתי פורמלי. כבר ב  כיתות יא' ויב'  משקיעים בהיבט החינוכי ולהכנה לשירות בעל משמעות .

מדדים מאד גבוהים הוצגו  גם בנוגע למשתתפי שנת השירות ומכינות  (המקדימות את הגיוס לצה"ל ) -33% ממסיימי התיכון משתתפים במכינות ושנת שירות, נתון גבוה מאד לעומת 8% מהממוצע הארצי.

אברהם אזולאי מנכ"ל המועצה :" כבוד והערכה לביה"ס מגידו ומחלקת החינוך הבלתי  פורמלי של המועצה ,שיתוף הפעולה של  שני הגורמים  עם דגש והתייחסות להיבט החינוכי ולשירות משמעותי מביא לתוצאות מרשימות . יש עליה מהשנים הקודמות בכל מדדי הגיוס ובמיוחד בנושא הקצונה ואנו גאים בכך".

"אתם רשות  שמביאה נחת למשרד הביטחון  וגאווה למדינה " סיכמה אילנית לאור את הפגישה.

 

תגובות

מומלצים