נתפסה חולייה שגנבה טרקטורים

חודשיים מאז החלו במשמר הגבול של משטרת ישראל לחקור מספר אירועי גניבת טרקטורים, נעצרו השבוע 6 חשודים בגניבת טרקטור מגבעת עדה לאחר שעל פי החשד גנבו את הטרקטור והעמיסו אותו על משאית שעשתה דרכה לשטחי יו"ש.

17.01.2019 מאת: פורטל הכרמל
נתפסה חולייה שגנבה טרקטורים

 

במשטרת ישראל לא רק שרואים בגניבת טרקטור כעבירה פלילית אלא רואים בה עבירה שלצידה נזק כלכלי גדול לחקלאי שלא רק מאבד טרקטור השווה לעיתים עשרות ומאות אלפי שקלים אלא גם מאבד הכנסות מחוסר היכולת לעבד את שטחיו. לכן במסגרת המאבק בפשיעה החקלאית פועלת המשטרה ובתוכה משמר הגבול לסיכול הגניבות, להשבת הטרקטורים שנגנבו ולמעצר העבריינים.

חודשיים מאז החלו במשמר הגבול של משטרת ישראל לחקור מספר אירועי גניבת טרקטורים מגבעת עדה, נעצרו השבוע 6 חשודים בגניבת טרקטור מגבעת עדה לאחר שעל פי החשד גנבו את הטרקטור והעמיסו אותו על משאית שעשתה דרכה לשטחי יו"ש.

תחילתה של הפרשייה כאמור במספר אירועים בהם נגנבו כ- 4 טרקטורים מגבעת עדה בחודשים האחרונים. חקירה שנוהלה במג"ב הביאה לאיתור החשודים ולהפעלת "מרכז הבינה" המרכז הטכנולוגי והחקירתי של מג"ב שהפעיל אמצעים טכנולוגיים מתקדמים. 3 החשודים המרכזיים, 3 שוהים בלתי חוקיים מטול כרם אותרו בליל ה- 12.01.19 בדרכם לגבעת עדה. לאחר שגנבו את הטרקטור לפנות בוקר(13.01.19), יצרו קשר החשודים עם חשוד נוסף, נהג משאית, שותף מכפר קאסם שהגיע למקום, העמיס את המשאית ונסע לכיוון שטחי יו"ש. 

עם הגעת המשאית למעבר חוצה שומרון עצרו הבלשים את המשאית והנהג החשוד. 

באותו הזמן הזעיקו החשודים חשוד נוסף, נהג מכפר קאסם שאסף אותם מהיישוב. הרכב ובו 4 החשודים נעצר על ידי הבלשים עם יציאתם מגבעת עדה. 

מהחקירה עלה שמדובר ככל הנראה בחולייה שמנתה 6 חשודים שעסקו בגניבת רכבים וטרקטורים. 3 החשודים המרכזיים, תושבי טול כרם היו מבצעים את הגניבות וחשוד נוסף תושב כפר קאסם היה מתווך ביניהם לבין 2 הנהגים תושבי כפר קאסם שהיו מבריחים על פי החשד את הרכבים והטרקטורים לשטחי יו"ש. 

החשוד שהיה המתווך ואיש הקשר עם הנהגים, היה בזמן הגניבה האחרונה בטורקיה והלילה עם חזרתו נעצר בשדה התעופה בן גוריון.

במשטרה כאמור מייחסים להם מספר גניבות רכבים וטרקטורים ועם מעצרה של כל החולייה החקירה נמשכת. 

"מדובר בהישג מבצעי ומודיעיני משמעותי מאוד שישפיע באופן ישיר על גניבות הרכבים והטרקטורים באזור" אמר מפקד הפעילות והוסיף: "מדובר בחולייה שהסבה נזק כלכלי כבד ועם מעצרה אנו מעבירים מסר חד וברור שאנו נתפוס ונעצור את כל מי שיעסוק בעבירת חקלאיות".

השבוע ובין היתר גם היום הוארכו מעצרם של 6 החשודים בבית משפט השלום בפתח תקווה ובמחוזי בלוד (2 עד מחר ו- 4 עד יום א').

 

תגובות

מומלצים