סוף שבוע סוער במיוחד

היערכות לקראת מזג אוויר סוער בסוף השבוע, שיטפונות צפויים להתפתח באזור הדרום וים המלח. להלן מספר כללי בטיחות להתנהלות נכונה במזג האוויר הסוער.

12.03.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
סוף שבוע סוער במיוחד

 

על פי תחזית השירות המטאורולוגי, החל מהיום, ובמהלך סוף השבוע הקרוב, צפויה מערכת חורפית סוערת שתשפיע בעיקר על אזור הדרום וים המלח. בעקבות משקעים משמעותיים, החל מהערב צפויים להתפתח שיטפונות בכל נחלי הדרום כולל הרי אילת, הערבה, הנגב וים המלח, ואלו עלולים להוביל לסגירת כבישים ברחבי העיר אילת, ומקטעים מהצירים 90, 40. 

מחר הגשמים ייחלשו בשעות הבוקר ויתחזקו שוב בשעות הצהריים עד לשבת בבוקר. מזג האוויר הסוער יהיה מלווה ברוחות חזקות ומשקעים הכוללים סופות רעמים, בפרט באזור המרכז והדרום. כמו כן קיים חשש לנזקים שונים בעיר אילת כתוצאה משילוב של גובה הגלים והרוחות החזקות הצפויות לשרור באזור.

משטרת ישראל נערכת למתן שירות מיטבי לציבור משתמשי הדרך, בכבישי הארץ ובצירים הראשיים בפרט, הכול במטרה לשמור על חייהם ובטיחותם של כלל אזרחי מדינת ישראל. כמו כן, יחידות החילוץ של המשטרה והמערך האווירי של המשטרה מוכנים לפעול בתוך זמן קצר במוקדים השונים ככל שיידרש, זאת במטרה להציל חיים ולאתר נעדרים.

מידע אודות שינויים בהסדרי התנועה ניתן לקבל באמצעות מוקד המידע הארצי של משטרת ישראל שמספרו 110. בכל אירוע חריג המצריך התערבות משטרתית מידית - יש לפנות ללא שיהוי למוקד החירום של המשטרה שמספרו 100.

הנחיות לציבור וכללי בטיחות להתנהלות נכונה במזג האוויר הסוער:
מומלץ לוותר על נסיעות שאינן הכרחיות או טיולים בנחלים ואזורים שעלולים להיות מוצפים נוכח מזג האוויר הסוער.
הרחצה בים בעת רוחות חזקות וגלים גבוהים מסוכנת וקיימת סכנת טביעה ופגיעה מברקים - יש להימנע מרחצה ובילוי בחופי הים.

רוחות חזקות עלולות להוביל לקריסת עצים, עמודים וכיו"ב, וכן להתעופפות של חפצים שונים. יש לדווח על כל מפגע מעין זה לרשויות בהקדם, וכן לקשור/לאבטח במרפסות ובגינות חפצים מסוכנים שעלולים לעוף כתוצאה מהרוחות ולהוביל לפגיעה בעוברי אורח.

מומלץ לפנות לגורמים המוסמכים לפני יציאה לטיול בשטח לשם קבלת מידע חיוני ועדכני.
בעת הצפות יש לצאת מיידית ממבנים המצויים מתחת לפני הקרקע, ובמצב של הפסקות חשמל והצפות להימנע משימוש במעליות.

לציבור הנהגים ומשתמשי הדרך:

יש להתאים את מהירות הנסיעה לתנאי הדרך ולהאט משמעותית בעת כניסה לעקומות ובעת ביצוע פניות חדות.

יש להדליק אורות דרך במהלך כל הנסיעה ולנהוג לאט בזהירות.
כשהכביש רטוב מרחק הבלימה גדל, לכן נדרש לשמור מרחק גדול יותר מהרכב שלפנים.

יש לאחוז את ההגה בשתי ידיים מאחר וכניסה עם הרכב לשלולית, ובורות המוסתרים ע"י הצטברות מים על הכביש, עלולה לגרום לסטייה פתאומית של הרכב.

יש להתרכז בנהיגה ולהימנע מהיסח דעת, בדגש על שימוש בטלפון הנייד.

יש להימנע מכניסה לשלוליות שלא ניתן לאמוד את עומקן ולהיזהר משאר מפגעים על הכביש.

יש להימנע מחציית מקורות מים ומקומות עם זרימת מים חזקה – מדובר בסכנת חיים.
שימו לב להולכי רגל – בעת מזג אויר גשום, קשה יותר להבחין בהולכי רגל ולבלום בזמן במקרה הצורך. יש להאט הנסיעה באזורי מגורים ולתת זכות קדימה להולכי רגל.

בטרם הכניסה לרכב: חובה לבדוק כי צמיגי הרכב תקינים ובלחץ האוויר הנדרש. יש לבדוק כי המגבים תקינים ואינם פגומים. יש לדאוג לנקות את שמשות הרכב על מנת לספק תנאי ראות טובים, וכן לנקות את פנסי הרכב הקדמיים והאחוריים, על מנת לראות ולהראות בהתאם.

 

תגובות

מומלצים