סיוע לצעירים המתמודדים עם יותר מחוב אחד

כ 24,000 צעירים מתמודדים עם יותר מחוב אחד, צעירים אשר משתתפים בתכנית "יתד" של משרד העבודה והרווחה והג'וינט ישתתפו במסלול מיוחד בליווי עובדים סוציאליים  ויזכו להפחתה ולפריסה מיוחדת של התשלומים על ידי המרכז לגביית קנסות ברשות האכיפה והגבייה.

21.06.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
סיוע לצעירים המתמודדים עם יותר מחוב אחד

 

רשות האכיפה והגבייה, משרד העבודה והרווחה והג'וינט יסייעו לצעירים להתמודד עם חובות במרכז לגביית קנסות

•    24,000 צעירים מתמודדים עם יותר מחוב אחד שאותו הם מתקשים לשלם
•    שר העבודה והרווחה, איציק שמולי: "אנו חייבים לעשות הכל כדי שצעירים בסיכון לא ייפגעו מהמשבר

רשות האכיפה והגבייה ומשרד העבודה והרווחה ישיקו השבוע שירות חדש לצעירים שמתמודדים עם חובות שגובה המרכז לגביית קנסות ברשות האכיפה והגבייה. מדובר בצעירים אשר משתתפים בתכנית הלאומית יתד לצעירים וצעירות בסיכון של משרד העבודה והרווחה בשיתוף עם ארגון הג'וינט. 

במסגרת התכנית החדשה, יוכלו משתתפי תכנית יתד לפנות להסדרת החוב באמצעות המערך המקוון של המרכז לגביית קנסות, בליווי של עובד/ת סוציאלי/ת מתכנית יתד ברשויות המקומיות ובצירוף טופס ייעודי פשוט ונגיש שנבנה באופן ייחודי למסלול זה.

הפניות ינותבו לגורם אחד במרכז לגביית קנסות, אשר יפעל להסרת חסמים ולמענה מהיר לשאלות והתייעצויות בנוגע להסדרת החובות. במסגרת המסלול תהיה נכונות מצד המרכז לגמישות בפריסת תשלומים, דחיית תשלומים והפחתת תשלומים בהתאם לצרכי הצעיר/ה ויכולתו הכלכלית בזמן נתון. 

המרכז לגביית קנסות, אגרות והוצאות ברשות האכיפה מוסמך לגבות חובות עבור משרדי הממשלה, רשויות מקומיות, המשטרה, קנסות שהטיל בימ"ש, קנסות מנהליים, קנסות ברירות משפט, אגרות בתי משפט והוצאות לטובת המדינה. בנוסף, גובה המרכז את הפיצוי לנפגעי עבירה שנקבע בגזרי דין ומעביר לנפגעים.

ע"פ נתוני המרכז לגביית קנסות כ 24,000 צעירים מתמודדים עם יותר מחוב אחד אותו הם לא משלמים. חובות שנצברים מקשים על התנהלות כלכלית ומובילים לצעדי אכיפה הננקטים כלפי צעירים אלה. המסלול החדש נועד להקל על צעירים/ות בני 18-15 המלווים על ידי תוכנית יתד, להסדיר את חובותיהם למרכז לגביית קנסות במהירות ובקלות תוך התחשבות במצבם הכלכלי; זאת מתוך הנחה, כי השילוב בין הליווי הסוציאלי לבין הסדרת החוב באופן נגיש ובר קיימא, יחזק ויקדם את התהליך האישי של הצעיר/ה ויסייע במניעת הישנות עבירות ,קנסות וחובות ובמניעת הליכי אכיפה עתידיים.   

כשלב ראשון ביישום התכנית תתקיים הכשרה השבוע לעשרות עובדים/ות סוציאלים/יות. 

במהלך ההכשרה יציגו נציגי המרכז את פעילות המרכז וסמכויותיו, את האזור  האישי לחייב לקבלת מידע נגיש וזמין, יסבירו על אופן הגשת בקשה להסדר חוב בטופס מקוון ייעודי שפותח עבור התוכנית, ישיבו לשאלות ועוד.

שר העבודה והרווחה איציק שמולי: "מצבם של צעירים בסיכון שממילא מתמודדים עם מצבי קיצון וקשיים כלכליים חמורים החריף עוד יותר במשבר הקורונה ואנו חייבים לעשות הכל כדי שלא לתת להם ליפול. נמשיך לפעול ביחד עם משרדי הממשלה והעמותות למען האוכלוסיות המוחלשות במטרה להעבירן את המשבר". 

מנהל רשות האכיפה והגבייה, תומר מוסקוביץ, הדגיש, כי הצורך לסייע לחייבים צעירים התחדד בעקבות משבר הקורונה והעובדה שחייבים צעירים קיבלו קנסות על הפרת תקנות הקורונה שוב ושוב. רשות האכיפה והגבייה ובתוכה המרכז לגביית קנסות ברשות מעוניינים לסייע לחייבים בכלל ולחייבים צעירים בפרט, מתוך תקווה שסיוע כזה יתרום להוצאת צעירים ממעגל החובות והעבריינות. 

 

תגובות

מומלצים