סיכום קיץ כ-2 מיליון מטיילים ביקרו בשמורות הטבע והגנים הלאומיים

1.9 מיליון מטיילים ביקרו במהלך החודשים יולי-אוגוסט 2019 בגנים הלאומיים ובשמורות הטבע ברחבי הארץ, כ-1,500,000 מבקרים היו ישראליים וכ-400,000 היו תיירי חוץ, האתר הפופולריים ביותר במהלך תקופה זו היה הגן הלאומי גן השלושה (הסחנה) ואחריו הגן הלאומי מצדה.

04.09.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
סיכום קיץ כ-2 מיליון מטיילים ביקרו בשמורות הטבע והגנים הלאומיים

צילום מנו גרינשפן

 

המטיילים ישראלים ותיירי חוץ ששהו בישראל במהלך תקופה זו. כך עולה מסיכום תנועת המטיילים בחודשי הקיץ של רשות הטבע והגנים שנערך בימים אלו.

מתוך כלל המבקרים באתרים במהלך חודשיים אלו, כ-1,500,000 מבקרים היו ישראליים וכ-400,000 היו תיירי חוץ.
האתר הפופולריים ביותר במהלך תקופה זו היה הגן הלאומי גן השלושה (הסחנה) עם כ-135 אלף מטיילים ולאחריו הגנים הלאומיים מצדה עם כ-134 אלף מטיילים, קיסריה עם כ-128 אלף מבקרים ושמורות הטבע שניר עם כ-101 אלף מטיילים ושפך נחל דליות (מג'רסה) עם כ-99 אלף מטיילים.

בקרב הישראלים שני האתרים המובילים היו גן השלושה (הסחנה) עם כ-132 אלף מטיילים ישראליים ונחל שניר עם כ-100 אלף מטיילים.

בקרב תיירי החוץ האתרים הפופולריים ביותר היו הגן הלאומי מצדה עם כ-104 אלף תיירים וקיסריה עם כ-54 אלף תיירים.

בתוך כך נרשם גם מספר גבוה של לנים בחניוני הלילה של רשות הטבע והגנים, עם כ-120 אלף מטיילים שבחרו ללון בהם במהלך יולי אוגוסט, כאשר בין החניונים המובילים היו חניוני הלילה שבגנים הלאומיים מעיין חרוד, חורשת טל, אכזיב, אשקלון ומצדה

הנתונים מתייחסים לאתרים שבתשלום לתקופה שבין 1/7/2019 ועד 31/8/2019 ואינם כוללים את הגן לאומי חוף פלמחים.

לדברי רעיה שורקי, מנהלת חטיבת קהל וקהילה ברשות הטבע והגנים, "בחודשי הקיץ השקענו משאבים רבים וקיימנו שלל פעילויות לכל המשפחה במבחר של גנים לאומיים ושמורות טבע לרבות פעילויות בשעות אחר הצהריים והערב. בין המטיילים הרבים היו גם מבקרים רבים מקרב המגזר הערבי שחגגו את חג הקורבן בגנים הלאומיים ושמורות הטבע וגם מטיילים מקרב המגזר החרדי שניצלו את חופשת בין הזמנים לטיולים בשמורות ובגנים. בתוך כך הצבנו כ-20 תחנות מידע והסברה ברחבי הארץ בהם הכוונו את המטיילים וציידנו אותם בכללי הטיול הבטוח".

בתוך כך נערכים ברשות הטבע והגנים לקראת חגי תשרי בהם מאות אלפי מטיילים פוקדים את שמורות הטבע והגנים הלאומיים ואף ליום השבתון של הבחירות שיחול לפני ב-17 בספטמבר.

בין הפעילויות שתתקיימנה ביום השבתון של הבחירות ב-17 לספטמבר: בוחרים בטבע בנחל תנינים עם צלילי נגנים וסיורים מודרכים בשמורה לרבות הדגמה חיה של הסכר העתיק בשמורה ;  עפים על הבחירות בגן הלאומי כוכב הירדן עם הדרכה של צפר שיחשוף בפני המבקרים את עולמן המופלא של הציפורים הנודדות ; בוחרים את פינת החמד של הכן הלאומי עין חמד משלל פינות חמד שבאתר, בוחרים בגן הלאומי תל באר שבע עם משחק משימות וחידות בין מוקדי העניין שבגן בהם באר המים העמוקה בארץ ותצפית מרהיבה. פעילויות נוספות בסימן בחירות יהיו בשמורות הטבע עיינות צוקים  ונחל פרת, בגן הלאומי  נבי סמואל וכן הקרנה מיוחדת של חיזיון האור קולי במצדה.

 

תגובות

מומלצים