עו"ד זיאד כנעאן הורשע ביבוא קוקאין

בית משפט המחוזי בב"ש הרשיע את הנאשם האחרון, עו"ד זיאד כנעאן, בפרשת יבוא קוקאין מדרום אמריקה בכמות מסחרית וסחר בו.

09.07.2019 מאת: פורטל הכרמל
עו"ד זיאד כנעאן הורשע ביבוא קוקאין

להמחשה בלבד, צילום דוברות המשטרה

 

בשנת 2016 הגישה פרקליטות מחוז דרום (פלילי) 14 כתבי אישום נגד כ-30 נאשמים מכל רחבי הארץ, בינהם עו"ד כנעאן, בפרשה, במסגרתה הפעילה משטרת ישראל סוכן סמוי במטרה להילחם בתופעת ייבוא וסחר בסמים. הנאשמים הורשעו, כל אחד לפי חלקו, בכך שקשרו קשר לייבא סמים מסוכנים מסוג קוקאין לארץ תמורת תשלום כספי. במסגרת הפעלת הסוכן, התחזו חוקרי המשטרה לבלדרי סמים, נסעו לקולומביה ורכשו עבור הנאשמים 6 ק"ג קוקאין, אותו החזירו לארץ ומסרו לחלק מהנאשמים, בינהם לעו"ד זיאד כנעאן.

בנוסף, ניסו הנאשמים לייבא עשרות קילוגרמים של קוקאין תמורת מאות אלפי שקלים.

בית המשפט הרשיע את עו"ד כנעאן, שהיה בעת ביצוע העבירות עורך דין פעיל וחבר בלשכת עורכי הדין, בביצוע עבירות של ייבוא וסחר בסם מסוכן, החזקת סם מסוכן שלא לצריכה עצמית ובעבירה של קשירת קשר לפשע.

בית המשפט קיבל את עמדת הפרקליטות ודחה את כל הטענות המקדמיות של הנאשם, בינהן טענה לאכיפה בררנית בשל היותו עורך דין וקבע, כי "קיים אינטרס ציבורי מובהק לגלות אם שומרי הסף של שלטון החוק, ובכללם עורכי דין ושוטרים, מעורבים בדרך זו או אחרת בעבירות פליליות בכלל, ובעבירות סמים בפרט".

בהכרעת הדין צוין, כי "הנאשם לא היה פאסיבי אלא יוזם, העלה רעיונות שונים כיצד להבריח סמים לארץ, ואף נסע לירדן, וכן לשני כפרים בגליל, בכדי להיפגש עם אנשים שונים שיכולים לקדם את הרעיונות שהעלה... יתירה מכך, הנאשם הוא עורך דין פלילי ותיק ומנוסה, אשר בוודאי מודע היטב למשמעות של המעשים שהוא מעורב בהם".

שאר הנאשמים כאמור הורשעו, כל אחד לפי חלקו, ונדונו לעונשי מאסר בפועל.

התיק מנוהל על ידי עורכי הדין אליזבט ברנר אברהם ועמית גינת מפרקליטות מחוז דרום (פלילי).

 

תגובות

מומלצים