עתירה להטלת קלון על ראש עיריית עראבה שהורשע בעבירות תעבורה

פרקליטות מחוז חיפה פלילי, הגישה לבית המשפט המחוזי חיפה, ערעור על גזר דינו של כבוד בית משפט השלום בעכו, כנגד קלות העונש, וכנגד ההחלטה שלא להטיל על המשיב ראש עריית עראבה המכהןעלי עאסלה קלון.

09.10.2018 מאת: פורטל הכרמל
עתירה להטלת קלון על ראש עיריית עראבה שהורשע בעבירות תעבורה

כעולה מהודעת הערעור, ביום 23.10.2017 הועמד לדין בבית משפט השלום לתעבורה באילת, עלי עסאלה, בגין עבירות של נהיגה בקלות ראש ועבירה של נהיגה ברכב בדרך במהירות העולה על הקבוע בחוק.

על פי עובדות כתב האישום,  נתפס מר עסאלה שהוא נוהג במהירות של 182 קמ"ש, שהייתה כפולה מהמהירות המותרת באותו קטע כביש. מר עסאלה לקח אחריות וטען להגנתו, במסגרת הטיעונים לעונש, כי הוא מופלה על רקע היותו איש ציבור, וכי בכל מקרה את העבירות הוא ביצע כי נהג ברכב לא שלו, כאשר הכביש היה ריק מנוסעים.

באותו הליך, בית משפט קמא, קבע בתאריך 23.0.17 בגזר דינו, כי קשה לקבוע, כיצד נהג מיומן אינו יכול היה להיות מודע למהירות נסיעה כל כך גבוהה, שהרי ניתן לראות בברור את מד האוץ של הרכב, ולהרגיש את המהירות הגבוהה שבה הוא נוסע. אף על פי כן, קבע כי במקרה זה, ניתן להימנע מהטלת רכיב של מאסר בפועל, ולהסתפק בענישה צופה פני עתיד, והטיל עליו, בין היתר, מאסר מותנה בן שלושה חודשים, פסילת רישיון נהיגה לתקופה של 18 חודשים, לצד 5 חודשי פסילה על תנאי למשך 3 שנים.

מר עסאלה היה במעמד זה, באולם בית המשפט, ובסופו של יום הפקיד את רישיון הנהיגה שלו.

חרף זאת, ועל אף דבריו כי מדובר היה במעידה חד-פעמית, כחודשיים בלבד לאחר גזר הדין בתיק הראשון, בתאריך 23.12.17 שב מר עסאלה לאחוז בהגה, בעודו פסול מלעשות זאת, כאשר מאסר מותנה תלוי ועומד כנגדו, ואף עונש של פסילת הרישיון. הפעם, מסר מר עסאלה, שהוא חש שלא בטוב וביקש להגיע לקופת החולים.

במעמד הטיעונים לעונש ביקשה התביעה, בין היתר, ובהתאם לרמת הענישה הקיימת, מאסר בפועל, והשתת קלון, שעה שמדובר היה בהפרת צו שיפוטי של בית משפט מצדו של מר עלי עסאלה. בית משפט השלום לתעבורה בעכו, סבר כי יש להעניק למר עסאלה הזדמנות נוספת, והאריך את עונש המאסר על תנאי. עוד קבע בית משפט השלום בעכו, כי במקרה זה, אין מקום להטלת קלון.

לאחר לימוד פסק הדין, והואיל והעונש סוטה לקולא באופן קיצוני, כמו גם נסיבות המקרה הצדיקו הטלת קלון, החליט פרקליט מחוז חיפה (פלילי) - עו"ד  עמית איסמן על הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי חיפה.

 

תגובות

מומלצים