עַל הָא וְעַל דָּא וְעַל שַׁעַטְנֵז

אני חושב כי הבעיה היא בעיית שעטנז . הכלים שמשתמשת בהם החברה היהודית לטפל בפשיעה שלה . הכלים האלה הם כלי שעטנז בחברה הערבית, זו כל הבעיה על רגל אחת.

09.10.2021 מאת: אלברט שבות
עַל הָא וְעַל דָּא וְעַל שַׁעַטְנֵז

 

בדומה למאורע הטרגי בגבול עזה בו איבדנו בחור ממיטב תוצרת הארץ הזו כתוצאה ישירה מהוראת בנט "לא להגיב" שלא יהיה חלילה איזה הרוג עזתי שיעיב על ביקורו בבית הלבן, כך במקרה של כפר קאסם ניתנה ההוראה לא למצות את הדין עם כל האחראים והדגש על "כל"- שמא תיפול לו הממשלה הנשענת על 4 אצבעות רע"ם. והאמת גם בלי רע"ם- מר"צ העבודה ואפילו לפיד לא יתנו למשטרה לעשות כלום. הבעיה האמיתית היא שגם ביבי לא היה עושה בנידון כלום, צריך לפעמים להגיד את האמת.

 

זו בעינה התמונה האפלה: מעולם לא נגעה הריבונות הישראלית באזורים הערביים שבתחום המדינה. גם בשנות נתניהו היה קורה המאורע המבזה של הכּאת השוטרים אבל בהבדל אחד: בפני נתניהו הייתה האפשרות להגיב- לא בטוח שהיה משתמש באפשרות הזאת, אבל בפני בנט אין את האפשרות הזאת בגלל כל השותפים שלו לאו דווקא רע"ם. ראיתי אתמול את הווידאו המביש בו מקבלים השוטרים מכות נמרצות מאזרחים ערבים כעוסים והמסקנה שלי ברורה: אי-אפשר לטפל בבעיה חברתית באפגניסטן ואיטליה באותם כלים משטרתיים. אז מה צריך לעשות?

 

הנה לכם חדשה טריה: "ראש הממשלה נפתלי בנט אישר את תוכנית העבודה שהוצגה על ידי סגן השר לביטחון הפנים יואב סגלוביץ', ולפיה כדי לטפל בבעיה, תתבצע עבודה מתואמת בשיתוף המשטרה, שב"כ, המל"ל, היועץ המשפטי לממשלה, רשות המיסים והרשות להלבנת הון".

 

הפתרון הזה טוב ויפה עד שמגיעים לשטח, זאת המציאות. הכוונות טובות אבל ישנם מכשולים עקרוניים בסיסיים ומהותיים: החברה הערבית, רע"ם, מר"צ, מיכאלי, שר המשטרה. צריך לעבור את כל המכשולים האלה אחד אחד שהתוכנית תצליח; אם מישהו רואה סינריו כזה אשריו וטוב לו.

 

אני חושב כי הבעיה היא בעיית שעטנז. הכלים שמשתמשת בהם החברה היהודית לטפל בפשיעה שלה. הכלים האלה הם כלי שעטנז בחברה הערבית, זו כל הבעיה על רגל אחת. אבל יש להתייחס ברצינות לבעית הפשיעה הערבית כי הם אזרחים ישראלים הגרים בשטח ישראלי, אנו חיים במסגרת הסטטוס הזה ואנו אחראים על כל המשתמע מהסטטוס הזה.

 

האמת תאמר, שום ועדה ושום ממשלה לא תפתור את בעיית הפשיעה במגזר הערבי לא בעידן של בנט ולא של נתניהו כי רק דבר אחד יכול לספק את גורם ההרתעה והוא הענישה.

 

להרים את רף הענישה בכל רמות הפשיעה עד לגזר דין מוות, זה הפתרון ושלא יספרו לכם סיפורים וירדימו אותכם עם ועדות הצהרות ונאומים. עונש מוות יכול להרתיע ולהוריד את מקרי הרצח במגזר הערבי, אבל יש להחיל עונש כזה בכל הארץ גם על רוצחים יהודים כי אנו דמוקרטיה.

 

באופן הזה נוריד את מוטיב השעטנז מהרחוב הערבי ונחזיר את המשילות ואת הביטחון האישי לערינו. ואולי בדרך גם נשלח מסר של הרתעה לרחוב העזתי- מי יודע!


 

 

מערכת פורטל הכרמל והצפון מכבדת זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל

 

תגובות

8. עיספאווי לפני 17 ימים
למה לפני 30 שנה לא היו ״כמעט״ מקרי רצח בסקטור הערבי ?
7. אשר גינצבורג לפני 17 ימים
אלברט= ביביסט
6. מן הישוב לפני 18 ימים
נפתלי בנט ראש ממשלת ישראל
5. מישהו לפני 18 ימים
ל-4 חחחחחחחחח
4. מהכרמל לפני 18 ימים
רק בשפת הכוח מבנים הערבים
3. מישהו לפני 18 ימים
ערבים ודרוזים
2. אדם לפני 18 ימים
צריך מכה חזקה לא יעזור אחרת
1. עוזב את הארץ לפני 18 ימים
שעטנז זמני אני מקווה

מומלצים