פוענחו 29 מקרי רצח במגזר הערבי

אין כמעט יישוב ערבי בישראל שלא היה בו אירוע ירי בשנים האחרונות, מקרי רצח רבים לא פוענחו וכמות הנשק הלא חוקי בלתי נתפסת, המשטרה בעבודה מסיבית מתחילת השנה הצליחה לפענח 29 מקרי רצח במגזר הערבי.

12.09.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
פוענחו 29 מקרי רצח במגזר הערבי

צילום דוברות המשטרה

 

פוענח הרצח של עבד בדווי בלוד: החשוד דקר למוות את הקורבן ולקח את מערכת המצלמות - אך השמיט ממנה את הדיסק הקשיח; הוא אותר בתום חקירה מורכבת של ימ"ר מרכז.

יחידה מרכזית במשטרה ישראל הצליחה לפענח רצח נוסף במגזר הערבי, הפענוח ה-29 מתחילת השנה - רצח עבד בדווי (27), תושב לוד, שהתרחש ב-10/7/19 בעיר.

לאחר חקירה מאומצת שכללה הפעלת מערכים טכנולוגיים מתקדמים ויכולות זיהוי פלילי, לצד עבודת חקירות ומודיעין, התגבשה תשתית ראייתית נגד חסין אבו זייד (25, לוד), חברו של הקרבן החשוד בביצוע הרצח.

חקירת הרצח נפתחה לאחר שהתקבל מידע במשטרת ישראל לפיו הקורבן נדקר בביתו ברחוב עשרת הרוגי מלכות בלוד. כוח משטרה שהגיע אל הבית סמוך לשעה 07:30 מצא את הקרבן כשהוא מוטל במטבח ביתו מתבוסס בדמו, ומותו נקבע במקום.

חקירת הרצח הוטלה על היחידה המרכזית של מחוז מרכז, ומעבדה ניידת של יחידת הזיהוי הפלילי הוזעקה אל הזירה. שעות ספורות לאחר גילוי הגופה, עלה חשד לפי אבו זייד מעורב במעשה, והחלו פעולות מבצעיות מודיעינית להתחקות אחר עקבותיו ואחר המסייעים לו.

במהלך עבודת החוקרים בזירה התגלה כי מכשיר ה-DVR של מערכת מצלמות האבטחה נעלם מהמקום, אך הדיסק הקשיח נשמט ממנו ונותר בזירה. צילומי האבטחה שהתקבלו מפענוח הצילומים חיזקו את החשד נגד אבו זייד. צוות החקירה הצליח להתחקות אחר פרטי רכב מסוג סקודה שעל פי החשד שימש למילוט החשוד מהזירה, כאשר במקביל הצליחו חוקרי הזירה ומעבדות הזיהוי הפלילי לאתר בזירה שהיתה מגואלת בדם רב, גם כתמי דם בזירה שאינם שייכים לקורבן.

במהלך החקירה גילו צוותי הזיהוי הפלילי כי כתמי הדם שייכים לחשוד בביצוע הרצח הנמצא בבריחה. ממצאי החקירה העלו כי זמן קצר לאחר הרצח רכב הסקודה חלף בצומת גינתון ודרך כביש 443 נסע לכיוון מחסום ג'יב הסמוך לבית חורון, שם עבר לשטחים. החוקרים הצליחו לאתר את רכב הסקודה והעבירו אותו לבדיקה, וב-24/7/19 כוחות מיוחדים של משטרת ישראל הצליחו לשים את ידם על החשוד שהסתתר בכפר בשטחי הרשות הפלסטינית, סמוך לרמאללה. בנוסף, עצרו החוקרים חמישה מבני משפחתו החשודים שסייעו לו לאחר מעשה.

במהלך החקירה נותחו סרטוני אבטחה שהראו את החשוד מגיע יחד עם הקורבן לביתו כאשר בידיהם שקיות אוכל ושתייה. בנוסף, אותר ברכב הסקודה כתם דם השייך לחשוד. החשוד נחקר בחשד לביצוע הרצח ומעצרו הוארך מעת לעת. עם השלמת החקירה ומלאכת גיבוש הראיות, יוגשו בשבוע הבא כתב אישום נגד החשוד ובקשה למעצר עד תום ההליכים.

מתחילת השנה פענחו חוקרי משטרת ישראל ברחבי הארץ 29 מקרי רצח שארעו במגזר הערבי.

 

תגובות

מומלצים