פוענח רצח סוזן ותד מבאקה אל גרביה

פרקליטות מחוז חיפה פלילי הגישה לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד וליד חאלד ותד בן 44 מבאקה אלגרבייה, בגין רצח אשתו סוזן ותד ז"ל בנוכחות בנם התינוק, וכן שיבוש הליכי משפט לאחר העלמת גופת המנוחה.

18.04.2019 מאת: פורטל הכרמל
פוענח רצח סוזן ותד מבאקה אל גרביה

ניתן לפרסם כעת עם סיום החקירה ובכפוף להסרת צא"פ הבוקר (18.4.19), כי המשטרה פענחה את תיק הרצח של סוזן ותד בת ה-39, שנרצחה בתאריך 26.3.19 בביתה בבאקה אל גרביה.

בתום חקירה אינטנסיבת ומקצועית של יחידה ללחימה בפשיעה, תוך שימוש באמצעים טכנולוגים מתקדמים, עצרה המשטרה את בעלה של המנוחה וליד ותד בן ה- 44 בחשד לרצח זוגתו ע"י פעולת חנק באמצעות חבל סביב צווארה ולאחר מכן הסיע את גופתה ברכב וקבר אותה ביער סמוך לישוב.

ראשית של הפרשה עם קבלת דיווח מהבעל בתאריך 27.3.19 כי אשתו נעדרת למעלה מיממה ובהתאם פתחה המשטרה פתחה תחילה בחקירה בדבר היעדרותה, תוך ביצוע חיפושים ואף פרסום לקבלת סיוע מהציבור דרך אמצעי התקשורת. 

כאמור, בתאריך 27.3.19 נגבתה הודעתו הראשונה של החשוד ובה סיפר על "היעלמותה" של אשתו, אולם פכולות חקיקה איכותיות ממצאי חקירה, ועדויות שונות וגרסתו הראשונית העלו חשד כי אין מדובר בהיעדרות אלא הובילו לחשד לביצוע רצח על ידי הבעל לפיכך נעצר הבעל בחשד לרצח ומעצרו הוארך מעת לעת ע"י בית המשפט עד לפענוח התיק.

משטרת ישראל ממשיכה את מאבקה הנחוש באלימות ופשיעה החמורה ובתוכה האלימות כלפי נשים, כאשר פענוח הרצח היום  מצטרף לשורה של פענוחים מתחילת השנה ומדובר בפענוח מקרה הרצח ה 14 במגזר מתוכם 7 בחודש שעבר.

מעובדות כתב האישום שהוגש באמצעות עוה"ד ענאן ע'אנם  עולה כי  על רקע היחסים  המעורערים ותחושות הכעס, ההשפלה והקנאה למנוחה החליט הנאשם לרצוח את אשתו .

ביום 26.3.19 בשעה 16:30, הגיע הנאשם יחד עם בנו התינוק, למסעדת מטבהחנא בעיר, שם עבדה המנוחה, והסיע אותה לביתם.
בהגיעם לבית החלה המנוחה להתארגן לקראת נסיעה למסיבה אז ניגש הנאשם אל המנוחה, נעמד מאחורי גבה, הניח את כף ידו על פיה, חנק אותה, ליפף חבל סביב צווארה והידק אותו בחוזקה, עד צאת נשמתה. זאת בעת שהתינוק שוהה באותו חדר במרחק מטרים ספורים ממנו ומהמנוחה. 

עוד עולה כי לאחר הרצח  עטף הנאשם  את גופתה של אשתו  בשמיכה, העביר את הגופה לתא המטען של הרכב, הניח ברכב טורייה, והסיע את גופת המנוחה, כאשר התינוק נוסע עמו ברכב, לחורשה סמוכה לכפר מייסר.

בהגיע הנאשם לחורשה, הוא הוציא את גופת המנוחה מתא המטען, הטמין אותה בתוך עשבייה סבוכה מתחת לאחד העצים, כיסה אותה בשמיכה והניח על הגופה  צמחייה וחפצים שונים.  

בהגיע הנאשם חזרה לבית הוא העלים את משקפי הראייה של המנוחה ואת  מכשיר הפלאפון שלו וזרק אותם לפח האשפה.
יום למחרת, בתאריך 27.03.19 בשעות הבוקר נסע הנאשם שוב עם רכבו לחורשה, למקום בו הטמין את גופת המנוחה.  באותו יום דיווח הנאשם בכזב למשטרה על היעדרותה של המנוחה.

הפרקליטות ביקשה מבית המשפט להורות על מעצרו של הנאשם עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו.

 

תגובות

מומלצים