פורים בשדה בוקר

יריד ותהלוכת פורים קסומה בנוף המדברי, אלפי מבקרים מכל רחבי הארץ הגיעו לעדלאידע המסורתית במדרשת שדה בוקר, מדובר על אחד מאירועי הפורים המיוחדים ביותר המתקיימים בארץ, המשלב בין קיימות, טבע ושמירה על הסביבה לבין חגיגת ענק מגוונת המביאה אליה מבקרים מכל רחבי הארץ.

22.03.2019 מאת: פורטל הכרמל
פורים בשדה בוקר

 

העדלאידע, שנפתחה בתהלוכת ענק במדרשה של המיצגים, נוהלה כולה על ידי תלמידי בית הספר התיכון לחינוך סביבתי. על הפקת האירוע והכנת המיצגים עבדו התלמידים במהלך החודשים האחרונים, תוך שימוש בחומרים ממוחזרים שהם אספו.

בתהלוכה ניתן היה לראות בובות ענק צבעוניות ומקוריות מחומר ממוחזר אשר יצרו התלמידים באחת מתהלוכות הפורים המרשימות בארץ. לאחר התהלוכה התקיים יריד פעילויות ודוכנים גדול בכל הרחבה אשר סביבה תתקיים התהלוכה.

העדלאידע בשדה בוקר היא פרויקט ענק שהפקתו מתמשכת על פני חודשים ארוכים במדרשה ובתיכון לחינוך סביבתי, בסופו התקיימה תחרות בין שכבות הגיל השונות על בניית הפסלים והמיצגים המרשימים ביותר.

במהלך הפרויקט שמים דגש על ערכים של הגנת הסביבה, חברה, קיימות ואהבת הארץ. העבודות על העדלאידע מגיעות בכל שנה לשיאן בחודש פברואר ונמשכות בעצימות גבוהה ממש עד תחילת התהלוכה עצמה, כאשר את החומרים לפסלים התלמידים אוספים מראשית התהליך: החל מבקבוקים, דרך צינורות ממפעלים, ברזלים ממוחזרים, ועד שאריות נייר דבק.

התלמידים עוברים שלושה חודשים של תהליך חינוכי מגבש ומרשים שבסופו הם מפריחים את הנגב במיצגי ענק שמגיעים לראותם מכל קצוות המדינה. במהלך התהלוכה הענקית והמרשימה היו גם ריקודים המוניים מתוזמנים היטב של תלמידי התיכון עצמם, מאות מהם בקבוצות ביצעו ריקודים על גבי מוסיקה המתנגנת בכל חלקי התהלוכה.

החל מהצהריים התקיימה התהלוכה בכל שטח המדרשה, תוך הצגת נושאי העדלאידע על ידי תלמידי התיכון, הצגת הפסלים העשויים מחומרים ממוחזרים או מתכלים במצעד ראווה גדול שלווה בריקודים, שירים, תחפושות והופעה מרשימה. בסיום התהלוכה הגדולה התקיים במדרשה יריד אומנות של אמני האזור כולו, לצד דוכנים רבים, דוכני מזון, פינות יצירה ועוד.

אופיר בן פורת, מנהל התיכון לחינוך סביבתי: "העדלאידע היא פרויקט חינוכי מיוחד בתיכון לחינוך סביבתי, התלמידים מתכוננים לכך ומפיקים את האירוע בעצמם תוך שהם לומדים על הכוח של עבודה בקבוצה, על אחריות אישית ועל עצמם. רבים מהם מגלים יכולות מנהיגות והובלה שמלוות אותן הלאה להמשך חייהם ומאמצים חוויות נדירות ממהלך הפרויקט ומהלימודים בתיכון. מאות התלמידים שלוקחים חלק בהובלת העדלאידע עבדו בתקופה האחרונה על אירוע שהפך בשנים האחרונות למוקד עלייה לרגל של אלפי מבקרים מכל רחבי הארץ המגיעים לראות את פורים בתצורה 'הדרומית' שלו"

אורי דיסטניק, מנכ"ל מדרשת שדה בוקר: "הפסטיבל הצבעוני הזה, שהפך בשנים האחרונות לאחד האירועים הבולטים ביותר במדינה בחג הפורים, תוכנן והופק כולו ע"י בני הנוער הנהדרים תלמידי התיכון לחינוך סביבתי במדרשת שדה בוקר. מה שמייחד בעיקר את העדלאידע הזו, היא העובדה כי כל המיצגים, הפסלים והמתקנים עשויים מחומרים ממוחזרים ומפסולת. גם השנה הגיעו אלפים מכל רחבי הארץ כדי לקחת חלק בדבר המיוחד הזה פסטיבל פורים ענק על גבי נוף מרחבי הטבע המרהיב"

צילום שירלי ט'גר, דודי זנתי

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים