פסטיבל באו הצלילים ה-6 באליקים

חוויה שמשתבחת עם השנים, חגיגות סוף הקיץ בעיצומן וכמסורת זאת השנה השישית מציינים את המאורע במושב אליקים בפסטיבל מוזיקה אתנית-מזרחית ופולקלור ססגוני.

26.08.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
פסטיבל באו הצלילים ה-6 באליקים

צילום דוברות מועצה אזורית מגידו

 

השנה הופיעו על במת הפסטיבל זמרים צעירים בני המושב לצד האמן אמיתי אריכא שביצע ניגונים ושירה מהדיוואן התימני המסורתי.

בשיא הערב עלה הזמר יואב יצחק שסחף אחריו את מאות החוגגים שהתרפקו על נוסטלגיות משובחות.

את הערב קינחה הזמרת האגדית ברכה כהן אשר הרקידה את החוגגים בשירה ובצעד תימני וזאת בליווי להקת המחול התימנית של מ.א מגידו.

לצד ההופעות התקיימה גם השנה בבית העם תערוכה ע"י בת המושב, האוצרת ידידה ארמה-שופן כאשר נושא התערוכה שנבחר השנה היה "שפת אם", אשר הציגה פתגמים נבחרים מהשפה התימנית יחד עם תרגומם לעברית ולצד זאת עטרו את התערוכה תמונותיהן של ותיקות המושב.

לצד זאת ניתן גם מענה לילדים בדמות מתחם מתנפחים רחב במגרש הספורט, דבר שהביא להורים אפשרות להנות מהמופעים בנחת.

בתחילת הערב ברך ראש המועצה איציק חולבסקי את החוגגים וציין כי הוא שמח כל שנה להגיע לחגיגה הגדולה באליקים ולפגוש מגוון רחב של חוגגים.

ראש המועצה הודה לוועד המקומי, ליו"ר נתנאל כהן וחברי הועד, לצוות הפסטיבל ולמפיק זיו עופר. למחלקת תרבות של המועצה בראשות נתי וירבה והדס ברעם ולכל צוותי המועצה שסייעו לקיום האירוע.

לאחר מכן ברך את החוגגים ד"ר יגאל בן שלום, יו"ר האגודה לטיפוח מורשת יהדות תימן ששיתף את החוגגים בהשקעה החשובה של האגודה לטיפוח ושימור המסורת התימנית במגוון דרכים ובין היתר באמצעות אירועי תרבות מרשימים מסוג זה.

בסיום דבריו העניק יו"ר הועד המקומי, נתנאל כהן תעודת הוקרה למר בן שלום על תרומתו המשמעותית לפסטיבל ולמושב אליקים.

יו"ר הועד המקומי, נתנאל כהן הודה בדבריו לחברי הועד וצוות הפסטיבל, לראש המועצה, המנכ"ל וכל המחלקות שסייעו בהפקת הפסטיבל.

כמו כן, לחברי המתמיד ואיחוד הצלה שנרתמו לאבטח את האירוע.

נתנאל שיתף את החוגגים במיזמים והפרויקטים שמקדם הועד המקומי בין היתר יתקיים בקרוב חנוכת גן המשחקים החדש במושב ע"ש החייל נתנאל קהלני ז"ל וכן תתקיים בחול המועד סוכות צעדת אליקים ה-1 לזכרם של נתנאל ואלמוג גטיה ז"ל.

לסיום סיכם נתנאל:" פסטיבל באו הצלילים הוא חוויה שמשתבחת עם השנים והוא שמח לראות את מאות החוגגים, תושבי המושב וכאלו שהגיעו מקרוב ומרחוק על מנת לחוות את טעמו של באו הצלילים"

 

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים