פרויקט שיקום נחל מיסקע

נחל מיסקע נובע במעלה ואדי ערה ליד הכפר ביאדה ומסתיים בשטחי החקלאות של קיבוץ גבעת עוז בעמק יזרעאל, תוואי הנחל עובר לצד הישובים ביאדה ,מושרייפה וזלעפה, גבעת עוז וממשיך עד כביש 66.

16.10.2018 מאת: פורטל הכרמל והצפון
פרויקט שיקום נחל מיסקע

שותפות מעלה עירון מגידו חונכת את פרויקט שיקום נחל מיסקע

בשל מיקומו של הנחל הנמצא בשטחי שתי הרשויות , וסמיכותו לישובים השונים, בחר "צוות הסביבה" של שותפות מ.מ. מעלה עירון מ.א.מגידו בו פעילים ממלאי תפקידים ותושבים משתי הרשויות , לקדם את פרויקט שיקום הנחל וביצוע שביל טיול והליכה לאורכו.

הפרויקט מחולק לשלושה חלקים :

חלק ראשון- סלילת  שביל הליכה לאורך הנחל  בין מושרייפה למוסמוס.

חלק שני  -פריצת שביל טיול בתוך הנחל בקטע שבין בין מושרייפה לזלעפה .

חלק שלישי-  סלילת שביל הליכה לאורך הנחל בין זלפה לכביש 66 בשטחים החקלאיים של קיבוץ גבעת עוז.

צוות הסביבה של השותפות העובד בליווי גבעת חביבה מקדם פרויקט זה מזה 3 שנים , הפרויקט כלל תכנון משותף של כל הגופים , שיתוף ציבור של התושבים , סיורים בשטח וליווי הפרויקט.

הטקס שהתקיים ציין את סיום שלב הכשרת וסלילת השבילים, ניקיון הנחל, ופריצת הדרכים.

בשלבים הבאים יינטעו לאורך השביל עצים ממינים מקומיים, יוסדר שביל המחבר את הישוב ביאדה וכן מתוכננות פעילויות לבניית פינות מנוחה בשיתוף צוות אומנות של השותפות ומערכות החינוך של שתי הרשויות.

הפרויקט מומן באמצעות   קול קורא של הקרן לשמירה על שטחים פתוחים  של מעל  מיליון וחצי שקלים  ובביצוע של רשות ניקוז ונחלים קישון, ותכנון של  חברת ליגמ – פרויקטים סביבתיים  וקק"ל .

במעמד הטקס השתתפו: ראשי הרשויות ,הנהלות הרשויות, מנכ"ל גבעת חביביה מנהל מרכז יהודי ערבי בגבעת חביבה, מנכ"ל רשות ניקוז ונחלים קישון, נציגי קק"ל ,נציגי חברת ליגם  ותושבי הרשויות.

במהלך הטקס שהתקיים לעת ערב נהנו המשתתפים משקיעה קסומה בשדות העמק צעדו  בשבילים החדשים לאורך הנחל  וחגגו את השותפות והשכנות הטובה.

 

תגובות

מומלצים