פרקליטות מחוז חיפה הגישה 7 כתבי אישום נגד 52 נאשמים בגין עבירות נשק

כחלק ממבצע "אושן" הגישה פרקליטות מחוז חיפה (פלילי) 7 כתבי אישום נגד 52 נאשמים שונים בתוך יומיים. לפי אחד מכתבי האישום שהוגשו היום (25.11.21) הצליח סוכן המשטרה לרכוש תת-מקלע מסוג 'עוזי', שני מטעני חבלה ועשרות אקדחים ורובי-סער בסכום מצטבר של מאות אלפי שקלים

25.11.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
פרקליטות מחוז חיפה הגישה 7 כתבי אישום נגד 52 נאשמים בגין עבירות נשק

 

פרקליטות מחוז חיפה הגישה 3 כתבי אישום נגד 28 נאשמים בגין עבירות נשק, לאחר שנתפסו על-ידי סוכן משטרתי במסגרת "מבצע אושן". 

 

כזכור מבצע 'אושן' הוא הכינוי שניתן לפעילות המבצעית רחבת ההיקף המבוצעת על ידי הפרקליטות בשיתוף עם גופי האכיפה השונים כחלק מהמאבק בתופעת עבירות הנשק בכלל ובחברה הערבית בפרט. 

 

כתב אישום אחד הוגש נגד 19 נאשמים, ובו מתואר כיצד הסוכן רכש בין היתר עשרות רובי-סער מסוג M-16, מחסניות וכדורים בסכום העולה על מיליון ש"ח. הסוכן והנאשמים שוחחו מספר פעמים, היו בקשר באמצעות אפליקציית הוואטסאפ ונפגשו במספר מועדים בנוגע לרכש.

 

כתב אישום נוסף הוגש נגד 2 נאשמים, ובו מתואר כיצד הוצעה לסוכן האפשרות לרכוש תת-מקלע מסוג 'עוזי' בסכום של 40,000 ₪, אשר השיב כי מעוניין ברכישת העוזי והוא הוזמן להגיע אל הנאשמים ולרכוש אותו. בפגישתם הציעו שני הנאשמים לסוכן מגוון רחב של סוגי נשקים ובהם אקדחים, רובי-סער, מטעני חבלה במחיר של 15,000 ₪, ומטול רקטות מסוג RPG במחיר של 42,000 ₪.

 

כתב אישום אחר הוגש נגד שני נאשמים נוספים, אשר הזמינו את הסוכן בשיחת טלפון להגיע אליהם ולרכוש רובה-סער מסוג M-16. בפגישתם הציגו הנאשמים לסוכן את הנשק המדובר והציעו לסוכן לבדוק את הנשק. מיד לאחר מכן הוציא אחד הנאשמים 4 כדורי תחמושת, הכניס שלושה מהם למחסנית הנשק, יצא לפתח ביתו, דרך את הנשק וירה לכיוון האוויר, כל זאת באזור מגורים ובאופן שיש בו כדי לסכן חיי אדם. 

 

כתבי האישום הוגשו על ידי עו"ד יניב זוהר ועו"ד יוסי גימפל מפרקליטות מחוז חיפה (פלילי).

 

 

תגובות

מומלצים