צה"ל הנחה את ישובי הצפון לשמור על שיגרת חירום

צה"ל סיכל חדירת חוליית חיזבאללה בגבול הר דבר, והוציא הנחייה לתושבי מרחב הגבול עם לבנון, בעקבות אירוע ביטחוני בגזרת הר דב, להלן ההנחיות למרחב האזרחי כפי שהופצו לקציני הביטחון ביישובים, חל איסור על כל פעילות במרחב הפתוח, לרבות עבודות חקלאיות, אתרי נופש ותיירות.

27.07.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
צה"ל הנחה את ישובי הצפון לשמור על שיגרת חירום

 

אביבים, אבן מנחם, אדמית, אילון, בית הילל, בצת, ברעם, גורן, גרנות הגליל, דובב, דישון, דן, דפנה, הגושרים, זרעית, חניתה, יערה, יפתח, יראון, כפר גלעדי, כפר יובל, כפר סאלד, לימן, מטולה, מלכיה, מנרה, מעיין ברוך, מצובה, מרגליות, משגב עם, מתת, נווה אטי"ב, נטועה, עג'ר, ערב אל עראמשה, קריית שמונה, ראש הנקרה, רמות נפתלי, שאר ישוב, שומרה, שלומי, שניר, שתולה.

•    התושבים נדרשים לשהות בבתים.
•    חל איסור על כל פעילות במרחב הפתוח, לרבות עבודות חקלאיות, אתרי נופש ותיירות.
 בשלב זה, הצירים במרחב חסומים, יש להימנע מביצוע נסיעות שלא לצורך.
•    יש להמשיך ולהתעדכן בהנחיות המופצות באמצעי התקשורת ולהישמע להוראות כוחות הביטחון וצה"ל הפועלים בשטח.
•    למידע נוסף ניתן לפנות לקב"ט/רבש"ץ או למוקד הטלפוני של הרשות המקומית, לפיקוד העורף בטלפון 104, בפורטל החירום הלאומי ובדפים הרשמיים ברשתות החברתיות.

בצל המתיחות בצפון: המרכז הרפואי זיו ערך לפני שעה קלה תרגיל פתע המדמה אירוע רב נפגעים כתוצאה מירי טילים.

התרגיל שבוצע כלל בין היתר: אזעקת סגל הרופאים, האחיות, האלונקאים והביטחון ובמהלכו תרגלו הצוותים קליטת פצועים בדרגות פציעה שונות, כתוצאה מנפילת טיל.

לשם קליטת "הנפגעים" והטיפול בהם, נעשתה עבודה משולבת של כלל העובדים שנטלו חלק בתרגיל ובהם: עובדי חדר הטראומה, חדר המיון וחדרי הניתוח - כל זאת בהובלת הצוות לשעת חירום.

במהלך התרגיל בוצעה בקרה ולאחריו התקיימה ישיבה להפקת לקחים, שייושמו בתרגילים הבאים ובאירועי אמת.

מנהל המרכז הרפואי ד"ר סלמאן זרקא אמר בסיומו של התרגיל: "אנו תקווה שלא נדרש לתרחישים הללו, אבל תושבי הצפון וחיילי צה"ל יכולים להיות רגועים ובטוחים - הצוותים המצוינים והמנוסים של המרכז הרפואי זיו ערוכים, דרוכים ומוכנים להעניק את המענה הטוב ביותר בכל תרחיש שאליו יידרשו. אנו מודעים שמעבר לקורונה יש לנו משימות נוספות למען תושבי הצפון וחיילי צה"ל ועל כן אנו מתרגילים באופן תקופתי תרחישים אפשריים באיזור. אני מברך את הצוותים של המרכז הרפואי זיו שבכל פעם מוכיחים במקצועיותם, שיש על מי לסמוך. אנחנו קשובים למתח בצפון ומחזקים את ידי חיילי צה"ל ומפקדיו". 

 

תגובות

מומלצים