קטטה בין משפחות בכסרא על רקע רצח צעיר

בשעות הערב המוקדמות, בכפר כיסרא, החלו הפרות סדר בהשתתפות של עשרות מעורבים על רקע סכסוך בין שתי משפחות בעקבות מותו של בן משפחה על ידי 2 נאשמים שעצורים עד תום ההליכים מהמשפחה האחרת.

15.09.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
קטטה בין משפחות בכסרא על רקע רצח צעיר

 

במהלך ההפרות נגרם נזק לבית עסק, למספר רכבים ולשני בתי מגורים.

כוח משטרתי הוזנק למקום, הרגיע את הרוחות ושמר על הסדר הציבורי.

חוקרי משטרת ישראל אספו ממצאים ופתחו בחקירה לאיתור זהותם של החשודים במעשים.

משטרת ישראל רואה בחומרה את ארועי האלימות והפרות הסדר בישוב, הארועים חמורים במיוחד מכיוון שמתרחשים במהלך שעת חרום בה כלל התושבים נדרשים להמצא בבתיהם למניעת התפשטות נגיף הקורונה. בשעה זו כל ארוע מרובה מעורבים, מעבר לסכנת הפגיעות המיידיות בנפש, עשוי להפוך לארוע הדבקה המוני של האזרחים המעורבים ושוטרי משטרת ישראל המוזנקים לטפל בו.

 

בתאריך 06.08.2020 הוגש בבית המשפט המחוזי בחיפה כתב אישום ברצח נגד שני אחים מכסרא בני 21 ו-18, בחשד לרצח המנוח נג'יב עבדאללה בן 32 מכסרא.

אז דיווחנו כי, שוטרי משטרת ישראל עצרו שני קרובי משפחה תושבי כיסרא-סמיע בגלאי21 ו-18 בחשד לרצח קרוב משפחתם, תושב כיסרא בן 32 על רקע חשדם כי הוא מטריד את אחותו בת ה-20 של החשוד בן ה-18.

בתאריך 28.6.20  בשעות הערב המאוחרות התקבלה קריאה במוקד 100 של משטרת ישראל על גבר בן 32 אשר נמצא שרוע על הכביש הראשי בין הכפרים כסרא לסמיע ועליו סימני אלימות והוא מפונה במצב אנוש לבית החולים נהריה ושם נקבע מותו.

כוחות משטרה בליווי מעבדה ניידת הוזנקו למקום סגרו את הזירה אספו  ממצאים  והחקירה הוטלה על מחלק הרצח בימ"ר צפון. 

זהותם של החשודים התבררה לחוקרי הימ"ר כבר בהתחלה, ולאחר מספר פעולות חקירה החשודים הסגירו את עצמם  סמוך לשעה 01:00 לפנות בוקר בתחנת המשטרה מעלות. 

חוקרי המשטרה מצאו תיעוד מצולם של ארוע התקיפה, המרדף אחר המנוח וראיות נוספות הקושרות את החשודים ליזום וביצוע התקיפה.

במסגרת החקירה עלה כי בתאריך ה 28.6 קבעו השניים להיפגש עם הקורבן סמוך לאנדרטת הלוחם הדרוזי בכפרם, בשעה 18:28, משהגיע הקורבן למקום עם שתי ילדותיו הקטנות (פעוטה בת 3 ותינוקת בת 3 חודשים) החלו החשודים מתעמתים איתו ותוקפים אותו באכזריות במכות, בעיטות ובחבטות בראשו באמצעות אבן. 

אחיו של המנוח שהגיע למקום תוך דקות ניסה למנוע מהחשודים להמשיך בתקיפה וספג חבטות גם הוא, המנוח ניצל את ההפוגה במכות והחל להימלט רגלית מהמקום. 

החשודים רדפו אחריו אך הוא הצליח לחמוק מהם תוך שהוא נכנס למטע זיתים. 

משיצא ממטע הזיתים התמוטט לצד הדרך ונמצא על ידי עוברי אורח בשעה 18:50, רק 20 דקות לאחר תחילת התקיפה, שהזניקו את כוחות ההצלה למקום, הכוחות ביצוע פעולות החיאה במנוח והובילו אותו לבית החולים שם נקבע מותו בשעה 20:26, המנוח שסבל מצלעות שבורות בשני צידי גופו, דימומים פנימיים, וחבלות מרובות נפטר עקב קרע בטחול שגרם לדימום פנימי.

בתום חקירה אינטנסיבית חומר הראיות הועבר לפרקליטה רונית גרנק סופר מפרקליטות מחוז חיפה אשר גיבשה תשתית ראייתית כנגד החשודים באשמת רצח, עברה שהעונש הנקוב בחוק בגינה הוא מאסר עולם והיום הוגש נגדם כתב אישום בבית המשפט המחוזי בחיפה.
 

בתאריך 26-6-20 דיווחנו על הרצח

בן 32 נרצח בכסרא בגליל
ערב קשה בכפר הדרוזי כסרא סמיע כתוצאה מקטטה בין מספר צעירים נרצח גבר בן 32 מהכפר, לאחר שככל הנראה קיבל מכה חזקה ובדרך לבית חולים נהריה נקבע מותו, המשטרה נמצאת בכפר בכוחות גדולים במקום להרגיע את הרוחות.

ממשטרת ישראל נמסר שהתקבלה הודעה אודות גבר שרוע על הכביש הראשי בין הכפרים כיסרא סמיע ועליו סימני אלימות. 

הפצוע, בן  32,  תושב כסרא פונה מהמקום במצב אנוש, תוך כדי שמבצעים בו פעולות החייאה, למרכז הרפואי לגליל בנהריה.

כוחות משטרה הוזעקו למקום והחלו בסריקות נרחבות לאיתור חשודים. חוקרים אוספים ממצאים במקום  והחקירה בעיצומה.

זהו רצח שמתקבל בצורה קשה בכפר שכבר חווה מספר אירועי רצח של צעירים ותלמידת בית ספר.

 

 

תגובות

מומלצים