קיבלתם צו מבנה מסוכן? לפניכם מידע חשוב בנושא 

אנשים שמקבלים בדרך כלל צווים של מבנים מסוכנים נלחצים, כי ההגדרה נשמעת מפחידה. איך יכול להיות שהמבנה ששייך לנו, או המבנה שבו אנחנו חיים, מוגדר כמסוכן? יתרה מכך, מה זה אומר בפועל ומה נוכל לעשות בנידון?

25.10.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
קיבלתם צו מבנה מסוכן? לפניכם מידע חשוב בנושא 

 

האם זה אומר שממש עוד מעט יודיעו לנו שצריך להרוס את המבנה שלנו ולא נוכל לגור בו יותר? רגע לפני שאתם מתחילים לחשוב את כל המחשבות המפחידות האלה, כדאי שתעצרו ותבינו מה זה בעצם אומר צו מבנה מסוכן. כאשר מדברים על מבנה מסוכן מדברים בדרך כלל על מבנה שיש בו בעיות שונות, כמו למשל:

  • בעיה במעטפת של המבנה
  • בעיה בקירות
  • בעיה בחדר המדרגות ועוד

הסכנה יכולה לבוא לידי ביטוי בכמה דרכים שונות, כמו למשל: טיח רופף, בטון רופף, מרפסות שאינן מספיק יציבות וכדומה.

מה עושים כשמקבלים צו מבנה מסוכן?

כמובן שאם קיבלתם צו של מבנה מסוכן, השאיפה שלכם תהיה להסיר את הצו, כי כך תוכלו לדעת שאתם גרים בבניין חוקי שמותר לגור בו ושאינו מהווה בעיה. הסרת צו מבנה מסוכן זה הליך לא פשוט, כאשר לפני הכול צריך במסגרתו להבין למה בדיוק קיבלתם את הצו.

האם קיבלתם צו מבנה מסוכן כי יש בעיה במעטפת של הבניין שלכם? או שאולי במקרה שלכם הבעיה קצת אחרת? חשוב להבין: הסרת צו של מבנה מסוכן זה לא עניין של רצון טוב או החלטה שלכם, כי בפועל, אם תמשיכו לגור בבניין שיש לו צו כזה, זו תהיה עבירה פלילית לכל דבר ועניין. למעשה, כל דיירי הבניין עלולים להיגרר להליך משפטי שבסופו של דבר ישפיע בצורה משמעותית ביותר על ערך הנכס ולכן ברור מדוע צריך לעשות משהו בנידון ולהסיר את הצו.

שיפוצים מקצועיים עם הקבלנים הכי טובים שיש

אם קיבלתם צו מבנה מסוכן ואתם מתלבטים איך לטפל בדברים בצורה הכי מהירה ונכונה שאפשר, כדאי שתדעו: רצוי לחפש כבר עכשיו את הקבלנים הכי טובים שיש. מה שכן, חשוב לבחור חברה קבלנית שאנשי המקצוע שלה בקיאים ומנוסים בדיוק בתחום של צווי מבנים מסוכנים. רק כך תוכלו לדעת שמי שעומד לצדכם יוכל לסייע לכם בצורה הטובה ביותר, מתוך הבנה עמוקה בתחום ומתוך ניסיון עשיר.

צריך לאבחן את הבעיות השונות במבנה, להכין תכנית פעולה ברורה לכל השיפוצים וכך להתחיל לטפל בדברים. אומנם זה נכון שעבודת השיפוץ בבניין תעלה לכם, הדיירים, כסף, אך מצד שני, זו הדרך הנכונה והיחידה לפעול למען הסרת הצו. חשוב להבין שזה לא במקרה שקיבלתם צו כזה, שכן אם הצו התקבל, זה אומר שהבניין באמת עלול להוות סכנה. הסכנה יכולה להיות ישירה כלפי הדיירים שחיים בבניין או כלפי העוברים במקום, ומה שבטוח זה שצריך לטפל בדברים כמה שיותר מהר.

 

תגובות

מומלצים