רחוק מהקורונה קרוב אל הלב

עשרות תלמידים הגיעו לאתרי בנייה בכל רחבי הארץ וחילקו משלוחי מנות לפועלים סינים כמחווה על דאגתם לקרוביהם שנמצאים בסין בצל מגפת הקורונה

09.03.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
רחוק מהקורונה קרוב אל הלב

צילום גיא יחיאלי

תלמידים ישראלים מעניקים משלוחי מנות לפועלים סינים שדואגים לקרוביהם, בשבועות האחרונים אספו תלמידי כיתות ד', ה' ו-ו' מבית הספר אריאל שרון בחולון, ממתקים, חטיפים ומוצרי היגיינה לתוך עשרות ארגזים, אותם החליטו במועצת התלמידים להעניק לפועלים סינים שעובדים בישראל לקראת חג הפורים. במהלך יום לימודים ובעידוד הצוות החינוכי, הגיעו עשרות התלמידים למספר אתרי בניה במוקדים שונים בארץ והעניקו לעובדים הסינים את משלוחי המנות.

 

"חיפשנו דרך להביע תמיכה בסינים שנמצאים בישראל ובטח דואגים למשפחות שלהם", מסביר ניר, יו"ר מועצת התלמידים בבית הספר. "אנחנו שומעים על הקורונה ודואגים כמו כל העולם מההתפשטות שלה, וזו הדרך הצנועה שלנו להביע תמיכה ולהפיג את החשש דרך עשיה למען מישהו אחר".

 

מאות הפועלים הנמצאים בישראל אינם יכולים לצאת לסין ולחזור בשל החשש מהידבקות בקורונה, והם חוששים לשלום משפחותיהם שנמצאות, חלקן, באזורים בסין בהן מתפשטת המגפה., ולכן החליטו בחברת אאורה לצאת למהלך לעודד את הפועלים.

 

רותי קרן, מנהלת בית הספר: "התלמידים שלנו שומעים על הקורונה ויודעים שיש אנשים רבים ברחבי העולם שדואגים כעת מאוד. היוזמה המרגשת מאפשרת לתלמידים להביע תמיכה בפועלים, שאותם בנסיבות הרגילות הם לא היו פוגשים. המפגש בין הילדים לפועלים יצר חיבור אנושי וקרוב, סביב שמחה ולא סביב דאגה, וזו במידה רבה הערך של חינוך בעינינו".

 

יעקב אטרקצי, מנכ"ל אאורה, שיזמה את המפגש בין הפועלים לתלמידים, ליווה את מסירת החבילות: "ליבנו ומחשבותינו עם העובדים הסינים שלנו, שדואגים דאגה אמיתית וממשית לבני משפחותיהם, אותם הם לא יכולים לנסוע לבקר, וכניסתן של המשפחות לישראל מוגבלת כעת בשל הקורונה. חשבנו לנכון לשלב את תלמידי ישראל בעזרה לפועלים, ובהקטנת דאגתם אפילו לכמה רגעים מתוקים, כדי שידעו שאנו איתם. הפעילות אפשרה להפוך ערך חינוכי לעשייה, ואנו שמחים על ההזדמנות הזו".

 

בתמונה: כיתה ד' במפגש עם פועלים באתר הבנייה של חברת אאורה בחולון

קרדיט לצלם: גיא יחיאלי

 

 

תגובות

מומלצים