רשות הטבע והגנים הנחיות טיול חדשות

השבוע הודיעה רשות הטבע והגנים על פתיחת 20 שמורות טבע וגנים לאומיים, לאחר חודשיים בהם האתרים היו סגורים לביקורים, בתקופה הזו בעלי החיים התרגלו להסתובב חופשי וללא הפרעות בכל שעות היממה.

08.05.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
רשות הטבע והגנים הנחיות טיול חדשות

 

עתה משחוזרים לפעילות והציבור יוצא שוב לחיק הטבע, פרסמה רשות הטבע והגנים הנחיות טיול חדשות, המתחשבות בבעלי החיים ושומרות על בריאות המטיילים.

על המטיילים לשמור על הנחיות משרד הבריאות, עטיית מסיכה, שמירת מרחק של 2 מטרים מאדם לאדם, איסור התקהלות והקפדה על הגיינה. השחייה אסורה בשלב זה בכל מקווי המים ובמקומות מסוימים מותרת הליכה ושכשוך רגליים, בהתאם לשילוט במקום.

לטובת חובבי לינת שטח נפתחו גם חניוני לילה. לפי התנאים החדשים מחויבת שמירת מרחק של 10 מטר בין אוהל לאוהל  והצפיפות המותרת עומדת על 15 מ"ר לאדם.

מנכ"ל רשות הטבע והגנים שאול גולדשטיין:" "הטבע הפרוע והבלתי מופר זכה לעדנה בחודשיים האחרונים. היעדרות האדם ממנו אוששה מינים רבים והחזירה את בעלי החיים למקומם הטבעי ללא אורחים בשעות מוזרות, עם שובנו לשמורות הטבע ולגנים הלאומיים חובה עלינו להתנהג כמו כל אורח. בנוסף, אנו נדרשים לשמירה על בטחוננו הרפואי ולשם כך הכנו את התו הסגול לשטחים הפתוחים. אם נשמור עליו נשמור על עצמנו ועל זכותנו לצאת מהבית."


 

תגובות

מומלצים