שוברים סטיגמות ומשנים תפיסה

מרבית ההורים לא מעוניינים שילדיהם יהיו במסגרת קייטנה או חוג עם בעלי מוגבלות, קואליציה של ארגונים במטרה ליצור שינוי ביחס של החברה כלפיהם.

19.05.2019 מאת: פורטל הכרמל
שוברים סטיגמות ומשנים תפיסה

סיפור חוזר

 

בשנה שעברה נחשפנו לסקר שהציג את המציאות העגומה ביחסם של מרבית הישראלים כלפי בעלי מוגבלות. הסקר חשף  שמרבית האנשים בחברה אינם מעוניינים  ביצירת אינטרקציה עימם.

לאור נתונים אלו,  הוקמה קואליציה של ארגונים למען  אנשים עם מוגבלויות, ומובלת על ידי קבוצת העסקים החברתית "שכולו טוב". מטרה הקואליציה היא ליצור  שינוי ביחס של החברה כלפיהם.

בין הארגונים המשתתפים: "מכללת גל", "יוזמה", "אבני דרך לחיים", "המשקם", תנועת "דרור ישראל" ועוד.  

כך נולד הרעיון להפקת יום מודעות ארצית : "במה פתוחה" שתתקיים ב-11 ליוני, יום שלישי בשעות אחה"צ והערב. מפגשים חברתיים בסלון הבית או במרחב הציבורי בערים השונות, כאשר בכל מפגש  יתנדבו להופיע מספר אמנים ידועים וחלקם מקומיים. מפגשים הללו מוזמנים להירשם ולהשתתף אנשים עם וללא מוגבלות. 

לדברי עירד אייכלר המוביל את היוזמה: "העובדה שאנו וילדינו לא פוגשים אנשים עם מוגבלויות כחלק משגרת היום יום , רק מחזקת דעות קדומות ומעמיקה פערים ביחס שבין האנשים עם וללא מוגבלות.  מכאן נולד הרעיון".  אייכלר מוסיף: " אלמלא היינו יוצרים מפגשים משותפים בין הקבוצות כחלק משגרת יומנו, כפי שאנו נוהגים ללכת לבית קפה, לצאת לריצה או לשחק בגינת המשחקים עם הילדים – הרי שההסתכלות על אותה אוכלוסייה הייתה בהכרח משתנה וההפרדה הייתה מטשטשת".

מה בתכנית?
האירועים יחלו בחלק מן  המקומות בשעה 17:30 וחלק החל מ- 19:00 (לבחירת המארח). כחצי שעה התכנסות, ולאחריה הופעות של האמנים לצד שיח פתוח . משך האירוע יהיה בין שעה וחצי לשעתיים (תלוי בקהל).

איך זה עובד?
האירוע מנוהל על ידי מערך מאורגן הדואג לבצע את התיאום בין הגורמים השונים; אנשים המתנדבים לארח בביתם, לבין אנשים עם וללא מוגבלות המבקשים להשתתף , לצד שיבוץ אמנים מתנדבים ידוענים  ומקומיים אשר באותם המפגשים המתקיימים ברחבי הארץ. בכל מפגש יתארחו בין 2-3 אמנים. חלק בלתי נפרד מיצירת חיבור בין הקהילה ותרומה להצלחת הערב יתנדב הקהל להביא כיבוד.  ניתן להירשם כמארחים אם כאנשים פרטים, ארגונים או עיריות, כאורחים וכאמנים יוצרים מכל תחומי אומנויות הבמה (מוסיקה, סטנדאפ, "ספוקן וורד" וכו').

הרשמה ופרטים במייל: bamaptuha@s-tov.org.il בטלפון: 03-5117811 

 

תגובות

מומלצים