שוחררה לביתה הפגה מכפר סמיע שנולדה במשקל 680 גרם

כארבעה חודשים לאחר שנולדה בשבוע ה-23 ובמשקל 680 גרם, הנחשב לנמוך במיוחד, שוחררה פגה לביתה, כשהיא במצב טוב ועם סיכויים גבוהים להיות ילדה בריאה לחלוטין. התינוקת, בתם הראשונה של חלא (24) ומוחלס (27) מדאח מכפר סמיע.

09.07.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
שוחררה לביתה הפגה מכפר סמיע שנולדה במשקל 680 גרם


התינוקת הפגה נולדה במרכז הרפואי לגליל בתאריך 20.2 בלידה מוקדמת, בעקבות סיבוכים שונים.

אם אין זה מספיק, חודש לאחר הלידה החלו ההגבלות השונות על ביקורים בעקבות התפשטות מחלת הקורונה, מה שהקשה עוד יותר על התיפקוד השוטף של הוריה. "עברנו בפגיה את כל הגל הראשון של הקורונה", מספר מוחלס הנרגש, איש קבע בצה"ל. "בחודש הראשון מאז הלידה, היינו שנינו בפגיה מדי יום, מבוקר ועד ערב, אבל ברגע שהחלו הגבלות הקורונה, היינו צריכים לעשות תורנויות, כי רק הורה אחד היה יכול להיות לצד התינוקת".

חלא מספרת, כי בתחילה חששה מאוד שבתה לא תצליח לשרוד. "מדי פעם צילמתי אותה, אבל לא הייתי מוכנה להעביר את התמונות לאף אחד חוץ מאמי ואחותי, מחשש שהיא לא תשרוד את הימים הראשונים", היא מגלה.

בני הזוג החליטו לקרוא לבתם ליה, כאשר משמעות השם היא לי ה'.

ליה שוחררה לביתה 125 יום לאחר הלידה, כאשר היא יונקת ובמשקל 2.5 ק"ג, משקל בו תינוקות רבים נולדים. "זהו אושר גדול עבורנו להגיע לרגע הזה. חשוב לנו להודות לכל צוות הפגיה הנפלא. אנחנו לא יודעים מה היינו עושים בלי התמיכה המדהימה שלהם", מספרים חלא ומוחלס.

מנהלת הפגיה, ד"ר ורד פליישר-שפר: "רגע כזה - בו פג שמגיע אלינו על גבול החיות ובמשקל כל כך קטן, משתחרר הביתה - הוא תמיד מרגש מאוד. כל מקרה כזה הוא נס קטן. קשה להצביע על רגע או יום מסוים, בו ליה יצאה מכלל סכנה, מכיוון שאשפוז בפגיה הוא סוג של רכבת הרים, עם המון עליות וירידות. עבורי, זה הישג גדול שהיא משתחררת הביתה כעבור ארבעה חודשים בלבד, כשהיא תינוקת בריאה ויונקת".

מנהל המרכז הרפואי, ד"ר מסעד ברהום, שיבח את מחלקת הפגיה, תוך שהדגיש כי מדובר במחלקה ברמה לאומית גבוהה, שזכתה לאחרונה בתעודת הצטיינות ארצית מטעם משרד הבריאות. כמו כן הוסיף, כי להצלחת האישפוז של הפגה אחראי צוות רב-מקצועי גדול, הכולל רופאים ואחיות, מרפאה בעיסוק, פיזיותרפיסטית התפתחותית, דיאטנית, יועצות הנקה, עובדת סוציאלית, פסיכולוגית וכן אנשי מינהל ומשק.

 

תגובות

מומלצים