שוטר הורשע בעבירות של מעשה מגונה במתלוננת

הותר לפרסום ביהמ"ש השלום בירושלים כב' השופט מוחמד חאג' יחיא הרשיע, לאחר ניהול ההוכחות, את השוטר כנג' מרעי מתחנת "שלם" במחוז ירושלים במשטרה בביצוע עבירות של מעשה מגונה במתלוננת שהגיעה להגיש תלונה בתחנה.

14.11.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
שוטר הורשע בעבירות של מעשה מגונה במתלוננת

 

הודעה מטעם המחלקה לחקירות שוטרים:

 

על פי כתב האישום, לפני כשנתיים הגיעה המתלוננת, אישה מוסלמית, לתחנת "שלם" במחוז ירושלים במשטרה על מנת להגיש תלונה בגין גניבת תיקה האישי.

 

במהלך גביית ההודעה בחדר החקירות השוטר הסיט את כיסוי ראשה, חיבק אותה מאחור ונגע בה באזורים אינטימיים מעל לבגדיה וזאת בניגוד לרצונה.

 

לאחר שהתברר לנאשם כי המתלוננת עומדת להגיש נגדו תלונה למחלקה לחקירות שוטרים הוא רשם מזכר כוזב על שארע במהלך החקירה ובו ציין כי המתלוננת סירבה לצאת מהחדר בתום מסירת התלונה והוא נאלץ לצעוק עליה.

 

בית המשפט קבע בין היתר כי "המסקנה שבהכרעת הדין מבוססת על אמינות גרסת המתלוננת ועקביותה, על הקשיים הממשיים שבהגנה והתזות שהועלו בה. אמינות הגרסה של המתלוננת, החיזוקים לה מכיוונים רבים ושונים, זאת לצד הקשיים שבגרסת הנאשם, הכל ביחס לשלבי ההתרחשויות של האירוע המתגלגל החל מאובדן התיק האישי של המתלוננת ועד כתיבת המזכר למחרת היום, הביאו אותי למסקנה לפיה שלא רק שגרסת המתלוננת עדיפה על גרסת הנאשם, אלא שהיא הגרסה הסבירה היחידה המתחייבת מחומר הראיות הקיים"

 

התיק מנוהל על ידי עו"ד אליסף קליין ונחקר על ידי צוות ירושלים במחלקה לחקירות שוטרים.

 

 

תגובות

מומלצים