שירות סוציאלי מכל הלב 

המחלקה לעבודה סוציאלית בכרמל מטפלת ורואה כ 10,000 מטופלים ובני משפחות בשנה, ומעניקה טיפול בנושאי משבר וטראומה, קטינים בסיכון, אפוטרופסות, הנגשת זכויות, אלימות במשפחה, התעללות בקשישים ניסיונות אובדנות, תכנון שחרור של המטופל ועוד.

03.04.2019 מאת: פורטל הכרמל
שירות סוציאלי מכל הלב 

בנות השירות הסוציאלי של ביה"ח כרמל, צילום אלי דדון

 

"יום העובדים הסוציאליים הבינלאומי הוא הזדמנות מופלאה להוקיר ולהודות לעוסיו"ת הנהדרות שלנו כאן בביה"ח כרמל, אתן עושות עבודה מסורה וקשה מכל הלב, ומגיעה לכן כל התודה וכל ההערכה ". כך הודתה לעוסיו"ת של כרמל מנהלת השירות הסוציאלי של בית החולים הגב' הדס בן שלמה.

כבר 30 שנה שהדס משרתת אלפי מטופלים בביה"ח כרמל ומתוכם 19 שנה היא מנהלת את השירות הסוציאלי ביד רמה ובהצלחה גדולה.

השירות הסוציאלי בכרמל מעניק טיפול פרטני ומשפחתי בנושאי משבר וטראומה, קטינים בסיכון, אפוטרופסות, הנגשת זכויות, אלימות במשפחה, התעללות בקשישים ניסיונות אובדנות, תכנון שחרור של המטופל ועוד שירותים רבים ומגוונים.

" החזון שלנו אומרת מנהלת השירות הדס בן שלמה הוא השגת יעדי הטיפול הרפואי בקידום רווחת המטופלים ובני משפחותיהם במתן סיוע רגשי תוך קידום תהליכי החלמה שיקום וחזרה לתפקוד".

בין הפרויקטים הייחודיים שנעשים בכרמל ע"י צוות השירות נמצאים סדנאות מיוחדות לרופאים בנושאי שיפור התקשורת בין המטפל למטופל, הנגשת זכויות בביטוח לאומי, קבוצת תמיכה ייחודית למתנדבי זק"א הקבוצה מנוהלת ע"י בנות השירות ונעשית ללא תשלום כתרומה לקהילה מטעם השירות הסוציאלי של כרמל. 

בנוסף מפיקים בשירות קבוצות תמיכה ייעודיות לחולים כמו קבוצת למטופלות במסגרת טיפולי הפוריות , קבוצה להורי פגים, קבוצה לחולות סרטן ועוד ועוד.

באירוע תודה לרגל היום הבינלאומי במשרדי השירות הסוציאלי בכרמל הגיעו כל העובדות הסוציאליות של כרמל ונציגי ההנהלה הגיעו לברך ולהוקיר אותן.

בין המברכים אהוד פקלר מנהל משאבי אנוש שחילק לכל העובדות שי מיוחד מטעם ההנהלה, סיגל זומר המנהלת האדמיניסטרטיבית, סגן המנהל  ד"ר רוני דיוקמן  וד"ר שני ברוש הסגנית החדשה.

ד"ר אבי גולדברג מנהל ביה"ח הודה לעוסיו"ת המסורות של כרמל ואמר ," תודה לכל אחת ואחת מכן על העבודה המסורה לאורך כל השנה ועל ההשפעה החיובית שלכן על אנשים ומטופלים רבים כל כך. אתן שנותנות את המענה בטיפול רגשי מסייעות למטופלים בכל התמודדות עם חולי או משבר בריאות. אתן שדואגות למקסם את תוצאות הטיפול הרפואי, ולסייע למטופל ולמשפחתו למצות את המשאבים לצורך ההתמודדות , לכם מגיעה ההערכה והתודה מכל המטופלים מבני המשפחות  ומכולנו".

בכרמל עובדות במרץ במחלקות השונות  18 עובדות סוציאליות מוכשרות ומנוסות מרבית בנות השירות הסוציאלי בכרמל הן בעלות תואר שני ושתיים מהן גם בעלות תואר ד"ר. בקבוצה עובדות סוציאליות שהן גם פסיכותרפיסטיות וחלקן גם מנחות קבוצות.

המחלקה לעבודה סוציאלית בכרמל מטפלת ורואה כ 10,000 מטופלים ובני משפחות בשנה , היא מטפלת ומפעילה בשעת חירום את מרכזי המידע השונים, מטפלת במצבי דחק ואחראית על הקשר עם הקהילה בעת חירום . המחלקה גם אחראית לאורך כל השנה על הבטחת רצף הטיפול בין בית החולים לקהילה לטובת המטופלים.

 

תגובות

מומלצים