שיתוף פעולה בינלאומי למען השמירה על הטבע

רשות הטבע והגנים ומשרד הפנים של ארה"ב, השלימו חתימה על מזכר הבנות לשיתוף פעולה בינלאומי מיוחד בתחומי שמירת טבע ומורשת, המחזק עוד יותר את הקשר והשותפות העמוקה בין המדינות.

06.08.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
שיתוף פעולה בינלאומי למען השמירה על הטבע

 

מזכר ההבנות נחתם על ידי שאול גולדשטיין, מנכ"ל רשות הטבע והגנים ודייוויד ברנהרדט מזכיר הפנים של ארצות הברית.

הסכם שיתוף הפעולה שנחתם, גובש בין הצדדים מתוך הבנה כי הם מתמודדים עם אותם האתגרים, כל אחד במדינתו, בהגנה על מערכות אקולוגית טבעיות, מאבק בסחר בחיות בר, וניהול אתרי טבע ומורשת.

מזכר ההבנות יוצר מסגרת רשמית ומסודרת לשיתוף מידע מקצועי, משלחות מקצועיות, עבודה משותפת בפורומים בינלאומיים בנושאי שימור וניהול משאבי טבע, מאבק בסחר בלתי חוקי בחיות בר ובעתיקות, שימור וניהול אתרי מורשת ופעילויות חינוך והסברה בתחום.

בצל הקורונה, החתימה על מזכר ההבנות שהושלמה עתה לאחר שיח ומגעים שנמשכו לאורך תקופה, נעשתה מרחוק על ידי הצדדים.

לדברי דייוויד ברנהרדט מזכיר הפנים של ארצות הברית: "הנשיא טראמפ מעריך את השותפות שיש לארה"ב עם ישראל ואת המאמצים הקולקטיביים שלנו לחזק יוזמות שימור בינלאומיות.  "אני מברך על מנהיגותו של המנכ"ל גולדשטיין בהרחבת מערכת הפארקים ושמורות הטבע בישראל, ואני מצפה לחזק את שיתוף הפעולה שלנו עם רשות הטבע והגנים."

לדברי שאול גולדשטיין, מנכ"ל רשות הטבע והגנים: "רשות הטבע והגנים אחראית על שמורות הטבע והגנים הלאומיים בישראל ששטחם כ-25 אחוז מאדמת ישראל. יש לנו את המשימה החשובה להגן ולשמר לא רק אלפי מינים של חיות בר וצומח אלא גם על לשמור על אתרי הטבע והמורשת המשמעותיים ביותר במדינה. יש כמובן הבדל לא קטן בין המדינות מבחינת גודלן, אך גם משרד הפנים האמריקני וגם רשות הטבע והגנים חולקים את אותו חזון של שמירה והגנה על הטבע, המורשת והנוף שלנו לדורות הבאים. אני מצפה להמשך שיתוף הפעולה עם משרד הפנים האמריקני כדי להגשים חזון זה".

לדברי דיוויד פרידמן, שגריר ארה"ב בישראל: "ממשלת ארה"ב נרגשת לקראת שיתוף הפעולה וחילופי הידע עם רשות הטבע והגנים במאמצים שלנו לקדם ניהול בר קיימא של המגוון הביולוגי ושמירה על חיות הבר, היערות, מניעת סחר לא חוקי בחיות בר, מניעת שריפות יער ופעילויות חינוך והסברה למען הסביבה".

 

פורטל הכרמל

תגובות

2. ההוא לפני 2 חודשים
ניהול בר-קיימא לא קיים בלקסיקון
1. טבע ואדם לפני 2 חודשים
אין חיים לאדם בלי טבע.. ומרכיביו...

מומלצים