שניים ממג'אר וכפר כנא חשודים בסחיטת עסקים בטבריה

שוטרי משטרת ישראל עצרו 2 חשודים בחשד לסחיטה באיומים ובכוח ועבירות לפי חוק איסור הלבנת הון, הבוקר הוגשו נגדם כתב אישום חמור ובקשה למעצר עד תום ההליכים באמצעות פרקליטות מחוז צפון, האורך מעצרם עד תום ההליכים.

10.06.2019 מאת: פורטל הכרמל
שניים ממג'אר וכפר כנא חשודים בסחיטת עסקים בטבריה

צילום משטרת ישראל

 

במהלך מספר חודשים שקדמו לתאריך 13.05.19 התנהלה חקירה סמויה, שכללה שימוש באמצעים טכנולוגיים, כנגד שני חשודים שנהגו לגבות סכומי כסף מאנשים, בעלי עסק ופרטיים, שלהם "סכסוכים כספיים" עם אחרים. גביית סכומי הכסף כללה סחיטה באיומים על חיי הקורבנות, על בני משפחתם ואף שימוש באלימות פיזית.

בתאריך 13.5.19בשעות הבוקר המוקדמות ניתן האות ושוטרי משטרת ישראל פשטו על בתי המגורים של שני החשודים והשניים נעצרו.

בהתאם להתפתחויות בחקירה מעצרם של החשודים בני 35,ו 40 מג'אר, כפר כנא הוארך מעת לעת בהתאם לבקשת המשטרה בבית משפט השלום בקרית שמונה.

לאחר חקירה מקצועית, מהירה ומאומצת הצליחו חוקרי המשטרה לגבש תשתית ראייתית כנגד החשודים הכללה 4 אירועים משותפים לשני החשודים ועוד שני אירועים בהם פעלו החשודים בנפרד.

היום פרקליטות מחוז צפון הגישה נגדם כתב אישום בעבירות של סחיטה בכוח, סחיטה באיומים, קשירת קשר לפשע ושיבוש הליכי שפיטה ובקשה למעצר עד תום ההליכים בבית המשפט המחוזי בנצרת.

מכתב האישום עולה כי הנאשמים בחרו להשתמש באיום קשים על גופם ורכושם של הקורבנות "אם לא תביא לי את הכסף, יש לך אוטובוסים בחוץ ואני יודע איפה אתה גר", גם ממשפחתם של הקורבנות כאמור לא נחסכו איומים "אם לא תשלם המשפחה שלך תשלם"* כמו כן איימו לא פעם הנאשמים בנטילת חיים ובירי.

משטרת ישראל רואה בחומרה עבירות הפוגעות במרקם החברתי ותמשיך לנהל חקירות מקצועיות עם כלל האמצעים העומדים לרשותה על מנת לחזק את תחושת הביטחון בקרב הציבור ולהביא את העבריינים לדין.

 

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים