שני אחים רצו לפגוע באח הקטן בשל נטייתו המינית

פרקליטות מחוז ת"א פלילי הגישה לפני זמן קצר כתב אישום לבית המשפט המחוזי בעיר נגד שני אחים תושבי טמרה (בני 23 ו- 28) וחברם ג'מאל כנאני (24) מטמרה בגין קשירת קשר וניסיון רצח אחיהם של האחים, קטין בן 16 בשל נטייתו המינית.

25.08.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
שני אחים רצו לפגוע באח הקטן בשל נטייתו המינית

האחים הואשמו אף באירוע נוסף בפציעה בנסיבות מחמירות כלפי בן משפחה ואיומים לאחר שפצעו את הקטין באירוע קודם. בנוסף, הואשם וויסאם אבו חאמד (26) במתן אמצעים לביצוע פשע ושינוי חלקי רכב.

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עורכת הדין דיה בן אסא, הקטין בן ה-16 הינו בעל נטיות הומוסקסואליות. במרץ 2019 גילה נאשם 2 כי הקטין מצוי בקשר רומנטי עם גבר. בעקבות הגילוי איים עליו "כמו שיריתי על הבית של דוד שלנו ואף אחד לא ידע מזה, אני ארה בך ואף אחד לא ידע שזה אני",  הצמיד סכין לצווארו של הקטין ואיים באומרו "כמו שהרגתי אנשים אחרים אין לי בעיה להרוג אותך" ויחד עם נאשם 1, בנוכחות אימם ואח נוסף, היכה את הקטין נמרצות, באגרופים, בעיטות וסטירות בכל גופו, עד שהקטין איבד את הכרתו ונגרמו לו חבלות ודימום בשפה.

בהמשך ועל רקע הגילוי, התנכלו האחים לקטין יחד עם יתר בני המשפחה, על מנת לגרום לו בדרכים שונות להמיר את נטייתו המינית, לרבות באמצעות שליחתו לפסיכולוג והגבלת תנועותיו ביציאה מן הבית. בנוסף, במאי 2019 לאחר שהקטין הגיש תלונה במשטרה בגין תקיפתו, איתר אותו נאשם 2, דחפו בכוח לרכב, בו נכחו בני משפחה והחזירו אותו לביתו באופן שסיכל ניסיונותיו להיעזר ברשויות אכיפת החוק ולהימלט מפניהם.

ביוני 2019 משקצה נפשו של הקטין בניסיונותיהם הבלתי פוסקים של אחיו ובני המשפחה לשנותו ונוכח הסכנה הממשית שחש לחייו כתוצאה ממעשיהם של אחיו, עבר הקטין להתגורר בהוסטל "בית דרור" בתל אביב.

לאחר הגעתו להוסטל ניתנה החלטת בית משפט מכוחה הושם הקטין בהוסטל בצו שיפוטי ומונתה לו אפוטרופסית לדין.

בהמשך למתואר ועל רקע הגילוי קשרו האחים וחברם כנאני קשר לגרום למותו של הקטין בשל נטיותיו המיניות. הם הצטיידו באופנוע טימקס, מזדה ובאאודי שמסר להם אבו חאמד ביודעו כי בכוונתם לעשות שימוש ברכב  לביצוע פשע, כאשר על גבי הרכב לוחיות זיהוי מזויפות. האחים וכנאני עשו שימוש ברכב כשלוחיותיו מזויפות וזאת על מנת לטשטש את זהות הרכב ולהקשות על תפיסתם בידי רשויות אכיפת החוק.

בתאריך 26.7.19 בשעה 11:10 או בסמוך לכך, הגיעו האחים וכנאני לתל אביב כשבכוונתם לרצוח את הקטין.

השלושה התמקמו בסמוך להוסטל, כשנאשם 1 נוהג במזדה, נאשם 2 נוהג באאודי וכנאני רוכב על אופנוע טימקס, כשלוחית הרישוי שלו משובשת והוא הולך רגלית לסירוגין.

השלושה סרקו את האזורים הסמוכים להוסטל והמתינו שהקטין ימצא בגפו מחוץ להוסטל. בשעה 13:06 הבחין כנאני בקטין מתהלך לבדו בקרבה להוסטל והודיע לנאשם 1. הקטין הבחין בכנאני והחל לנוס על נפשו בניסיון למלט עצמו אל תוך ההוסטל, אולם בטרם הספיק להימלט, הגיח נאשם 1 ברכב המזדה בנסיעה מהירה ופגע בקטין.

הקטין קם על רגליו וניסה להימלט  לכיוון ההוסטל ואף החל מתדפק על דלת הכניסה. נאשם 1 יצא מהמכונית, התנפל על הקטין והחל לדקרו דקירות מרובות בכל חלקי גופו, באמצעות הסכין, בכוונה להמיתו, תוך שהקטין צועק לעברו ".

תפסיק!", עד אשר תשו כוחותיו והוא התמוטט ארצה. משהתקבצו עוברי אורח במקום, נמלטו השלושה מהזירה.
הקטין פונה לבית החולים במצב אנוש, כשהוא מדמם, מחוסר הכרה, מונשם וסובל מריבוי חתכים בכל גופו.

בין היתר, סבל משלוש דקירות מסכנות חיים - בצוואר תחתון, שיסוף בית החזה ודקירה בבטנו, אשר ריטשה את כיס המרה וגרמה לפגיעה בכבד. בעקבות פציעותיו הקשות, נותח הקטין והרופאים נאלצו לכרות חלק מהריאה השמאלית ואת כיס המרה שלו.


 

תגובות

מומלצים