שתי תושבות ישראל תכננו פיגוע וניסו לחבור לדאעש

שתי אזרחיות ישראליות בנות 19 נעצרו בגין עבירות בטחון על רקע הזדהותן עם ארגון דאעש, השתיים תכננו לבצע פיגוע באוניברסיטה ובמכללה, על פי הנחיות שקיבלו דרך האינסטגרם מאיש דאע"ש.

09.01.2018 מאת: פורטל הכרמל
שתי תושבות ישראל תכננו פיגוע וניסו לחבור לדאעש

פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה לבית משפט המחוזי בבאר שבע כתבי אישום נגד תסנין אל אסד ורחמה אלאסד, שתיהן תושבות לקיה כבנות 19, בגין עבירות בטחון על רקע הזדהותן עם ארגון דאעש כתבי האישום מייחסים לנאשמות את העבירות הבאות: מגע עם סוכן חוץ, הכנה לביצוע עבירה שהיא מעשה טרור, מסירת ידיעות לאויב, שבועה לעבור עבירה אחרת, ניסיון לשידול לרצח, קשירת קשר לפשע (רצח שהוא מעשה טרור), קשירת קשר לפשע (חברות בארגון טרור) ועבירות נלוות לכל אחת מהנאשמות.

כתב אישום נוסף הוגש נגד אחמד אבו רמילה, תושב מזרח ירושלים כבן 24, בגין עבירות מגע עם סוכן חוץ, קשירת קשר לפשע (חברות בארגון טרור), שיבוש מהלכי משפט והשמדת ראיה.

כתבי האישום, אשר הוגש באמצעות עו"ד יואב קישון, מתארים על פני מספר אישומים את פעילותן של הנאשמות, תסנין ורחמה, על רקע הזדהותן עם ארגון דאעש, אשר כללה בין היתר שבועת אמונים לארגון המדינה האסלאמית ולעומד בראשו, ניסיון לגיוס תומכות נוספות לדאעש (תסנין), הכנות מקדימות שבוצעו לשם הוצאת פיגוע את הפועל, שידול אדם להוציא לפועל פיגוע ועוד. 

עפ"י כתבי האישום, הנאשמות החזיקו חשבון ברשת "טלגרם" ובאמצעות חשבון זו היו השתיים חברות במספר קבוצות המזדהות עם ארגון דעאש, שמטרתן שכנוע המשתתפים בקבוצות שדרכה של דאעש היא הדרך הנכונה, וכן במסגרת חשבון זה יצרו הנאשמות קשר עם אנשים שונים אשר פועלים ברשת האינטרנט במסגרת ובשם דאעש.

כתבי האישום מתארים קשר שנוצר בטלגרם (באמצעות סים שרכשה במיוחד למטרה זו) בין תסנין לאדם המכונה "שייח' קאסם", הפועל ברשת האינטרנט בשם ארגון דעאש, ובמסגרתו פנה שייח קאסם אל תסנין ושיתף אותה בדבר האפשרות לביצוע פיגוע בישראל והיא הביעה נכונות עקרונית לסייע. בהתאם לכך ביקש ממנה שייח קאסם לבחון את הכניסות וסידורי האבטחה של אוניברסיטת בן-גוריון, התחנה המרכזית ומכללת קיי בבאר-שבע. 

תסנין מסרה לשייח קאסם כי בתחנה המרכזית ישנם הרבה מוסלמים ועל כן לא ניתן לבצע שם פיגוע משום שאלה עלולים להיפגע. 
בשלב מסוים יצרה תסנין קשר עם רחמה והשתיים יצאו לסיור באוניברסיטת בן-גוריון וכן במכללת קיי על מנת לאסוף מידע לצורך ביצוע פיגוע שמטרתו להרוג יהודים ע"י הכנסת מזוודת נפץ למכללת קיי ולאוניברסיטת בן-גוריון בבאר-שבע. הנאשמות הגיעו למסקנה כי לא ניתן להכניס מזוודת נפץ משום שסדרי האבטחה במקומות הנ"ל אינם מאפשרים זאת.

עוד מתואר בכתבי האישום כיצד הנאשמות קשרו קשר לשדל את אחמד אבו רמילה לבצע פיגוע מטעם המדינה האסלאמית בתאריך 1/1/2018 בעת חגיגות הסילבסטר שמטרתו רצח ממניעים דתיים, וכן כי השתיים תכננו לצאת לסיני על מנת להצטרף לארגון דאעש ולשם כך ניגשו למשרד הפנים לשם הוצאת דרכונים. 
 
כתב האישום שהוגש נגד אחמד אבו רמילה מתאר כי אף הוא היה חבר באמצעות חשבון הטלגרם עם מספר קבוצות המזדהות עם ארגון דאעש, וכי תכנן להתחתן עם תסנין ויחד עימה לצאת לסיני על מנת להצטרף לדאעש. לאחר שחשש כי רחמה ותסנין נעצרו ע"י הרשויות, מחק את שיחותיו עימן מחשש כי אף הוא יעצר. 

במקביל להגשת כתב האישום הגישה הפרקליטות בקשה למעצרם של השלושה עד תום ההליכים נגדם.

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים