תושבי אליקים מפגינים נגד אלפסי

ראש מועצת יוקנעם סימון אלפסי פנה לועדה לתכנון ובניה בבקשה לצרף שטחים של המועצה האזורית מגידו וכך היחסים התחממו ונותקו בין שתי הרשויות השכנות, עכשיו מגידו יוצאים לסגור כבישים.

09.01.2018 מאת: פורטל הכרמל
תושבי אליקים מפגינים נגד אלפסי

מאות תושבים הפגינו כנגד תכנית סיפוח אדמות היישובים עין העמק ואליקים, במועצה האזורית מגידו. התכנית שתידון בקבינט הדיור  בימים הקרובים תמיט אסון על יישובי המועצה ותחסל את האפשרות של היישובים לצמוח ולהמשיך ולהתקיים. 

בהשתתפות מאות תושבים מכל רחבי האיזור התקיימה היום  הפגנה רועשת בכניסה למושב אליקים תחת הסיסמה "אל תחנקו אותנו ואל תגזלו את אדמותינו"! המועצה האזורית מגידו יצאה למאבק חסר פשרות כנגד התכנית האלימה  והכוחנית של ראש עריית יוקנעם עילית, סימון אלפסי,  אשר "תחנוק" את יישובי המועצה ותגזול מהם אלפי דונמים ושטחים נרחבים אחרים. אלפסי, רוצה להשתלט על השטחים שלנו, להעבירם לשליטתו ולמסור אותם לאינטרסנטיים ולקבלנים, אמרו המפגינים. משמעות התכנית הינה הרס היישובים וחיסול כל סיכוי לצמיחה ולהמשך ההתפתחות של אליקים ועין העמק.

התכנית הדרקונית תידון בימים הקרובים בקבינט הדיור במגמה להעביר למסלול ותמ"ל  (ועדת התכנון הלאומית למתחמי דיור) אשר ידועה באגרסיביות שלה ובהתנהלות דורסנית ופוגענית. סיפוח השטחים העוטפים את עין העמק ואליקים יביא לחיסול המושבים, ומשמעות התכנית הינה יצירת טבעת חנק סביב עין העמק ואליקים, וחיסול אפשרויות הפיתוח החקלאי, לצד פגיעה אנושה בשטחים הפתוחים. גורמים המעורים בפרטי התכנית ציינו בעבר כי יישומה יגרור נזק חמור שיהיה בגדר בכייה לדורות.

כזכור, לפני מספר ימים חולבסקי כינס את מליאת המועצה לדיון חרום, והכריז כי לא יתנהל כל דיאלוג ולא תהיה עשייה משותפת עם עיריית יוקנעם עילית "כאשר חרב מונחת על צווארנו".

אנשי היישובים והמועצה האזורית מגידו, בחרו לצאת למאבק נחוש ובלתי מתפשר ואמרו שמסלול הדיונים הוותמ"לי, כמוהו כהכרזת מלחמה. "זהו קרב על הבית, רוצים לגזול את אדמותינו ואת עתידנו, לא נוכל לתת לכך יד", אמרו המפגינים שהתכנסו בכניסה למושב אליקים.

בימים אלה מקיים חולבסקי סדרה של פגישות עם בכירים, כאשר המטרה היא לבסס את ההתנגדות לתכנית בקרב מקבלי החלטות. גורמים מרכזיים השותפים למאבק מבטיחים כי טרם נאמרה המילה האחרונה בעניין זה, וכי עוד צפויות הפתעות בהמשך הדרך בכל המישורים הן במאבק הציבורי והן ברמה המשפטית.

איציק חולבסקי, ראש המועצה האזורית מגידו: "ליישובים עין העמק ואליקים עבר והיסטוריה מפוארת. אסור לקבל בשום פנים ואופן את תכנית הסיפוח אשר גוזלת ומספחת את אדמותיהם ותהפוך אותם לשכונה עירונית מוקפת בבנייה צפופה. לא ניתן לקרוע את המושבים ממרקם חייהם, מעברם ומחזון המייסדים החלוצי שבני המקום הביאו עימם. אנו נחושים להיאבק עד שהתכנית תוסר מעל סדר היום!" 

לכתבה בנושא: "מחמיר היחס בין מועצה אזורית מגידו ליקנעם"

על רקע סירובו של ראש עירית יוקנעם עילית סימון אלפסי, לחזור בו מתמיכתו בקידום תוכנית הסיפוח של שטחי עין העמק ואליקים, למסלול הותמ"ל, ראש מ.א. מגידו חולבסקי הורה על הקפאת שיתוף הפעולה עם יוקנעם עילית.

איציק חולבסקי, ראש המועצה האזורית מגידו, העביר השבוע החלטת מליאה חריגה ורבת משמעות שעיקרה הקפאת כלל שיתופי הפעולה עם יוקנעם עלית.  

ההחלטה החריגה באה על רקע סירובו של ראש עירית יוקנעם עילית, סימון אלפסי, לחזור בו מתמיכתו בקידום תוכנית הסיפוח של שטחי עין העמק ואליקים , למסלול הותמ"ל.

חולבסקי נפגש השבוע עם אלפסי וביקש ממנו ,לבקש הקפאת קידום המהלך בקבינט הדיור ולקדם פתרון  הנושא על בסיס דיאלוג ושיח משותף בין הצדדים.

וועדת התכנון הלאומית למתחמי דיור ידועה באגרסיביות שלה ובהתנהלות דורסנית ופוגענית. סיפוח השטחים העוטפים את עין העמק ואליקים עלול להביא  לחיסול היישובים. משמעות התכנית היא יצירה של טבעת חנק מסביב לשני היישובים, חיסול אפשרויות הפיתוח החקלאי והצמיחה שלהם ופגיעה אנושה בשטחים הפתוחים. גורמים המעורים בפרטי התכנית ציינו בעבר כי יישומה יגרור נזק חמור שיהיה בגדר בכייה לדורות.
חולבסקי כינס השבוע את מליאת המועצה לדיון חרום, והכריז כי לא יתנהל כל דיאלוג ולא תהיה עשייה משותפת עם עיריית יוקנעם עילית "כאשר חרב מונחת על צווארנו".

איציק חולבסקי: " המועצה תפעל בכל הדרכים העומדות לרשותה כדי לסכל את תוכנית הסיפוח של שטחי עין העמק ואליקים. ההחלטה שהתקבלה היום היא חלק מצעדים שנפעיל כדי לעצור את המהלך הדורסני".

צילום דוברות מועצה אזורית מגידו

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים