תושב ירכא נעצר בחשד להברחת נשק מגבול לבנון

בפעילות משותפת של כוחות צה"ל ומשטרת ישראל, סוכל ניסיון הברחת נשק בגבול לבנון, החיילת טוראי עדי בן נעים התצפיתנית שזיהתה את החשודים בגבול לבנון, משטרת ישראל שנלחמת נגד מבריחים והמשתמשים באמצעי לחימה מכל הסוגים והעמדתם לדין.

03.10.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
תושב ירכא נעצר בחשד להברחת נשק מגבול לבנון

הותר לפירסום בלשי יחידת הגבולות של משטרת ישראל בשיתוף לוחמי צה"ל סיכלו הברחת נשקים מגבול לבנון לישראל.

בתאריך 14/9/19 בשעות הבוקר זוהתה על ידי תצפית צבאית בסמוך לגדר הגבול עם לבנון בסמוך למטולה, תנועה חשודה של שני רועה צאן בצידו הלבנוני של הגבול. לוחמי צה"ל,בלשי יחידת הגבולות וחבלן משטרה הוקפצו למקום ובבדיקת שני שקים שהונחו בשטח ישראל נתפסו 39 אקדחים מסוגים שונים.

בלשי יחידת הגבולות עצרו בסמוך לגדר הגבול חשוד שנות ה-30 ירכא שעל פי החשד הגיע לאסוף את הנשקים. מעצר החשוד הוארך בבית המשפט ולאחר 14 ימי חקירה החשוד שוחרר.חקירת הארוע ממשיכה להתנהל ביחידה המרכזית של משטרת ישראל.

משטרת ישראל תמשיך לפעול לאיתור כלי נשק,אמצעי לחימה וחשיפה של אותם עבריינים המסכנים את שלום הציבור עד להבאתם לדין על מנת למגר את תופעת האלימות והשימוש באמצעי לחימה ולשמור על שלומו וביטחונו של הציבור.

 דובר צהל: דובר צה"ל: בשעות הבוקר זיהו תצפיתניות מגדוד 869 התנהלות חשודה של שני אנשים בצד הלבנוני של הגבול סמוך לגדר. לוחמי צה״ל הגיעו למרחב והחלו בתהליך בדיקה וזיכוי.

האירוע נוהל בשטח על ידי לוחמי צה״ל וכוחות משטרת ישראל שזיכו את התיקים שנמצאו בשטח.

בנוסף, נעצר חשוד בצד הישראלי של הגבול סמוך לנקודה. החשוד הועבר לחקירת כוהב"ט, אשר ממשיכה להתנהל.

בתיקים נמצאו כ-40 אקדחים ומחסניות אשר תוכננו להגיע ממדינת לבנון למדינת ישראל. הרקע לאירוע נבדק.

צה״ל ומשטרת ישראל ימשיכו לפעול על מנת לסכל כל ניסיון הפרה של ריבונות מדינת ישראל והברחה של אמצעי לחימה לשטח ישראל.

טוראי עדי בן נעים, התצפיתנית שזיהתה את החשודים: ״ראיתי חשוד מתקרב לגדר וישר הבנתי שמדובר במקרה חריג. ברגע שהבנתי במה מדובר הקפצתי כוחות והכוונתי אותם לנקודה. רק אחרי האירוע, הבנתי שסיכלנו הברחת נשק גדולה מאוד. תפקידי כתצפיתנית הוא לזהות את מה שקורה בשטח ולהוות עיניים עבור המפקדים, וזה בדיוק מה שהרגשתי שעשיתי באירוע הזה".
 

פורטל הכרמל

צילום משטרת ישראל

תגובות

מומלצים