תיעוד מלהיב של שני נחשים בריקוד מלחמה

הטבע מספק לנו מראות מלהיבים ואחד מהם הוא ריקוד המלחמה של נחשים זכרים כשהם מתחרים על ליבה של נקבת נחש, שי כהן, פקח רשות הטבע והגנים מרכז זכה לתעד דרך עינית המשקפת ריקוד מלחמה כזה בין שני נחשים מסוג זעמן שחור ליד הגן הלאומי גבעות מרר בין רחובות לגדרה.

02.07.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון

צילום שי כהן רשות הטבע והגנים

 

"ריקוד מלחמה" הוא שיאו של מפגש בין שני נחשים זכרים ליד נקבת נחש בתקופת החיזור, במהלכו הם מתלפפים ומנסים לרתק את ראשו של האחר לקרקע. מדובר במאבק כוח ללא הכשות שבסיומו הנחש שהפסיד יפנה את מקומו. הזכר המנצח יזחל לנקבה, יריח אותה ויידע אם היא מוכנה להזדווגות. אם כן הוא יכרוך את זנבו בשלה ובמשך מספר שעות יזדווגו.

ברשות הטבע והגנים שבים ומזכירים כי כל מיני הנחשים בישראל הם חיות בר מוגנות אשר מועילות לטבע וניזונות ממיני מכרסמים מזיקים. אין לפגוע בהם או לנסות לתפוס אותם. לכידת נחשים דורשת ידע מקצועי, ניסיון והיתר מיוחד פרטני שניתן על-ידי רשות הטבע והגנים. בעת התקשרות עם לוכד נחשים יש לוודא כי הוא בעל היתר תקף ולבקש כי יציג אותו.

נתקלתם בנחש? אם אתם בשטח פתוח, הניחו לו ואל תתקרבו אליו. קחו בחשבון שאתם מבקרים בסביבה הטבעית שלו. אם אתם במתחם עירוני והמצב מצריך לכידה, היכנסו לאתר רשות הטבע והגנים, שם ניתן למצוא את רשימת הלוכדים בעלי היתר תקף.

עדכון דוברות רט"ג:על פי התחזית של השירות המטאורולוגי בימים הקרובים הטמפרטורות יעלו במידה ניכרת וצפויים עומסי חום כבדים עד קיצוניים באזורים שונים

חל איסור מוחלט להדליק אש בשמורות טבע וגנים לאומיים למעט במקומות המאושרים בתחום חניון - סכנת שרפות !

בשל התנאים יסגרו מסלולי הטיול בנחלים אוג ודרגה וכל מסלולי הגלישה- סנפלינג במדבר יהודה, תתכן סגירת מסלולים ואתרי טיול נוספים.

 

תגובות

מומלצים