תכננו לבצע פיגוע באזור מסגד אל אקצא נגד אנשי בטחון ואזרחים

נעצרו אזרחים ערבים ישראלים תומכי דאע"ש, אחד מהם קטין, על פי כתב האישום, השניים גילו עניין בארגון דאע"ש ותכננו לצאת לסוריה על מנת להצטרף ללחימה בשורות דאע"ש.

28.09.2017 מאת: פורטל הכרמל
תכננו לבצע פיגוע באזור מסגד אל אקצא נגד אנשי בטחון ואזרחים

פרקליטות מחוז חיפה באמצעות עו"ד עינב איטסקו גולד, הגישה לבית המשפט המחוזי בחיפה כתב אישום נגד סעיד בן ג'סוב ג'בארין בן 21 וקטין בן 16 בגין קשר לסייע לאויב במלחמה, מגע עם סוכן חוץ, עבירות בנשק ועוד.

על פי כתב האישום, השניים גילו עניין בארגון דאע"ש ותכננו לצאת לסוריה על מנת להצטרף ללחימה בשורות דאע"ש. הנאשמים נכנסו בתדירות גבוהה לאתרי אינטרנט המזוהים עם הארגון, צפו בסרטונים רשמיים של ארגון דאע"ש ובסרטונים המזוהים עם הארגון, ובין היתר סרטונים המתעדים את הפעילות הצבאית של הארגון. 

בנוסף תכננו הנאשמים לבצע פיגוע באזור מסגד אל אקצא נגד אנשי בטחון ואזרחים שאינם מוסלמים. הנאשמים שוחחו על האפשרות לבצע את הפיגוע תוך שימוש בנשק ובסכין. השניים סיכמו כי יבצעו פיגוע ירי, באמצעות אקדחים, לאחר שג'בארין יעביר לנאשם הקטין אקדח שהחזיק בלא רשות על פי דין, ואף הציע לאמן אותו בירי.

במהלך אחד מביקוריו של הנאשם הקטין במסגד אלאקצא, הוא בחן המקומות אפשריים לביצוע הפיגוע, ובהמשך סיכמו הנאשמים כי יגיעו למקום ביצוע הפיגוע בהסעות מאורגנות היוצאות מאום אל פאחם לירושלים, כאשר האקדחים מוסלקים על גופם. עוד סיכמו הנאשמים, במסגרת תכנית הפיגוע, כי יבצעו את הפיגוע בשעות הבוקר, על מנת להקטין את אפשרות הפגיעה במוסלמים, וזאת לאור הערכתם כי בשעות הבוקר יהיו פחות מוסלמים ברחבת השוק.

הפרקליטות מבקשת לעצור את הנאשמים עד תום ההליכים המשפטיים נגדם. בבקשת המעצר כתב עו"ד עינב איטסקו גולד כי "מעבר לחזקת המסוכנות, התנהגותם של המשיבים, שתכננו לבצע פיגוע כנגד אנשי ביטחון ואזרחים שאינם מוסלמים, יצרה סיכון ממשי לביטחון המדינה ולשלום הציבור וקיים חשש כי אלמלא נעצרו המשיבים, היו מבצעים את הפיגוע אותו תכננו. בהקשר זה לא למותר להזכיר כי המשיב 2 אף ייעד נשקים שהחזיק עוד קודם לכן, שלא כדין, למטרת ביצוע הפיגוע וכי המשיב 1 גם היה בקשר עם סוכן זר מדאע"ש על מנת לנסות לצאת לסוריה והלצטרף ללחימה בשורות דאע"ש.

במקרה שלפנינו, לנוכח חומרת העבירות המיוחסות למשיב והסיכון הפוטנציאלי הנשקף לביטחון המדינה ואזרחיה מצידם ובשים לב לעובדה כי כנגד המשיבים קיימות ראיות בעוצמה גבוהה, שבראשן הודיית המשיבים במיוחס להם, הרי שאין מקום להסתפק בחלופת מעצר בעניינם". 

תגובות

מומלצים