"אחי ריאד עלי, אחיי הדרוזים והמאבק בחוק הלאום הגרוע והמיותר"

במהלך השנים נוספו לי כמה אחים דרוזים, כולי תקווה שגם אתה ודרוזים אחרים תאשרו לי להוסיף את התואר המשמעותי והמחייב "אחי" לשמכם, אנחנו אמנם לא מכירים אישית אך מאתמול ריאד, מבלי שתדע, הפכת אותי לאחיך.

28.07.2018 מאת: חיים נתיב

דבריך הכנים והמרגשים חדרו בעצמה רבה ללבי. מבחינתי, דבריך, בין היו נאום או לא, נכנסו לרשימת 100 הנאומים הטובים בעולם, מן הראוי שדבריך אלה יכללו בתכנית הלימודים בבתי הספר בארץ.

מבחינתי חוק הלאום הוא חוק גרוע ומיותר ולא רק בגלל מה שאמרת. החוק יוצר, מבלי שמנסחיו אומרים זאת במפורש, היררכיה, לא רק בין יהודים לבין מיעוטים, אלא גם בין היהודים לבין עצמם, (לדוגמה: סע' 6(ג) לחוק הלאום).

בראש ההיררכיה נמצאים, עפ"י החוק, היהודים הדתיים שכן בהתאם למציאות היומיומית רק הם בעלי "המורשת התרבותית, ההיסטורית והדתית של העם היהודי".

חלק מאותה יהודים דתיים בכלל לא מכירים במדינת ישראל, חלקם שורפים דגלי ישראל, חלקם מסיימים טקסים בהם הם משתתפים ב"אני מאמין באמונה שלמה ..." אחרי שכבר שרו את ההמנון הלאומי, חלקם לא עומד דום בצפירות זיכרון, חלקם לא מתגייסים לצה"ל ועוד ועוד.
אני וחבריי החילונים לא נחשבים, אין לנו חלק ונחלה במורשת התרבותית, ההיסטורית והדתית של העם היהודי, אנחנו נמצאים בתחתית הסולם היהודי.

לכן אחי ריאד, מאבקם של הדרוזים לבטל לשנות את חוק הלאום הוא גם המאבק שלי ויחד אתכם אתייצב למאבק.

" אין דרוזי ישראלי שיפגע בביטחון המדינה " זו הכותרת שפרסמתי בפורטל הכרמל ב 2 באפריל 2015‏

חיים נתיב עורך דין ואיש שב"כ לשעבר מתייחס לפרשת החייל מדאלית אל כרמל הלאל חלבי, במאמר דעה בו מביא את השקפתו מנקודת היכרות שלו עם בני העדה .

חיים פרסם את הדברים בדף הפייסבוק שלו בקישור

 

תגובות

6. יהודיה לפני 7 חודשים
רגשתה אותי מאוד
5. דורון טל לפני 7 חודשים
חיים נתיב ידידי, אני מתפלא על תגובתך
4. גבי מהמרכז לפני 7 חודשים
ל2
3. קרא לפני 7 חודשים
אנחנו צריכים להתנצל מכל העדה הדרוטזית
2. אישה לפני 7 חודשים
צודק כך אנחנו מרגשים
1. דרוזי לפני 7 חודשים
חיים כן אנחנו אחים

מומלצים