135 תיקים פליליים בגין הפרת בידוד

משטרת ישראל ממשיכה בפעילות מוגברת במטרה לסייע למשרד הבריאות במאמצי האכיפה ונוקטת ביד קשה במקרים בהם התגלה כי הופרו הנחיות הבידוד הביתי, ובכדי למנוע את הפצת הנגיף הקורונה בישראל, עד כה נפתחו 135 תיקים פליליים הקשורים להפרות הבידוד.

24.03.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
135 תיקים פליליים בגין הפרת בידוד

צילום דוברות משטרת ישראל, יח"צ

אכיפה וחקירה - נתונים מעודכנים

משטרת ישראל ממשיכה בפעילות מוגברת במישור הגלוי והסמוי, במטרה לסייע למשרד הבריאות במאמצי האכיפה. ככל שעולה חשד לקיומה של עבירה פלילית, משטרת ישראל פועלת בהתאם למדיניות ולהנחיות נגד אותם מפרי צווים על מנת למנוע את הפצת והתפשטות נגיף הקורונה בישראל. 

עד כה (24.03.2020) נפתחו 135 תיקים פליליים הקשורים להפרות הבידוד. בנוסף אגף החקירות והמודיעין פועל לניטור ולהתחקות אחרי מפיצי הודעות כזב (Fake News), כשעד כה נפתחו 23 חקירות בגין מקרים שונים של הפצת מידע כוזב.

כמו כן, משטרת ישראל אוכפת הפרות חריגות, ובפרט בעת הפרת חובת בידוד, וכן סירוב להוראת שוטר להתפזר בעת התקהלות אסורה, באמצעות מתן דוחות. עד כה נרשמו 114 דוחות (הפרת חובת בידוד - 38 דוחות, הפרת חובת דיווח למשרד הבריאות על בידוד - 3 דוחות, סירוב להוראה על פיזור התקהלות אסורה - 65 דוחות, וכן 8 דוחות נוספים נגד מפעיל מקום\עסק).

במרכז מאמץ הפיקוח המשטרתי, מדי יום מבקרים השוטרים אלפי מחויבי בידוד בכדי לוודא כי הם נשמעים להנחיות, כשעד כה ביקרו השוטרים כ-25,700 מחויבי בידוד בכל רחבי הארץ. בנוסף, מבקרים שוטרים בכל רחבי הארץ בבתי עסק שונים, כשרובם המוחלט של בתי העסק והאזרחים מקיימים ומקפידים על ההנחיות במלואן. נוסף למאמצי הסברה משמעותיים המתבצעים בשטח, המשטרה סגרה עד כה 54 בתי עסק באמצעות צווים בגין הפרת ההנחיות באופן בוטה. 

גם בשעת חירום לאומית זו, שוטרי משטרת ישראל מצויים בחזית העשייה ופועלים במסירות בעל שעות היממה למען אזרחי ישראל. המשטרה פועלת במתכונת מתוגברת וממשיכה כל העת בביצוע משימות אכיפה, שמירת הסדר והביטחון מתוף תפקידה וחובתה גם בעת הזו. השוטרים פועלים בקו החזית וכמו גם יתר המגיבים הראשונים, פועלים מתוך תחושת שליחות וממשיכים להעניק שירותי משטרה מלאים לאזרחי ישראל לצד משימות האכיפה הקשורות לבלימת התפשטות הנגיף.

פניות אזרחים למוקדי המשטרה

במהלך השבועות האחרונים חלה עלייה בכמות פניות אזרחים למוקד החירום של המשטרה (100) ועלייה משמעותית במיוחד בפניות אזרחים לקבלת מידע באמצעות מוקד המידע הארצי של המשטרה (110). בהתאם, הוחלט לתגבר את מוקדי המשטרה לצורך מתן מענה מיטבי לפניות אזרחים בכל נושא הקשור למשטרה.

הנחיות לציבור

  • במקרה חירום הדורשים התערבות משטרתית מיידית – יש ליצור קשר ללא שיהוי עם מוקד המשטרה בטלפון 100.
  • במקרים בהם נדרש טיפול, בדיקה או התערבות רפואית – יש ליצור קשר עם מוקד מד"א בטלפון 101.
  • לקבלת מידע רלוונטי בקשר לנגיף הקורונה, בידוד, הגבלות וכיו"ב – ניתן ליצור קשר עם מוקד משרד הבריאות בטלפון 5400*. 
  • לקבלת מידע הקשור למשטרה – ניתן לפנות למוקד המידע הארצי של המשטרה בטלפון 110.

המשטרה קוראת לציבור להישמע להנחיות והוראות משרד הבריאות, שכן אי קיומם משבש את המאמץ הלאומי במאבק בהתפרצות הנגיף והתפשטותו בישראל. כמו כן, חל איסור מוחלט על הפצה ושרשור של מידע כוזב שכל תכליתו לזרוע בהלה בקרב הציבור. מידע רלוונטי ומוסמך, לרבות עדכונים והנחיות רשמיות, יופצו רק על ידי הגורמים המוסמכים לכך ובאתר משרד הבריאות. 

לצד ביצוע כלל המשימות המוטלות לפתחה של המשטרה בהקשר של הביטחון השוטף, אכיפת החוק ושמירת הסדר הציבורי, משטרת ישראל תמשיך לסייע למשרד הבריאות במאמץ האכיפה למניעת התפשטות הנגיף ככל שיידרש, הכול במטרה לשמור על שלום הציבור ובריאותו, בכל זמן ובכל מקום.

נשמעים להנחיות – מצילים חיים!

 

תגובות

מומלצים