15 ילדים טבעו למוות בעונת הרחצה שהסתיימה

מדובר במספר כמעט כפול משנת 2020, אורלי סילבינגר, מנכ"לית ארגון בטרם לבטיחות ילדים: "טביעות אינן גזירת גורל, ובכל זאת בכל קיץ ילדים מאבדים את חייהם בטביעה. אנחנו קוראים להורים אל תגידו לי זה לא יקרה בכל הקשור לבטיחות במים אין מקום לעיגול פינות. שמירה על הנחיות בטיחות מצילת חיים

08.10.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
15 ילדים טבעו למוות בעונת הרחצה שהסתיימה

 

מנתוני ארגון בטרם לבטיחות ילדים עולה כי בעונת הרחצה 2021 דווח בתקשורת על 15 ילדים ובני נוער שטבעו למוות.

 

מדובר במספר כמעט כפול ממספר המקרים בשנה שעברה (2020), בה עונת הרחצה הייתה קצרה מהרגיל בשל הקורונה, ו-8 ילדים ובני נוער טבעו למוות במהלכה. עוד עולה מהנתונים כי בין השנים 2016-2021 טבעו למוות 95 ילדים ובני נוער בעונת הרחצה בלבד.

 

מתוך 15 מקרי התמותה מטביעה בעונת הרחצה של שנת 2021, 5 ילדים טבעו בבריכה (שלושה בבריכה ציבורית, אחד בבריכה פרטית ואחד בבריכה בצימר), 4 ילדים טבעו בים, 2 טבעו בנחל, 2 טבעו בדלי או גיגית, אחד בבור ביוב ואחד במאגר מים.

 

מבין 15 הילדים שטבעו למוות בעונת הרחצה השנה, 7 מהם יהודים, 7 ערבים ואחד בן לעובדים זרים. בכך שיעור הילדים הערבים גדול משמעותית מחלקם היחסי באוכלוסיה. עוד עולה מהנתונים כי מבין הילדים הערבים, 3 מהם שייכים לחברה הבדואית וכן מבין הילדים היהודים, 4 שייכים לחברה החרדית. בכך בולט השנה ייצוג יתר בתמותה מטביעה לחברה הבדואית ולחברה החרדית.

 

מתוך כלל מקרי התמותה מטביעה בעונת הרחצה בשנים 2016-2021 כשני שלישים (68%) היו של ילדים מהחברה היהודית וכרבע (26%) היו של ילדים מהחברה הערבית - בדומה לחלקם היחסי באוכלוסיית הילדים.

 

6 מתוך 15 מקרי הטביעה השנה היו של תינוקות ופעוטות בגילאי לידה עד ארבע. בהסתכלות על נתוני שש השנים האחרונות, קבוצות הגיל של 0-4 ו- 15-17 נמצאות בסיכון מוגבר לתמותה כתוצאה מטביעה בעונת הרחצה: חלקן היחסי במקרי התמותה הוא פי 1.4 ופי 2 מחלקן היחסי באוכלוסייה בהתאמה.

 

אורלי סילבינגר, מנכ"לית ארגון בטרם לבטיחות ילדים: "טביעות אינן גזירת גורל, ובכל זאת בכל קיץ ילדים מאבדים את חייהם בטביעה. מסקירת מצב במדינות שונות, ניכר כי ניתן לצמצם משמעותית את מקרי הטביעה באמצעות הסברה, חינוך, חקיקה ואכיפה. ארגון בטרם הציג השנה נייר עמדה עם המלצות ברורות למקבלי ההחלטות שמשמעותן הצלת חיים. במקביל, אנחנו קוראים להורים אל תגידו לי זה לא יקרה - בכל הקשור לבטיחות במים אין מקום לעיגול פינות. שמירה על הנחיות בטיחות מצילת חיים".

 

תגובות

מומלצים