20 שנות מאסר לפעיל חמאס שרצה לרצוח חיילים

על פי עובדות כתב האישום, הנאשם הצטרף לארגון חמא"ס בשנת 2007 ובמסגרת פעילותו בארגון, יחד עם חברי ארגון נוספים, פעלו על מנת לפגוע בחיילי צה"ל בגבול עזה ובאזרחים.

01.01.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
20 שנות מאסר לפעיל חמאס שרצה לרצוח חיילים

בית המשפט המחוזי בבאר שבע קיבל את עמדת הפרקליטות והטיל עונש של 20 שנות מאסר על פעיל חמא"ס, מדחת סנימה בן 26, שהודה במסגרת הסדר טיעון והורשע בביצוע עבירות רבות כנגד חיילי צה"ל ובטחון המדינה. 

על פי עובדות כתב האישום, הנאשם הצטרף לארגון חמא"ס בשנת 2007 ובמסגרת פעילותו בארגון, יחד עם חברי ארגון נוספים, פעלו על מנת לפגוע בחיילי צה"ל בגבול עזה ובאזרחים. הנאשם, יחד עם אחרים, ביצעו תצפיות לעבר מטרות צבאיות באזור גבול עזה ועקבו אחר תנועת כוחות צה"ל.

במהלך שנת 2012, לאחר סיום מבצע "עמוד ענן", שיגרו הנאשם יחד עם אחרים טילים לעבר מוצב צה"לי.

הנאשם השתתף באימונים צבאיים של הארגון, התאמן מטעם הארגון באמל"ח מסוגים שונים, עבר אימונים תאורטיים ומעשיים בצליפה ועוד. בנוסף, הנאשם יחד עם אחרים, הטמין מטען "חבית" במשקל של 70- 80 ק"ג, המשמש נגד דחפורים צה"ליים שביצעו פעילות גירוף ליד גדר הגבול.

הנאשם הורשע בביצוע עבירות רבות של קשירת קשר לביצוע פשע (רצח), נסיון רצח, מסירת ידיעות לאויב בכוונה לפגוע בביטחון המדינה, אימונים צבאיים אסורים,  חברות ופעילות בהתאחדות בלתי מותרת, עבירות בנשק ועוד.

בשלב הטיעונים לעונש, עתרה הפרקליטות להשית על הנאשם עונש מאסר ממושך ומרתיע, זאת בהתייחס לעבירות חמורות שביצע הנאשם נגד בטחון המדינה לאורך זמן ובאופן סדרתי. "מדובר בנאשם שלקח חלק בפעילות עוינת במספר הזדמנויות, פעילותו מגוונת הכוללת הנחת מטען חבלה, הובלת טיל ושיגורו לעבר מדינת ישראל, דבר המלמד שעסקינן בנאשם חדור מטרה לפגוע בערכים המוגנים ומתוך קו אידיאולוגי ברור כנגד ביטחון המדינה ותושביה", טען עו"ד מסעד מסעד מפרקליטות מחוז דרום (פלילי). "פעילותו הענפה של הנאשם, שתכליתה הייתה לגרום לפגיעה ללא הבחנה בחיילים ואזרחים, והתמדתו על כך, מעידים על רצונו העז להשיג את המטרה הרצחנית וכן מעידה על אדישותו לסבלם של אזרחים חפים מפשע".

בית המשפט קיבל כאמור את עמדת הפרקליטות והטיל על הנאשם עונש של 20 שנות מאסר בפועל ומאסר על תנאי. 
 

תגובות

מומלצים