31 מצטיינים מהמשטרה שירות בתי הסוהר כבאות והצלה

אות מצטייני ביטחון הפנים, נשיא המדינה ראובן ריבלין והשר לביטחון הפנים גלעד ארדן העניקו את האות ל-31 מצטיינים מהמשטרה, שירות בתי הסוהר, רשות להגנת עדים ונציבות כבאות והצלה

23.01.2019 מאת: פורטל הכרמל
31 מצטיינים מהמשטרה שירות בתי הסוהר כבאות והצלה

עוד השתתפו בטקס ממלא מקום מפכ"ל המשטרה ניצב מוטי כהן, ממלא מקום נציב שירות בתי הסוהר (שב"ס) גונדר אשר וקנין, נציב כבאות והצלה רב טפסר דדי שמחי וראש הרשות להגנת עדים אבי נוימן.

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן: "יש לנו על מי לסמוך! החשיבות הדרמטית של המשרד לביטחון הפנים מומחשת בסיפורי המצטיינים שמצילים חיי אדם בכל יום.

בשנים האחרונות עשינו דברים גדולים לחיזוק ביטחון האזרחים: בלימת גל הטרור בירושלים, הגדלת הנוכחות המשטרתית במרכזי הערים, התמודדות עם גל שריפות וההצתות באפס נפגעים ועוד.

תחושת הביטחון בישראל הגיעה לרמות הגבוהות בעולם! זה בזכות משרתי כוחות ביטחון הפנים והחיזוק שהם קיבלו בשנים האחרונות".

נשיא המדינה ראובן ריבלין: "תהיה זו טעות לתאר את האנשים היושבים בחדר זה אך ורק כחומת מגן מפני העבריינות. מערך ביטחון הפנים, על כלל אגפיו, עומד היום בחזית המאבק בטרור, במאבק המתמשך באלימות ובפשיעה פלילית, במערך לוחמי האש ובתוך חומות בתי הסוהר. רק במהלך השנה האחרונה לחמו שוטרי ישראל כתף אל כתף לצד חיילי צה"ל אל מול איום הטרור מרצועת עזה".

הנשיא ראובן ריבלין התייחס לביקורת אליה חשופים הארגונים השונים ואמר: "המשרד לביטחון הפנים הוא חלק מהרשויות האמונות על אכיפת שלטון החוק. אכיפת החוק איננה תפקיד נעים. משמעה לפעמים להפעיל כוח כנגד אזרחי המדינה, לא נגד אויב זר. פעמים רבות מדובר בסיטואציות בלתי אפשריות. זו משימה מורכבת ועדינה עליה אתם מופקדים, מתוך אמונה מלאה בכך שתבצעו אותה על הצד הטוב ביותר".

מדברי מ"מ מפכ"ל המשטרה ניצב מוטי כהן: "למצוינות פנים רבות וביטויים שונים, אך אין חולק כי עשייתם של המצטיינים היא הערובה לקיומה המתוקן של החברה, היא המפתח לאיכות החיים במדינה, עליה נסמך הביטחון האישי של האזרחים. לכל אחד מהמצטיינים סיפור הצטיינות משלו, אבל הרוח המשותפת לכולם היא רוח של מסירות, מקצועיות ואחריות, המהווה השראה לאינסוף משימות שונות ומגוונות. מדובר בחבורה חדוּרת שליחות, שיודעת שעל כתפיה מונחים הגורל של אנשים רבים ודמותה וערכיה של החברה והמדינה".

בין מקבלי התעודה: רס"ב א', מסתערב אשר הביא לאיתורם של עבריינים וחשודים בפעילות חבלנית עוינת ופעילות פלילית בכל רחבי הארץ. במסגרת פעילותו נדרש לעבוד לבדו ללא נשק ואמצעי קשר, כשרק יכולת הכיסוי והשפה עומדים לרשותו.

רב כלאי ק' משירות בתי הסוהר מנהלת ביד רמה מתחם מורכב ובו כלואה אוכלוסיית אסירים קשה. לאחרונה הוטמן מטען ברכבה ועל אף האירוע המטלטל חזרה לעבודתה כבר ביום למחרת.

רב פקד גיא גלבוע משרת במרכז משטרתי מיוחד בצור באהר בירושלים, ומופקד על שילוב פעילות קהילתית בכפרים הערביים במזרחה של ירושלים וקידום הציבור הערבי. 

רס"ר אחמד זועבי הביא בשנה האחרונה למעצר עבריינים נושאי נשק במגזר הערבי; רס"ר לינוי פריזאת, שגילתה תושייה רבה כשסייעה לחילוצה של משפחת עולים חדשים מארגנטינה שמצאה את עצמה בטעות בתוך כפר פלסטיני, ורשף יגאל אליהו שמתנדב קרוב ל-45 שנים במערך הכבאות וההצלה. 

 

תגובות

מומלצים