7 שנות מאסר נגזרו על הוטרינר שתקף וטרינר אחר

ביהמ"ש גזר על הוטרינר יונתן לטוין מבית שמש 7 שנות מאסר וקנס כספי משמעותי בגין תקיפה בכוונה מחמירה של המתלונן, אף הוא וטרינר המפעיל מרפאה בבית שמש.

23.03.2019 מאת: פורטל הכרמל
7 שנות מאסר נגזרו על הוטרינר שתקף וטרינר אחר

 

בית משפט המחוזי בירושלים גזר על הווטרינר, ד"ר יונתן לטוין, שבע שנות מאסר, פיצוי למתלונן בסך 250,000 ₪ וקנס כספי בגין תקיפה בכוונה מחמירה של וטרינר אחר. ארבעה נאשמים נוספים בתיק זה הורשעו ודינם נגזר לעונשי מאסר של חמש עד שמונה שנים.

על רקע תחרות עסקית בין שני הוטרינים, שילם לטוין לחברו, ויקו אריה ינקו, סכום של 20,000 ₪ על מנת שיפגע במתלונן. לטוין הציג לינקו תמונות של המתלונן וצייד אותו בפתקים המזוהים עם ארגון "אנונימוס", כדי ליצור את הרושם שהסיבה לתקיפה היא מעורבותו של המתלונן בניסויים בבע"ח. ינקו, גייס עוד ארבעה נוספים שיבצעו איתו את התקיפה תמורת הכסף.

בליל האירוע, נסעו התוקפים לבית שמש לאחר שהצטיידו במסכות וכפפות, יצרו קשר עם המתלונן וקראו לו להגיע לאצטדיון הכדורגל הנטוש בטענה שיש שם כלב פצוע. כשהגיע למקום, הובל ע"י אחד מהתוקפים לקצה האצטדיון שם הותקף ע"י השאר במכות, ובאבנים שהושלכו לעברו. במהלך התקיפה אף שברו התוקפים את הטלפון הנייד של המתלונן, ניפצו את שמשות רכבו וחיבלו לו במצת ההפעלה של הרכב. לאחר התקיפה פיזרו התוקפים את הפתקים של "אנונימוס" בזירה ונמלטו כשהם משאירים את המתלונן במקום.

בגזר הדין נכתב כי: "תקיפה אלימה ואכזריות מסוגה של זו אותה יזם הנאשם, שאך כפסע בין תוצאותיה הברוטליות לתוצאות הרות אסון גרועות שבעתיים, מחייבת ענישה חריפה. חברה מתוקנת, אין בידה שלא ליתן ביטוי חריף וחד משמעי לשאט הנפש המתבקשת כלפי החלטת אדם להזמין פגיעה פיזית אלימה במתחרהו, במארב אליו הוזעק הווטרינר באשמורת הלילה כדי להעניק עזרה לחיה פצועה."

התיק נוהל על ידי עו"ד שחר מלול מפרקליטות מחוז ירושלים.

 

תגובות

מומלצים