מאוחדת עוספיה
חינוך חברה מאבק האדמות פוליטיקה ספורט מפגעים מדור נפטרים أدب وفن גולשים כותבים עסקים סרטונים שונות פייסבוק מודעות פרסום
פורטל הכרמל
ראשי | אודותינו | צור קשר

מבזקי חדשות

תעופה

מאוחדת דאליה

אמין כיוף חדש

פאדי נטור

דסקר
מה אתם מעדיפים קולנוע או תיאטרון ?
 מדור נפטרים
בני עוספיה
הלך לעולמו שיח' אבו זידאן פואד אבו רוכן
08/03/2017,  מאת: פורטל הכרמל

שיח' פואד אבו רוכןשיח' אבו זידאן בן 84 במותו, אחד האנשים המשכילים שאהב תרבויות והיסטוריה של העמים והמקומות, כתב הרבה בעיקר שירה וגידל וחינך ילדים למופת, יהי זכרו ברוך.


בתאריך 15/12/2007,לפני חג הקורבן, ערכנו ראיון עם שיח' אבו זידאן פואד, בו הוא סיפר על החיים והמשפחה ונגע בתחביבים שלו.

שיח' אבו זידאן הלך לעולמו בגיל 84 יהי זכרו ברוך.

שיח' פואד אבו רוכן ואשתו מלכיהלראיון עם שיח' פואד
שיחה על דרך ותרבות, משפחת אבו זידאן

שיח' פואד זידאן אבו רוכן, תושב עוספיה שנולד בשנת 1933, בן 74  שמאוד דבוק לקריאה וכתיבת שירה. שיח' פואד: "אני אוהב לבקר במקומות ולהכיר תרבויות עם היסטוריה עשירה, ביקרתי בהודו, במצרים, בסוריה ובלבנון".

אם זידאן: "אני ובעלי תמיד בכל מקום שאנחנו נמצאים או מבקרים, תמיד נזכרים בקרובים"... היסטוריה של כל הזמנים... סיפור הנס שקרה למשפחה.

שיח' פואד אבו רוכןשיח' פואד: "אני במשך חיי עבדתי בכל מיני עבודות, כמעט אין עבודה שלא התנסיתי בה, אבל הכי אהבתי את החקלאות ועבדתי תקופה כחקלאי, ב 25 השנים האחרונות לפני הגמלאות עבדתי בנמל חיפה, היום אני קצת חולה ולא יוצא מהבית כמעט, אז הילדים והחברים לא עוזבים אותי ומבקרים אצלי תמיד, באים יושבים ומדברים, מהרווחה שולחים לנו עובדת שעוזרת בעבודות הבית".

"אני אוהב לבקר במקומות ולהכיר תרבויות עם היסטוריה עשירה, ביקרתי בהודו, במצרים, בסוריה ובלבנון, אני גם אוהב לקרוא הרבה, ובמיוחד ספרי היסטוריה של היסטוריונים ושל מזרחנים ונוסעים שכתבו על החיים בארצות שונות, כמו "אבן בטוטה" ואחרים, בבוקר אני תמיד קורא בספרי הדת ובכל מיני נושאים אחרים, למרות שהיום הראייה שלי לא הכי טובה, תודה לאל בכל מצב".

שיח' פואד: "אני כותב הרבה, בעיקר שירה, לקראת כל אירוע אני כותב משהו, ויש לי הרבה שירה שאני מדקלם בעל פה, את השירים שלי והספרים אני משאיר לילדים שלי, אף פעם לא חשבתי להוציא את זה לאור, למשל לקראת חג אלאדחא כתבתי כמה מילים ואני תמיד נותן לחברים שלי לקרוא מה שאני כותב, לרגל החג אני מאחל לכל העדה ולתושבי הכרמל חג שמח, מאחל שכל התושבים שיהיו במצב הכי טוב שאפשר מכל הבחינות, שיאהבו אחד את השני וידאגו אחד לשני, הייתי רוצה שכולם יהיו יד אחת ויפרגנו אחד לשני, כי אצלנו יש תופעה מוכרת שאנשים לא מפרגנים אחד לשני, תמיד תמצא כאלה שמדברים בגנות אחרים ואוהבים להזיק לאחרים, הייתי רוצה שהתופעה הזו תעלם מהחברה שלנו".

השיח'ים אבו סלמאן חסין דרבייה ז"ל ואבו חסן עארף חלאוה ז"למלכיה אבו רוכן (אם זידאן): "אני ובעלי תמיד בכל מקום שאנחנו נמצאים או מבקרים, תמיד נזכרים בקרובים ובידידים, למשל אם אני רוצה לקנות משהו אז אני קונה גם לקרובים ולידידים, כך אנחנו בנויים, אוהבים שתמיד יהיה טוב לאחרים ותודה לאל גם הילדים שלנו חושבים אותו דבר והולכים באותה דרך".

בבית תלויים הרבה תמונות של שיח'ים ומקומות קדושים, שאלנו את אם זידאן על תמונה של שני שיח'ים והיא סיפרה לנו סיפור מעניין על אחד מהשיח'ים.

אם זידאן: "שני השיח'ים הם: השיח' אבו חסן עארף חלאוה ז"ל והשיח' אבו סלמאן חסין דרבייה ז"ל, עם השיח' אבו סלמאן היה סיפור מאוד מעניין, כשהבן שלי חלה במחלה קשה, לא ידעתי מה לעשות ונכנסתי לדיכאון עמוק, הוא היה חתן טרי שרק התחתן, אנשים וקרובים ייעצו לי לנסוע ללבנון אז נסענו ושמה הלכתי לבקר את השיח' אבו סלמאן חסין דרבייה שיח' פואד ואשתו מלכיה אבו רוכןבכפר "עין ג'רפא", אני סיפרתי לכבוד השיח' על המחלה של בני, השיח' אמר לי : לכי בתי ושתתבשרי בשורת רפואה שלמה, "انشـاءالله بتتبـشري بشـارة السلامة", את האמת כשביקרתי אצלו חזר לי הביטחון העצמי והיתה לי הרגשה טובה, לאחר שחזרנו הביתה, בני ואשתו באו לבקר אותנו, אשתו אמרה לי שהיא רוצה לבשר לי בשורה טובה, אני התחלתי בראש לקשר את העניין לשיח' סלמאן, לא ידעתי מה להגיד והתחלתי לבכות, למחרת היא בישרה לי שתי בשורות, אחת שהבן שלי עשה בדיקות והן הראו שהוא בריא לחלוטין והשניה שהיא נמצאת בהיריון, כל זה קרה בזכות הברכה של השיח' אבו סלמאן ז"ל".

משפחת אבו זידאן: "לרגל חג אלאדחא, אנחנו מאחלים לכל התושבים בכרמל: كـل عـام وانتـوا بخيـر وكـل سـنة وانتـوا سـالمين, ينعـاد علـيكم بهـداة البـال".


משחקית אלואדי
  הוספת תגובה  הוספת תגובה    שתף בפייסבוק  שתף בפייסבוק    הדפסה גירסה להדפסה      שלח לחבר שלח לחבר  

תגובות (4)
 4 ساجور
מאת فرج ابراهيم, ב- 08-03-2017, 20:12
رحمه الله واسكنه فسيح الجنان
 3 الله يرحمك عمي ابو زيدان
מאת نزهة حلبي ابو سعدى, ב- 08-03-2017, 15:35
عمي ابو زيدان فؤاد ابو ركن غني عن التعريف بالاصل، والكرم والمعرفه والثقافه حبه لاهل بلده خاصه ولاقربائه كان انسان مثقف مهذب بحديثه وان حضر في مجمع اتحف من تواجد بمعلومات وقصص تاريخيه قيمه كان قد طالعها . سنفتقد لشخصه الكريم ونفسه الطاهره الف رحمه ورحمه عليه. وعمتي ام زيدان الله يطول في عمرك وتبقي في صحتك يا رب .
 2 עספיא
מאת דור ונעלם, ב- 08-03-2017, 15:21
דור של גברים אמיצים ומנהיגים הלך  
דור של מלשינים ופחדנים היום
משחקית אלואדי
 1 تعزيه
מאת أيمن, ב- 08-03-2017, 15:15
الله يرحمه

  הוספת תגובה  הוספת תגובה    שתף בפייסבוק  שתף בפייסבוק    הדפסה גירסה להדפסה      שלח לחבר שלח לחבר  
< קודם   הבא >

בני עוספיה

סאמר והבה

נדים קבלאן

מאוחדת עוספיא

עמאר מנסורמתוך פורום העסקים והעמותות של הכרמל
אלבסאתין סנטר
אלבסאתין סנטר
מודעות פרסום