אולמי שפיק
חינוך חברה מאבק האדמות פוליטיקה ספורט מפגעים מדור נפטרים أدب وفن גולשים כותבים עסקים סרטונים שונות פייסבוק מודעות פרסום
פורטל הכרמל
ראשי | אודותינו | צור קשר

מבזקי חדשות

תעופה

מאוחדת דאליה

ד

פאדי נטור

אמין כיוף חדשסקר
האם יש לכם חרדות ביום יום?
 מאבק האדמות
משחקית אלואדי
ועדת עמרם קלעג'י מגיעה לקבוע את גבולות דליה עוספיה
13/03/2017,  מאת: חסין חלבי

הכרמלביום חמישי מגיעה הועדה הגיאוגרפית ברשות עמרם קלעג'י לבחון את בקשת רפיק לספח מאות דונמים משטח עוספיה שמתנגדת לבקשת רפיק ורואה בה הפרת הסכם.


מאז שמונתה הועדה הגיאוגרפית לקביעת גבולות ע"י שר הפנים אריה דרעי הועדה ברשות עמרם קלעג'י מגיעה לסיור בשני הכפרים דאלית אל כרמל ועוספיה.

בסיור לוקחים חלק חברי הועדה: עמרם קלעג'י, יעל לוי, נורית שטורך, לויס ברנר, יפית בראון, דפנה דופסמן, יוסף מישלב, ליאור אלניק, סרגי נוימן, שירי שנידיך, רפיק חלבי, וגיה כיוף ואחרים.

חשוב לציין שמטרת הועדה לקבוע את גבולות שני הכפרים עוספיה ודליה, לאחר שראש מועצת דליה רפיק חלבי ביקש לספח לשטח השיפוט של דליה מאות דונמים של עוספיה שלפי ההסכם ההיסטורי בין שני הישובים כל הגושים של 11 אלף הם בשטח דליה וכל הגושים 17 אלף בשטח עוספיההדיון המרכזי בעניין יתקיים בתאריך ה 19 למרץ 2017 במשרדי הועדה בחיפה.

עוספיה מתנגדת בחריפות לדרישת רפיק לספח אדמות של עוספיה ורואה בזה הפרת הסכם היסטורי.

בחודש יוני 2016 שר הפנים הרב אריה דרעי מינה את ועדת הגבולות הראשונה בארץ באזור חיפה בראשה עומד עמרם קלעג'י, תפקיד הוועדה לדון בחלוקת הכנסות ושינויי מעמד מוניציפאלי בין הרשויות.

יו"ר הועדה עמרם קלעג'י שכיהן כמנכ"ל משרד הפנים גם אחראי על ועדות נוספות לבחינת הצדק החלוקתי ברחבי הארץ שתפקידה לבחון את שינוי הגבולות, במסגרתו קמו 6 ועדות גיאוגרפיות ברחבי המדינה שידונו בנושאים.

בסמכות הוועדה להמליץ על איחוד רשויות מקומיות במקרים נבחרים, אם תראה בכך תרומה לצמצום פערים וצדק חלוקתי בין הרשויות המקומיות.

עמרם קלעג'י מילא שורה של תפקידים ציבוריים, בין היתר היה מנכ"ל משרד הפנים פעמיים, גם כיהן כיו"ר המועצה הארצית לתכנון ולבנייה למשך 11 שנים וכראש המועצה הממונה אבו בסמ"ה, המקיפה עשרה יישובים מוכרים בנגב, שישה מתוכן בדואים.

הוועדה אמונה על רשויות מקומיות בהן: אום אל פאחם, אור עקיבא, באקה אל גרבייה, חדרה, חיפה טירת הכרמל, נשר, קריית אתא, קריית ביאליק, קריית ים, קריית מוצקין, בנימינה גבעת עדה, בסמ"ה, ג'סר אל זרקא, דלית אל כרמל, זכרון יעקב, חריש, כפר קרע, מעלה עירון, עוספיה, פרדיס, פרדס חנה כרכור, קריית טבעון, רכסים, אלונה, זבולון, חוף הכרמל, מנשה, עכו, יקנעם עלית, שפרעם ובוסמת טבעון.

ועדות גיאוגרפיות קבועות נושאים כמו שינוי גבולות בין רשויות.

הדרמה רק בתחילתה בין שתי הרשויות דליה ועוספיה בעניין הגבולות, פורטל הכרמל ימשיך לעדכן את הציבור בכל הפרטים בסוגיה.

הכרמל

משחקית אלואדי
  הוספת תגובה  הוספת תגובה    שתף בפייסבוק  שתף בפייסבוק    הדפסה גירסה להדפסה      שלח לחבר שלח לחבר  

תגובות (9)
 9 הזקנה משפיעה לרעה על רפיק
מאת מדליה, ב- 14-03-2017, 01:46
אני לא מבין את רפיק מה הוא רוצה מעוספיה ? זה אדם חולה וצריך אישפוז פסכיאטרי ,,אם הוא רוצה שטח לדליה בבקשה הכל פתוח ,,יש שטח ריק לכיוון מוחרקה ולכיוון אליקים ולכיוון פרדיס ולכיוון עין הוד יש מעל 5 מיליון דונם סביבנו ,,מה הוא מחפש באדמות של עוספיה אני לא מבין? כי לי נראה שהוא לא יקבל כלום ובסוף יזרוק הכישלון שלו על עוספיה כאילו הבעיה משם ,זה סוג של סינוור עיניים לתושבים ,והוא יודע שיחטוף חזק ולא יתנו לו כלום
 8 ועדת עמרם קלעג'י
מאת מושרש עמוק 500 שנה מימי פח'ראל, ב- 13-03-2017, 22:13
לא יקבע לי בתור תושב עוספיה את הגבולות לא וג'יה כיוף ולא רפיק חלבי שהגיעו למועצה המקומית על רקע בחירות משפחתיות ועסקנות פוליטית .. היה ראוי עם טיפת אומץ של גבריות לשני ראשי המועצות הללו שיעיזו להציל את התושב הפשוט מהרבה מצבים הכאובים יומיטמיים בשני הכפרים לפיתוח שני כבישים עוקפים למשל הכביש העוקף דליה-ניר ציון או הכביש עוקף מתחת למגרש עוספיה לנשר שזה מדובר על קילומטרים ספורים ..אתם אפסים , אין לכם זכות לקבוע שום דבר, שניכם עמדתם והתנגדתם לפירוק האיחוד כי הרקע שלכם נגע למועצה عشائرية عائلية بكل معنى الكلمةواينما كنتم فشلتم. ועכשו רוצים לקבוע גבולות , האם מישהו מכם העיז להרים את הקול ואמר אני רוצה להקים שכונה של 100 חיילים משוחררים לעוספיה ודליה על חשבון אדמות הפארק? את זה לא שמענו מכם . הרחבת תוכנית המיתאר , אתם לא מתכננים את זה לטווח 50 שנה לדורות הבאים, תוכנית החינוך והתרבות כשלתם בה, מרחק של 5 דקות נסיעה לאוניברסיטה ולטכניון ואנו לא מצליחים להכשיר את ילדינו להגיע לאקדמיה, בושה וחרפה .לחימה בסמים ובעבריינות כשלתם , תכנון ופיתוח כשלתם, חוץ מלשרוד ולחפש עסקנות אישית אין לכם משהו אחר!!! הבעיה שבעוספיה ודליה אם זה שייח'ים, אקדמאיים, תושבים משורה ראשונה , נשים , כווווולם רדומים. אני מאמין שיגיע הזמן שנשלח אותכם الى مزبلة التاريخ.ואף אחד לא יעשה לנו טובה בעדה הדרוזית.
 7 שני ילדים רבים וההורים מפסידים
מאת ל, ב- 13-03-2017, 21:48
האם שאלתם את בעלי הקרקעות במה רצונם או בכלל האם יידעתם אותם? 
שאלוהים יגמול לכם במשפחותיכם וברכוש האישי שלכם על רוע הלב שלכם והיהירות שלכם והמשחק הזדוני ברכוש של התושבים. אתם נבחרתם לשרת את הצבור תמורת משכורות עתק  
ולא כדי להתאכזר לתושבים להחרים את אדמותיהם ורכושם ועוד מבלי לשאול את דעתם  
ובסוף יתברר שזה לטובת המקורבים
משחקית אלואדי
 6 רפיק עובר את הקו האדום
מאת מישהו, ב- 13-03-2017, 11:34
ממש אין לו בושה , פיטרת אנשים , סיבכת את החינוך, סיבכת את הכפר את המשפחות עושה בלגן , רק בלגן תתפטר !!!!! אין לך את זה סע תחזור לטלוויזיה היית כוכב היום אתה...
 5 מצב מדאיג
מאת תושב, ב- 13-03-2017, 10:55
כאילו רק זה מה שהיה חסר לנו עכשיו לנהל מלחמות על האדמות שלנו עם דאליה במקום להיות יד אחת כנגד מי שבא מבחוץ ורוצה להפריד על מנת למשול 
זה מצב מדאיד תתעשת רפיק
 4 שרפיק ימשיך לחלום
מאת עספאני, ב- 13-03-2017, 09:29
זה בסדר רפיק מנסה להכפיש אותנו כי הוא אדם לא שפוי ולא עקרוני וגיה טוב בהרבה מרפיק זו עובדה
משחקית אלואדי
 3 רפיק מחקה את אלפסי
מאת תושב, ב- 13-03-2017, 08:50
מה קורה שעכשיו רפיק רוצה את השטח של עספיא? מה חורה לך בדיוק? לא תקבל סנטימטר אחד מאצלנו אבל אם תרצה ותתעקש יכולים להעביר לך את שטח תחנת השאיבה
 2 רפיק חלבי משחק באש
מאת עוספיא, ב- 13-03-2017, 08:23
.. חלבי משחק משחק מלןכלך אבל הוא לא יודע שמי שעומד מולו הוא החתול הבולדזר ממשפחת כיוף. 
שאלוהים יתן לך על כל מה שאתה עושה רע לעוספיא אדון רפיק.אנחנו לא נסכים גם אם וגיב יתכופף
 1 עד כאן
מאת ..., ב- 13-03-2017, 07:48
هو انت غادر تقوم بهم الموجود يا صرت يا صدام بدك تلهينا فالكويت شو عسفيا وشو الداليه
קניון אמין כיוף אמצעי

  הוספת תגובה  הוספת תגובה    שתף בפייסבוק  שתף בפייסבוק    הדפסה גירסה להדפסה      שלח לחבר שלח לחבר  
< קודם   הבא >

משחקית אלואדי

מאוחדת עוספיא

נדים קבלאן

עמאר מנסור

סאמר והבהמתוך פורום העסקים והעמותות של הכרמל
פלטיניום
פלטיניום
מודעות פרסום