קנאפה גאלב
חינוך חברה מאבק האדמות פוליטיקה ספורט מפגעים מדור נפטרים أدب وفن גולשים כותבים עסקים סרטונים שונות פייסבוק מודעות פרסום
פורטל הכרמל
ראשי | אודותינו | צור קשר

מבזקי חדשות

פאדי נטור

תעופה

ד

אמין כיוף חדש

מאוחדת דאליהסקר
מה אתם מעדיפים קולנוע או תיאטרון ?
 מאבק האדמות
קניון אמין כיוף אמצעי
עמאר: "למה ליהודי מותר ולדרוזי אסור?"
23/04/2017,  מאת: חסין חלבי

משפחת מקלדהבעיות התכנון והבניה בכפרים הדרוזים נפוצות, לגבי שיח' עמאר מקלדה שבנה בית מעץ כמרכז מורשת בשטח הביוספרי רגע אחרי שסיים את הבניה, קיבל צו הריסה מחוזי, סרטון


צוו ההריסה למבנים קיימים ולמבנים שנבנו בשנה האחרונה בגלל קביעת הקו הכחול וחוק קמיניץ שהוביל שר האוצר משה כחלון ואושר ברוב ע"י הכנסת.

עמאר מקלדה בנה בחלקה שלו ממערב לדאלית אל כרמל בניין של עץ שהעלות שלו כמעט מגיעה לחצי מיליון ₪, מטרת המבנה להקים מרכז מידע ומורשת לתיירים ישראלים באזור הזה שניתן להגיע אליו ממרכז דאלית אל כרמל ודרך ניר עציון עין הוד.

עמאר ובני משפחתו מתקשים להבין מה קרה כאן, כאשר הם רק רצו לעשות טוב ועכשיו הם הופכים לעבריינים ופושעים.

מנהיגי הכפרים הדרוזים התכנסו אצלם באדמה ביום שישי והשמיעו את הדברים שלהם בעיקר נגד מדיניות הממשלה.

חשוב לציין שמכל הנואמים אף אחד לא הציע פתרון או תוכנית חלופה למצב של עמאר ואחרים שתורם יגיע בקרוב, אבל יש אנשים ונבחרי ציבור שמעדיפים להשמיע דברים שבעלי עניין אוהבים לשמוע, שאין לדברים שלהם שום ערך או אמת אבל העיקר להגיד, זה נפוץ בעדה הדרוזית.

עמאר ואבו פוזה מקלדה מדברים על המצוקה, הם רוצים להאמין שהבית לא יהרס כי זה בית לצורך מרכז מידע ולא בית למגורים.

משפחת מקלדה

חבר העמותה להגנה על אדמות הכרמל חליל חלבי שהיה מעורב עם הבעיות שהתחילו בזמן כהונתו של ד"ר רמזי חלבי עם ההסכם לחלופה לבניה באדמות ממזרח דליה ועד ההליכה למשא ומתן ולבתי המשפט להחזרת המצב למה שהיה קודם, דאז עיריית הכרמל הגישה תוכנית ג'1209 מה שקרה בפועל בסופו של מאבק בית המשפט אישר כ 900 דונם שחזרו למעמד חקלאי ומעל 3700 דונם עברו לאדמות פארק.

חליל דיבר על האפשרות לבקש אישור שיש עליו הסכמים בשמורה ביוספרית של הר הכרמל, אחת המסקנות של הוועדה לשיקום האקולוגי של הכרמל היתה שיש לשפר את תפקוד הכרמל כשמורה ביוספרית. כיוון שרוב השריפות מתחילות מגורם אנושי, קיים צורך בשינוי תפעול וניהול הכרמל כמרחב ויש לשתף את הציבור במהלכים של השיקום.

במהלך שנת 2014 החל המשרד להגנת הסביבה לפעול להחייאת המרחב הביוספרי בכרמל, שהוכר על ידי אונסק"ו.

המטרה היא ליצור מנגנון ניהולי חדש לטובת תושבי האזור, פיתוח תחושת גאווה ואחריות של תושבי המקום, ובעקבות כך שמירה של תושבי המקום על הכרמל שהינו נכס ייחודי במדינת ישראל.

הכרמל מהווה אזור גיאוגרפי ייחודי בו במקרים רבים, היער מהווה משאב פיסי, חברתי וכלכלי, אך למרות זאת, מעורבות התושבים החיים בשולי היער ואף לעיתים בתוכו אינה מספיקה. עובדה זו גורמת לכך שמשאב זה אינו מנוצל לצרכים כלכליים חברתיים וסביבתיים בצורה יעילה. קיים חוסר בכלים ובמנגנונים כלכליים, טכנולוגיים וחברתיים שיאפשרו לתושבים בסביבת היער ליהנות ממשאב זה כמקור תעסוקה מקומי המשפר את איכות חייהם והסביבה.

אונסקו הכריזה על ה"שמורה ביוספרית הר הכרמל" בשנת 1996 והיא כוללת את פארק הכרמל, עד חיפה בגבולה הצפוני, רצועת החוף והחלק הדרומי של הכרמל וקיימות בה מספר שמורות טבע מוכרזות. הגיוון הגיאומורפולוגי, האופי המגוון של הישובים, החקלאות והמיקום הגיאוגרפי המיוחד יוצרים נוף ייחודי, המוערך על ידי הציבור כולו בישראל וראוי לשימור.

מאז הכרזתה לא נוהלה השמורה על פי עקרונות לניהול מרחב ביוספרי, אלא למטרות שמירת טבע בעיקר וללא שיתוף הקהילה בקבלת ההחלטות אונסקו. רוב תושבי המקום לא יודעים עד היום על קיומה של השמורה הביוספרית בתוכה הם חיים וחוסר המעורבות של הישובים ואוכלוסיותיהם בולטת. במקום שיתוף פעולה יש חיכוכים בנושא שמירת הטבע ופיתוח.

 בני עוספיה


בני עוספיה
  הוספת תגובה  הוספת תגובה    שתף בפייסבוק  שתף בפייסבוק    הדפסה גירסה להדפסה      שלח לחבר שלח לחבר  

תגובות (10)
 10 نحن في دوله قانون
מאת ريما الكرمل, ב- 26-04-2017, 23:51
عمار مقلده شيخ محترم ومحبوب ولكنه اخطأ عندما بنى في ارض زراعيه وهو يعرف تمام المعرفه انه ممنوع ولم يفعلها احد غيره لماذا لم يهدمو كرافان بدر مقلده لانه بنى بيت خشبي صغيرعلى ارضه بالقانون ولم يتحدى الدوله والقانون ولم يجر بلد كامله الى مشاكل نحن بالغنى عنها لهاذا يقال عنا الدروز غير نظاميين وهمجيين وننقاد بسرعه وراء عواطفنا انا مع عمار ان لا يهدم بيته الخشبي من منطلق حفظ الاخوان ولكني ضده لانه تصرف من عقله ولم يستخرج اي تسريحات وجعل الامر قانوني لاسف الشديد
 9 המנהיגים שלנו הם הבעיה שלנו
מאת דרזי חר, ב- 24-04-2017, 19:12
אני לא מבין את המכהנים בתפקידים ראשיים למה כל יום שני וחמישי מרמים את התושבים....כל יום משמיעים את הציבור שקרים וביום הבחירות עושים מעצמם מצילי עולם ......מתברר שהכל בלוף ושקר אמתי ,אכרם חסון הביא את כחלון ואמר שכל הבעיות שלנו הוא יפתור דרך מפלגתו שתקבל את האוצר ואת התכנון והבניה והמנהל וכל הבעיות שלנו יהיו אצלו והוא יעזור לנו לשפר את המצב שלנו ,,,,האנשים האמינו לו ונתנו לו הרבה קולות ומה התברר? שכחלון הפך לשר הגרוע ביותר בזכות הדרוזים ולא מספיק שלא עזר גם הוא שם לנו חבל התליה על הגרון בכל התיקים שהוא ממונה עליהם ,,,וראש המועצה שלנו לא יודע איפה הוא נמצא בכלל ,הוא עובד גם בטילויזיה וגם במועצה חצי משרה והמים זורמים תחתו והוא לא מקדם כלום רק בוכה והמדינה דופקת אותו ,יכול להיות שהמדינה מתחשבנת איתו על עברו ויכול להיות שהוא בחצי משרה לא יכול לפתור בעיות הכפר הוא לא נותן מספיק שעות לתפקידו ככה שהוא מזלזל בנו וכל הזמן משקר את הציבור והקורבן היחידי זה התושב הפשוט והחייל המשוחרר
 8 למספר 1
מאת מהכפר, ב- 23-04-2017, 18:51
אתה מתכוון שהכרמל יהפך לפח זבל בכדי להכיל אנשים כמוך זבאלות
משחקית אלואדי
 7 אנחנו מתנהגים לא נכון
מאת דרוזי, ב- 23-04-2017, 17:59
במקום לשמור על האדמות התחלנו לבנות בצורה מטורפת ולא מחושבת מה שהביא אותנו למצב של היום עמאר אתה בבעיה מאוד קשה אבל בכתבה הבנתי שניתן אם תפעילו את הראש נכון 
אל תסמכו עוד על מושחתים וגנבים
 6 עמאר אתה לא צודק
מאת איש יודע, ב- 23-04-2017, 14:01
מה שחל על יהודים חל על דרוזים ואין קשר למה שאתה אומר רק אצלנו אותם אנשים שבאים אליך משתנקרים עליך תתחיל להבין הם לא רוצים אותך חזק תתחיל להיות ישראלי ולא אהבל כמו הדרוזים תעבוד נכון
 5 למה לסבל כפר שלם בגלל שטיות
מאת חלבי אמתי, ב- 23-04-2017, 12:22
אתם ידעתם שאסור לבנות אז למה רצתם לבנות בשבל לסבך את כל הכפר שיהרסו לכם שאחרים ילמדו לא לבנות במקומות אסורים
בני עוספיה
 4 לעמאר ואבא שלוםלכם
מאת דלאויי, ב- 23-04-2017, 11:46
איך אתם עוד מאמנים לשקרנים של דליה הם יסבכו אתכם חבל שאתם מאמנים לאנשים אלו
 3 كذب اليمين منيح لدروز
מאת دلواني, ב- 23-04-2017, 11:10
ابن حرام كل من يسوت يمين وخاصه لكود برئاست نتنياهو
 2 קשה לי
מאת מהכפר, ב- 23-04-2017, 07:00
קשה לי להזדהות איתכם כול עוד אתם נותנים במב לאיש שהבוס שלו הוא הגורם המדכא של הדרוזים בכלל וכול הצרות כולל אותך עמאר יצאו ממשרדו ועוד אתם נותנים לו לשקר לכם ולאחרים.מי שברח מהצבעה כו חשובה לגורלנו אין לו מקום ביננו ולא לנאומים שכול מי 
שהיה שם יודע משקר במצח נחושה על מנת להצדיק את ההריסה שעליה חתום הבוס שלו כחלון 
השר הכי גרוע לדרוזים מיום כיום המדינה לכן עמאר קשה לי ולהרבה אחרים שמכירים את הדמגוג אכרם בא לנאום ולזדהות איתכם
בני עוספיה
 1 יתנו לדרוזים לשמור על הכרמל וכל ההר יהיה פח זבל כמ
מאת אמיר, ב- 23-04-2017, 06:40

  הוספת תגובה  הוספת תגובה    שתף בפייסבוק  שתף בפייסבוק    הדפסה גירסה להדפסה      שלח לחבר שלח לחבר  
< קודם   הבא >

קניון אמין כיוף אמצעי

עמאר מנסור

נדים קבלאן

מאוחדת עוספיא

סאמר והבהמתוך פורום העסקים והעמותות של הכרמל
בית מרקחת עלא אלדין
בית מרקחת עלא אלדין
מודעות פרסום