מאוחדת עוספיה
חינוך חברה מאבק האדמות פוליטיקה ספורט מפגעים מדור נפטרים أدب وفن גולשים כותבים עסקים סרטונים שונות פייסבוק מודעות פרסום
פורטל הכרמל
ראשי | אודותינו | צור קשר

מבזקי חדשות

תעופה

פאדי נטור

אמין כיוף חדש

ד

מאוחדת דאליהסקר
מה אתם מעדיפים קולנוע או תיאטרון ?
 מפגעים
משחקית אלואדי
פניה לרשויות למניעת מפגעים
24/04/2017,  מאת: פורטל הכרמל

יתושבשבועות האחרונים החלה הופעתם של יתושים, המשרד להגנת הסביבה בפניה לרשויות המקומיות בישראל: מחובתכן למנוע מפגעי יתושים, לבדוק את חצרות הבתים, לייבש ולרסס מקווי מים.


המשרד פנה אל כל ראשי הרשויות בישראל, וציין כי כל טיפול באוכלוסיות היתושים היום, יכול למנוע התפרצות מחלות שונות בחודשים הקרובים כולל מחלות קדחת מערב הנילוס, זיקה ואחרות המשרד אף קורא לציבור הנתקל במפגעי יתושים לפנות לרשות המקומית ולדרוש טיפול

כמדי שנה בתחילת האביב מתחילה פעילות רבה של יתושים, והדרך היעילה ביותר למנוע או לצמצם את התרבותם ובכך לשבור את מעגל העברת המחלות לאדם היא באמצעות מניעת המפגעים.

לאור זאת, המשרד להגנת הסביבה פנה באחרונה אל כל הרשויות המקומיות בישראל במטרה כי יפעלו למניעת מפגעים מפני שני מזיקים עיקריים: יתוש הטיגריס האסיאתי, המאופיין בצבע שחור ופסים לבנים, שפלש לישראל ומתפשט ביישובים רבים, בעיקר בחצרות בתים שבהם נמצאים מקווי מים קטנים המאפשרים את התרבותו; ויתוש הקולקס, המתרבה במקווי מים גדולים יחסית כדוגמת תעלות ניקוז ועוקץ בעיקר בשעות הלילה.

 לפי הנחיות המשרד, על הרשויות למפות את כל המוקדים העלולים להוות מקומות דגירת יתושים; להסדיר אותם; לבצע ניטור שבועי של המוקדים על-ידי מנטר מקצועי; להדביר במידת הצורך רק בחומרי הדברה המאושרים על-ידי המשרד להגנת הסביבה ולעדכן את הציבור בדבר ייבוש מקורות המים ודרכי מניעה.

לציבור מומלץ גם באופן עצמאי לייבש את המים העומדים בחצר, לרוקן דליים ומכלים; למנוע נזילות ודליפות מים מברזים וממזגנים בחצר ולהימנע מהשקיית יתר; להתקין רשתות על דלתות וחלונות הבית; וכן להימרח בחלקי הגוף החשופים – כולל הפנים בתכשירים דוחי יתושים מורשים בעת הימצאות בסביבה עם יתושים בוגרים. הציבור אף נקרא להתריע בפני הרשות על היווצרות תעלות ניקוז ובורות נסתרים.

יתוש

צילום: אלון עתני  הוספת תגובה  הוספת תגובה    שתף בפייסבוק  שתף בפייסבוק    הדפסה גירסה להדפסה      שלח לחבר שלח לחבר  

תגובות (1)
 1 האשפה בבתים
מאת ابن البلد עוספיה, ב- 25-04-2017, 08:28
עם כל הכבוד לפרויקטים ולככרות חשוב יותר לאסוף את האשפה הנערמות ליד הבתים ובחצרות למרות התחנונים לאחראים שישלחו את מיכליות האשפה לשוא 
אם הענין לא יוסדר אני עומד לזמן את משרד הבריאות ואיכות הסביבה

  הוספת תגובה  הוספת תגובה    שתף בפייסבוק  שתף בפייסבוק    הדפסה גירסה להדפסה      שלח לחבר שלח לחבר  
< קודם   הבא >

קניון אמין כיוף אמצעי

סאמר והבה

עמאר מנסור

נדים קבלאן

מאוחדת עוספיאמתוך פורום העסקים והעמותות של הכרמל
קניון אמין כיוף
קניון אמין כיוף
מודעות פרסום