רימה זהר אלדין
חינוך חברה מאבק האדמות פוליטיקה ספורט מפגעים מדור נפטרים أدب وفن גולשים כותבים עסקים סרטונים שונות פייסבוק מודעות פרסום
פורטל הכרמל
ראשי | אודותינו | צור קשר

מבזקי חדשות

פאדי נטור

ד

מאוחדת דאליה

אמין כיוף חדשסקרפוליטיקה
קנאפה גאלב
מונתה אישה לתפקיד קאדית בוועדה לבחירת קאדים
25/04/2017,  מאת: אמלה חלבי

הועדה למינוי קאדיםשרת המשפטים איילת שקד עשתה היסטוריה ומינתה לראשונה אישה ערביה לתפקיד קאדית, עו"ד הנא ח'טיב, השרה שקד: "זוהי רק סנונית ראשונה לבחירתן של נשים נוספות לתפקיד".


הוועדה לבחירת קאדים בראשות שרת המשפטים איילת שקד התכנסה הבוקר לבחירת ארבעה מועמדים לכהונה כקאדים.

הוועדה עשתה היסטוריה כאשר מינתה את הקאדית, האשה הראשונה הנא ח'טיב,  עורכת דין אשר התמקצעה בתחום דיני אישות והדין השרעי, כמו כן מגשרת מוסמכת ובעלת תואר ראשון ושני במשפטים. עוה"ד הנא חטיב תושבת טמרה נשואה ואם לארבעה,

בנוסף מינתה הוועדה מועמד בדואי מהפזורה לתפקיד קאדי בדרום הארץ, סאלם סאנע מהיישוב לקיה, וכן מינתה הוועדה את נציג הוועדה, איאד זחאלקה, מנהל בתי הדין השרעיים לקאדי בבית הדין לערעורים.

חברי הוועדה: יו"ר הוועדה,שרת המשפטים, איילת שקד, שר הדתות דוד אזולאי, עבד אל חכים סמארה, נשיא בית הדין השרעי, איאד זחאלקה, מנהל בתי הדין השרעיים, ח"כ עיסאווי פריג', ח"כ יואב בן צור,עו"ד אוסמה סעדי, נציג לשכת עו"ד,עו"ד רסמי זחלאקה נציג לשכת עו"ד.

שרת המשפטים, איילת שקד: " בחרנו היום ארבעה קאדים מוכשרים ומצוינים, שאני בטוחה שיעשו את תפקידם על הצד הטוב ביותר. עשינו צדק במקום שתפקידו לעשות צדק ובחרנו לראשונה אישה לתפקיד קאדית, דבר שלטעמי היה צריך להתרחש לפני זמן רב. זו בשורה גדולה לאישה הערבית ולחברה הערבית בכלל. אני נרגשת על הבחירה הזו ומקווה שזוהי רק סנונית ראשונה לבחירתן של נשים נוספות לתפקיד".

הועדה למינוי קאדים


  הוספת תגובה  היה הראשון להגיב למאמר זה    שתף בפייסבוק  שתף בפייסבוק    הדפסה גירסה להדפסה      שלח לחבר שלח לחבר  
< קודם   הבא >

קניון אמין כיוף אמצעי

מאוחדת עוספיא

סאמר והבה

עמאר מנסור

נדים קבלאןמתוך פורום העסקים והעמותות של הכרמל
קופת חולים מאוחדת
קופת חולים מאוחדת
מודעות פרסום