קנאפה גאלב
חינוך חברה מאבק האדמות פוליטיקה ספורט מפגעים מדור נפטרים أدب وفن גולשים כותבים עסקים סרטונים שונות פייסבוק מודעות פרסום
פורטל הכרמל
ראשי | אודותינו | צור קשר

מבזקי חדשות

פאדי נטור

מאוחדת דאליה

ד

אמין כיוף חדש

תעופהסקר
מה אתם מעדיפים קולנוע או תיאטרון ?
 מפגעים
משחקית אלואדי
בשר מלוכלך מסכן חיים
04/05/2017,  מאת: פורטל הכרמל

בשר מוברחחוסר אכיפה בכפרים והקלות בהעברת בשר ממקום למקום גורמים לריבוי של מחלות שלא הכרנו בעבר, זה לא עוד טון ושני טונות של בשר מוברח, מדובר בביצים וירקות שמלאים ברעלים.


בשר ומזון רב מועבר ממקום למקום, בדרך לא מפוקחת, בכדי להעלים מס והמחיר הוא כבד לסועדים שנדבקים בחיידקים רבים ומחלות שמתפתחים בהמשך אחרי כל מנה ומנה.

בכפרים מכירת בשר, חלב, ביצים, דגים וירקות ללא פיקוח, דבר נפוץ ועובר מבית לבית, בדעה שהקונים רוכשים דבר זול וטוב למשפחה, אבל בפועל הם בעצם מזמינים את המחלה להיות חלק מהמשפחה.

שלטונות החוק מתקשים להלחם בתופעה ובכל יום נתפסים כמויות גדולות של בשר ברכבים ללא קירור ובשר שמועבר בכל מני שיטות, העיקר להבריח ולמכור בזול.

למרות הכל, בבשר ודברי מזון יש הרבה חיידקים, גם לפעמים ברשתות המזון הגדולות, אבל כשאין פיקוח הנזק יותר גדול בחברה המקומית והמזדמנת.

היום יותר מבעבר אנשים צעירים חולים בכל מני מחלות קשות בחברה הכפרית, בכל יום עוד ועוד אנשים מפונים לטיפולים בבתי חולים, חלקם הגדול מאובחנים שהם חולים במחלות קשות שרק יום לפני הם היו בסדר גמור ולא ידעו על מה שצפוי להם.

כל עוד החברה המקומית לא יוצאת ומרימה צעקה ודורשת פיקוח על המזון בכפרים, שהדבר הקיים היום יפסיק מידית ויתחילו להזרים משאבים למטרת פיקוח, המחלות ימשיכו להתעצם וצעירים ימותו בגלל שלא רוצים להשקיע במלחמה בתופעה הקשה הזו.

בשר מוברח

במהלך שנת 2016 המפקחים תפסו כ-880 טון בשר שהוחזק בתנאים המהווים סכנה לבריאות הציבור ויועד למכירה בישראל

מתחילת שנת 2017 ועד היום נתפסו כ-17 טון בשר מוברח.

במשרד מדגישים כי יש להמשיך ולהקפיד לרכוש מוצר באריזה מקורית, סגורה ונקייה עם התוויה וסימון של תאריך ייצור ותאריך פג תוקף.

בחודשיים האחרונים תפסו המפקחים כ-13 טון בשר מוברח.

תפיסת בשר

רואי קליגר, מנהל היחידה המרכזית לאכיפה וחקירות במשרד החקלאות ופיתוח הכפר: "משרד החקלאות פועל באופן מתמיד בכדי לאכוף ניסיונות הברחה ומכירה של בשר לא מפוקח. תפיסות הבשר המוברח מבוססות על מידע מודיעיני רחב, המאפשר לאנשי היחידה לאתר משאיות המבריחות בשר או כל תוצרת חקלאית אחרת. אנו רואים חשיבות רבה בתפיסות מסוג זה, מכיוון שהן עלולות להשליך על בריאות הציבור וקהל הצרכנים".

ממשרד החקלאות נמסר, כי חל איסור על העברת מוצרים מן החי משטחי הרשות הפלשתינאית עקב חשש לבריאות הציבור, וכן, חל איסור על הפעלת מפעלי בשר ללא אישור ופיקוח.

במשרד מבקשים מהציבור להקפיד לרכוש בשר במקומות מוכרים הנמצאים תחת פיקוח. בנוסף, יש להקפיד על מוצר באריזה מקורית, סגורה ונקייה עם התוויה וסימון של תאריך ייצור ותאריך פג תוקף.

תפיסת בשר


  הוספת תגובה  היה הראשון להגיב למאמר זה    שתף בפייסבוק  שתף בפייסבוק    הדפסה גירסה להדפסה      שלח לחבר שלח לחבר  
< קודם   הבא >

משחקית אלואדי

עמאר מנסור

נדים קבלאן

סאמר והבה

מאוחדת עוספיאמתוך פורום העסקים והעמותות של הכרמל
מינימרקט מוניר פרו
מינימרקט מוניר פרו
מודעות פרסום